İğneli Lazer Epilasyon

Merhabaa dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere söz verdiğim gibi iğneli epilasyondan bahsedeceğim. İnsanın kendine yapacağı en iyi yatırımlardan biri bence lazer epilasyon eğer yüz bölgelerinizdeki tüylerden kurtulmak istiyorsanız da iğneli epilasyon diyebilirim. Öncelikle kendi deneyimimden bahsetmek istiyorum. Tüm vücuduma lazer epilasyon ve yüzüme iğneli epilasyon yaptırdığım yer Ankara’da Lonicera güzellik merkezi… Cildim çok çok hassas, kuru bir cilde sahip… Çene bölgemde ve sağ ve sol yanak kısımlarının altında tüyler vardı. Önce 8 seans lazer epilasyon yaptırdım. Ancak istediğim sonucu alamadım. Bu süreçten önce yüzümde batık vardı. Lazerle bu batıklar geçti. Tüyler incelse de hiç azalmadı. Sonrasında Özgül Hanım’a bu problemden bahsedince iğneli epilasyon kesin çözüm bu süreçten sonra tüyler azalmaz dedi.  Çaresi iğneli epilasyon deyince hemen denemek istedim. İğneli epilasyonda benimle Hacer Hanım ilgileniyor ve işinde de oldukça titiz Özgül Hanım gibi… Hatta lazer epilasyon deneyimimi merak ederseniz Lazer Epilasyon yazıma tıklayarak okuyabilirsiniz. İki kere iğneli epilasyon yaptırdım ve sonuçları neler oldu, iğneli epilasyon nedir onlardan bahsetmek istiyorum.

İğneli Lazer Epilasyon Nedir?
İğneli Lazer Epilasyon Nedir?

İçindekiler

İğneli Lazer Epilasyon Nedir?

Kıl köklerine iğne aracılığıyla elektrik vererek yakma işlemi aslında… Kıl köklerini yok ettiği için tekrar çıkmasını engellemeyi hedefliyor. İşlem uygulanan bölgedeki kıllar cımbız yardımıyla alınıyor. Eğer tam etki edilmediyse işlem tekrar uygulanıyor. Tek tek kıllara müdahale edildiği için daha etkili bir lazer yöntemi ancak daha uzun sürüyor. İğneyi kendiniz alıyorsunuz ve sonraki seanslarda o iğne ile devam ediliyor. Yani hijyenik bir şekilde işlem yapılıyor.

İğneli Lazer Epilasyon Acıtıyor mu?

Atış yapılan yerde iğne batması gibi bir acı duyumsuyorsunuz ancak çok dayanılmayacak gibi değil. Boyun bölgesi biraz daha fazla acıyabiliyor.

İğneli Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Öncelikle epilasyon yaptırdıktan sonra 24 saat o bölgelere su değmemesi gerekiyor. Aksi takdirde cildiniz kabarıp kabuk bağlayabiliyor. Ben maalesef işlem sonrasında hemen cenazeye katılmak durumunda kaldığımdan su değdirmek zorunda kaldım, hiç nemlendiremedim ilk işlemde… Ancak sonrasında boool boool nemlendirerek ve güneşten koruyarak eski sağlıklı cildime kavuştum.

İğneli Lazer Epilasyon Acıtıyor mu?
İğneli Lazer Epilasyon Acıtıyor mu?

İşte su değdirdiğimde ve nemlendirmediğimde yukarıdaki gibi bir görünüm olmuştu. Ancak ikinci işlemde dikkat ettiğim için bu kadar kızarıklık ve kabuk problemim olmamıştı.

İğneli Lazer Epilasyon Sonrası Bakım
İğneli Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Yukarıdaki fotoğraf da ikinci işlem sonrasında bakımını düzgün bir şekilde yapabildikten sonraki hali cildimin… İz kalmıyor bu arada, kabuk bağlar kızarırsa telaşlanmayın. Yani su değmeyecek 24 saat, nemlendirmek, güneşten korumak önemli! Ayrıca işlem sonrasında ten makyajı yapılmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

İğneli Lazer Epilasyon Yüz İçin
İğneli Lazer Epilasyon Yüz İçin

İğneli lazer epilasyonun hemen sonrasında kızarıklık da oluyor bu arada en geç bir haftada geçiyor. Aşağıdaki fotoğrafta öncesi sonrası karşılaştırması yaptım.

İğneli Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürüyor?
İğneli Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürüyor?

İğneli Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürüyor?

Yüz için sağ ve sol yanak, çene boyun bölgesi için benim yaklaşık 30-45 dakika sürdü ilk seansım. Ancak diğer seanslarım daha kısa sürede bitti. Çünkü ilk seansımdan itibaren kıllar o kadar azaldı ki size anlatamam. Tahmin ettiğimden çok daha çabuk etkisini gösterdi. Süre olarak kılların kökleri ve yapısı etkili bu arada…

İğneli Lazer Epilasyon İşe Yarıyor mu?
İğneli Lazer Epilasyon İşe Yarıyor mu?

İğneli Lazer Epilasyon Yüz

Başlangıçta 8 seans lazer epilasyon yaptırdım. Kıl kökleri incelse de istediğim kadar azalma gözlemlemedim. Bu süreçte yüzümdeki batıklardan kurtuldum. Sonrasında da iğneli lazer epilasyon yaptırdım. İlk seansta çok çok farkını gördüm ve çok memnun kaldım. İğneli lazer epilasyon sadece yüze değil bacak, göğüs ucu, göbek üstü gibi birçok bölgede de yapılıyor.

İğneli Lazer Epilasyon İşlemi
İğneli Lazer Epilasyon İşlemi

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 <3

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

  1. İşlemin dj ne kadara yaptırdiniz ve hemen çıkınca mi nemlendirmeye başladiniz 24 saat sonra mı bana salonda bu bilgiler verilmemişti hiç

    1. fiyatı net olarak hatırlamıyorum ama tekrar gittiğimde yazıyı güncellerim. İşlemden hemen sonra zaten cilt nemlendiriliyor. Sonrasında da cildin ihtiyacına göre tekrar nemlendirmek gerekiyor.

  2. İnce kıllar için kesin çözüm igneli epilasyon. Seansların bittiğinde iyi ki bu acıya dayanmışım diyeceksin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir