Maybelline The Colossal Kajal Siyah Göz Kalemi ~Matita Occhi

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Günlük makyajlarımda ve özel makyajlarımda vazgeçemediğim ürünlerin başında eyeliner, siyah göz kalemleri gelir. Özellikle günlük makyajlarımda minnak gözlerimi biraz daha büyük göstermek için siyah kalemler kurtarıcım oluyor. 🙂 Maybelline the colossal kajal siyah göz kalemi ise oldukça popüler ve uygun fiyatlı bir göz kalemi olunca deneyimlemek istedim.

Maybelline the colossal kajal kalemin vaatleri arasında kolay sürüm, yoğun pigmenti sayesinde siyah renk vermesi, akma- bulaşma yapmaması,C vitami türevleri, besleyici yağlar içermesi var.

         Maybelline the colossal kajal siyah göz kalemi yorumlarım: İlk olarak sevdiğim yönlerinden bahsetmek istiyorum. Siyahlığı gayet iyi, çıkarırken hiçbir şekilde zorlanma yaşamadım. Sevmediğim yönleri ise akma yapması bu arada belirtmem gerekir ki hassas ve sulu gözlere sahibim. Özellikle güneşli günlerde gözlüğümü almadıysam yanıma makyajımın tamamen silinme riski vardır.

Kalem yumuşak bir yapıya sahip olmadığından sürümü çok kolay değil fakat biraz dikkatle çekilirse başarılı sonuçlar elde ediliyor. Özellikle yeni eyeliner, kalem çekmeye başladıysanız zorlanabilirsiniz bu yüzden dipliner almanızı öneririm. Göz pınarlarından üst kirpik diplerinden itibaren çekilecekse yatay bir şekilde çekilmesini tavsiye ederim böylece daha kolay çekilebiliyor. Alt kirpik diplerimde uygulaması daha kolay. Günlük makyajlarda elim sık gidiyor bunun nedeni ise bazı günler keskin eyelinerdan ziyade sadece göz bebeklerimden başlayıp kuyruk kısmını çekip bitiriyorum ya da bu şekilde çektiğim kalemi fırça ya da el yardımıyla dağıtıp daha buğulu bir makyaj elde edebiliyorum.

Asansörlü bir kalem ve fazla açtıysanız ters yönden kapatabiliyorsunuz. Açıldıktan sonra 24 ay kullanım süresi var. Fiyatı: 10 TL civarında, kozmetik mağazalarında, marketlerde bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı, günlük makyajlarda sıklıkla kullandığım bir kalem tekrar alır mıyım sorusuna ise hassas göz çevresine sahip biri olarak 12h ekstra black olanını tercih ederim çünkü onda akma sorunu yaşamıyorum. Onun yorumları da karşılaştırmalı olarak bloğumda yer alacak, beklemede kalın canlarım 🙂

Sizler maybelline the colossal kajal siyah göz kalemi hakkında neler düşünüyorsunuz, kullandınız mı? Benimle yorum olarak paylaşırsanız çok sevinirim 🙂 Bloğumu beğendiyseniz “takip et” butonundan, instagram, facebook, Google + ve pinterest üzerinden takip ederseniz yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Kendinize çoook iyi bakıın, hoşçakalınn 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

10 yorum

  1. benim de küçük gözlerim olduğundan olmazsa olmazlarımdan siyah göz kalemi, fiyatı uygun denemek isterim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir