Mezun Olduuum!

Mezuniyet Pozları

Merhaba güzel okuyucularıııım, bloğuma hoş geldiniiiz :))

İnanılmaz heyecanlı  ve mutlu olduğum günden geriye kalan duygularımı sizinle de paylaşmak istedim. Özellikle son bir senedir mezun olup işlerime yoğunlaşmak, akademik olarak çalışmalarıma devam etme isteği için sabırsızlanıyordum. Veee beklediğim, şafak sayar gibi gün saydığım şu okul bitsin diye dualar ettiğim gün geldi! :)) Gelmeyen gün yokmuş, geçmeyen dert yokmuş bunu çok iyi bir şekilde anladım. İnsan her zaman anın tadını çıkarıp mutlu olmalıymış. Sadece kendine odaklanmalı, mutluluğunu ön plana koymalı… Elimden geldiğince söylediklerimi yapmaya çalıştım. Bazen düştüm bazen parladım. Hayatın gel gitleri gibiydi her şey… Ama güzel hatırlayarak bitirdim. Mezun olmuş bir şekilde kahvemi aldım sabah oturdum bilgisayarımın başına yazmalıyım dedim. Uzun zamandır bu günlerin hayalini kurdum. Ne kadar anlatmaya çalışsam da eksik kalacak onu da biliyorum ama paylaşmak istiyorum. 🙂

Mezun Olmak
Mezun Olmak

Mezun Olmak | Neler Hissediyorum?

Her şeyden önce hiçkimseye kırgın, kızgın, dargın ayrılmıyorum okulumdan… Hiçkimseyle bir tartışmam vs olmadı. Hayatıma giren herkesle güzel bir enerji içindeydim ve bunu bozmadan mezun oldum. Bu benim için ayrı güzel çünkü güzel insanlarla karşılaşabildiğimi hissettiriyor. Ayrıca uzun arkadaşlık ilişkilerinin sırrı bence saygı, anlayış ve mesafe… Kimin hayatımızda nerde duracağına kendimiz karar veriyoruz. Ben önceki okul ilişkilerimde mesafeyi fazla aşma konusunda toleranslı davrandığım için pek güzel deneyimim olmamıştı. Ama üniversitede taviz vermediğim konulardan biri saygı ve mesafeyi korumak olduğundan gerçekten güzel hatırlayacağım ilişkiler yaşadım. Bunun için de ayrıca kendimi tebrik ediyorum. 🙂

Mezuniyet Pozları
Mezuniyet Pozları

Okul hayatımıza bir şeyler katıyor ancak kendimizi geliştirmek sadece okulla sınırlı değil. Üniversite hayatı işte bunu en güzel yaşatan yer… Çok eğlendiğim günleri festivaller, sergiler, kurslar, etkinlikler, oyunlar ile anımsıyorum. Çok üzüldüğüm günler de oldu ancak hepsinin geçeceğini hissettiren ailem ve sevdiceğim vardı. Sizi sizden daha iyi tanıyanların olması hayattaki en muazzam his bence… Buradan ayrıca aileme ve sevdiceğime çok teşekkür ederim. Benim başarılarım aynı zamanda onların başarısı… Çalışmalarımın ardında destekleri, moralleri, yardımları her zaman benimleydi.

Mezuniyet Çekimleri
Mezuniyet Çekimleri

Vizyon sahibi olmamda başta annemin katkısı çok… Küçüklükten beri altın bileziğin olsun, mesleğin olsun sonrasında ne istiyorsan yap diyerek bana okuma sevgisini kazandırdı. İkinci bir seçeneğim yoktu benim. Kendi ayaklarım üzerinde durmam için küçüklükten beri nasihatlar veren ama asla  sıkmayan bir ailenin çocuğuyum. İlk kazandığım üniversite bölümü okumam için hiçbir zaman diretmediler. Neyi istiyorsan onu yap diyerek yetiştirildim. Ancak bu istediğim şeyler kendi ayaklarımın üzerinde durmam konusunda geçerliydi. Her sene bunun önemini daha iyi kavradım. Ailem konusunda çok şanslıyım şükürler olsun ki! Hiçbir zaman kısıtlayıcı olmadılar; insanların ne dediklerinden çok benim istediklerime odaklandılar. Ben de bunun karşılığı olarak onları her zaman gururlandırmaya çalıştım. Dün mezuniyet günümde ailemin gözlerindeki parıltı her şeye değerdi. Aynı zamanda ailem ve sevdiceğimin birlikteliği sonrasında edilen sohbetlerde huzuru hissettim.

Mezuniyet Fotoğrafları
Mezuniyet Fotoğrafları

Okumak, gezmek, görmek, yazmak, dinlemek, spor hayatımın tam ortasında olmasına vesile oldu Üniversite hayatı… Son kuruşum kaldığında gezmeye gitme cesareti ile yola çıktığım günler oldu. Bazen gitmek istesem de çalışmak zorunda olduğum için kaldım. O süreçte sabretmeyi öğrendim. Nerede olursam olayım okudum, öğrenmeye çalıştım. Yazma konusunda bana yol gösteren canım hocalarım, bana cesaret verdiler ışık oldular. Önümü açtılar, yolda görüp yazdığım yazı hakkında “her geçen gün iyiye gidiyorsun” diyerek içimdeki azim ve şevki artırdılar. Bence bir öğrenci için böyle hocalar çok büyük şans ve bunun için şükrediyorum.

Mezuniyet Pozları
Mezuniyet Pozları

Lisans hayatımı güzel ve unutulmaz anılarla geride bırakacağım. Sonrasında yüksek lisans ve doktoradan devam etmeyi düşünüyorum. Yine İletişim Fakültesinden ilerlemeyi düşünüyorum. Çünkü bölümümü çok seviyorum ve yaptığım meslekle ilgili çalışmalar yapmayı düşünüyorum. Heyecanlıyım, Gazi Üniversitesi öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum. İsteyen herkese Allah en güzellerini yaşatsın, bu sürecimde de duygularımı paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Mezuniyet Fotoğrafları
Mezuniyet Fotoğrafları

Sevgi ve Saygılarımla…

Meryem Avcı…

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir