Kuru Vücut Fırçalama Nedir? Nasıl Yapılır?

Eda Taşpınar Doğal At Kılı Fırçası Kullananlar

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere oldukça popüler bir bakım rutininden bahsetmek istiyorum: Kuru Vücut Fırçalama Nedir? Nasıl Yapılır? Öncelikle vücut bakımına cidden takıntılı biriyim. Temizleme, nemlendirme, fırçalama konusunda titiz olsam da vücudumun belirli bölgelerinde çatlaklarım mevcut… Bunun nedeni lise döneminde orantısız kilo alıp verme durumundan kaynaklı… Çok umursuyor musunuz derseniz hayır ancak selülit görünümünden pek hazzetmiyorum. Biliyorsunuz ki selülit aynı zamanda genetik de olabiliyor. Her ne kadar bacaklarım istediğim zayıflıkta olsa da arada selülit sorunu ile karşılaşıyorum ve bu durum üzüyor. Kuru fırçalama yöntemini selülitlere çözüm ararken rastladım ve cildi pürüzsüzleştirdiğini okuyunca denemek istedim. Dilerseniz kuru vücut fırçalama nedir, ne işe yarar, gerçekten faydalı mı kendi deneyimlerimle paylaşacağım.

Kuru Vücut Fırçalama Nedir?
Kuru Vücut Fırçalama Nedir?

İçindekiler

Kuru Vücut Fırçalama Nedir?

Kuru vücut fırçalama, adından da anlaşılacağı üzere ıslatılmamış kuru cilde doğal kıllardan oluşan fırça ile masaj yapmaktır.

Kuru Vücut Fırçalama Nasıl Yapılır?
Kuru Vücut Fırçalama Nasıl Yapılır?

Kuru Vücut Fırçalama Nasıl Yapılır?

Sentetik olmayan kıllardan örneğin at kılı fırçaları tercih etmek gerekiyor. Kan akışını hızlandırmak için fırçalamayı ters yönde yapmak gerekiyor. Örneğin bacaklarınıza yaparken aşağıdan yukarı doğru yapmak gerekiyor. Hatta tüm vücudunuza uygulayacaksanız aşağıdan yukarı doğru yapmanız gerekiyor.  Yaralı ya da tahriş olmuş bir bölge varsa vücudunuzda kullanımdan kaçının. Ayrıca varisli bölgelere de uygulanmaması gerektiği belirtiliyor. Günde yaklaşık 5-10 dakika uygulamak lazım ancak düzenli kullanımda işe yarıyor aksi halde vücut eski hale dönüyor.

Kuru Vücut Fırçalama Ne İşe Yarar?

  • Kan dolaşımını artırır,
  • Yağ yakımına yardımcı olur,
  • Cildi sıkılaştırır,
  • Selülit görünümünü azaltır,
  • Cilde pürüzsüzlük kazandırır,
  • Ölü derilerin atılmasını sağlar,
  • Batık sorununu engeller,
  • Daha sıkı ve canlı bir cilt sağlar.
Eda Taşpınar Selülite Karşı Doğal At Kılı Fırçası Yorumlar
Eda Taşpınar Selülite Karşı Doğal At Kılı Fırçası Yorumlar

Eda Taşpınar Doğal At Kılı Fırçası Kullananlar

Benim kullandığım fırça meşhur Eda Taşpınar’ın doğal at kılı fırçası… Yaklaşık altı aydır kullanıyorum bir süre ara verdim ancak sonrasında düzenli kullanıma devam ettim. Düzenli kullanımda ciddi manada işe yarıyor. Bacaklarım pürüzsüz ve sıkı görünüyor. Selülit sorununa tek başına çare olmaz spor vs olmadıkça… Ben spor yaptığım için bacaklarım daha sıkı ve güzel görünüyor. Benim cildim hassas ve kullanmadan önce acaba acır mı, tahriş olur mu diye düşündüm ancak hiçbir sorun yaşamadım. Uygularken çok bastırmamaya ve kan akışının tersi yöne doğru uygulamaya özen gösterdim. Sadece bacaklarıma değil kollarıma, göbek bölgeme de uyguluyorum.

Eda Taşpınar Doğal At Kılı Fırçası Kullananlar
Eda Taşpınar Doğal At Kılı Fırçası Kullananlar

Yüzeyi geniş olduğundan daha kolay uygılanıyor. Arka kısmında tutma yeri olduğu için hızlı bir şekilde kuru fırçalama işlemini gerçekleştirmek mümkün. Düzenli kullanımda faydasını gördüm ancak dedğim gibi zaman ayırıp kullanacaklara tavsiye ederim. Aksi halde dolapta duracaksa pek bir etkisi yok 😛 Sorularınız olursa yorum bırakmayı unutmayın, öpüyoree <3

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 <3

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir