Neutrogena Deep Clean Canlandırıcı Günlük Peeling

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Cilt bakım aşamalarında en sevdiğim kısım peeling yapmaktır. Cildim kuru olduğundan dolayı çok abartmıyorum lakin yapmadığımda da pul pul görünümden kurtulamıyorum. O yüzden mutlaka haftada bir ya da iki kez (cildimin ihtiyacına göre) peeling yapıyorum. Onun haricinde günlük kullanılan peelingleri de çok seviyorum. Özellikle sabah uyguladığımda uykum açılmış oluyor ve kokularından ötürü kendimi iyi hissediyorum. Bugün ise beni hüsrana uğratan bir ürün olan Neutrogena deep clean canlandırıcı günlük peelinginden bahsecedeğim.

  Neutrogena deep clean canlandırıcı günlük peelingin vaatleri: Gözeneklerinizi derinlemesine temizler. Ciltte yenilenmiş ve canlanmış his uyandırır. İçeriğindeki naneli ferahlatıcı jel sayesinde cildi kir, yağ ve makyaj kalıntılarından temizler. Dermotolojik olarak test edildiği de belirtilmiş.

Neutrogena deep clean canlandırıcı günlük peeling yorumlarım:

  • Yaklaşık bir hafta kullandım. Bazı günler sabah bazı günler akşam olmak üzere… Yüzümü ıslattıktan sonra yeteri kadar peelingi alıp cildime dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguladım.
  • İçerisinde mini ve büyük olmak üzere tanecikleri var. Hassas cildimde çizilme vs. sorunu yaşamadım.
  • Cildimin canlandığını hissetsem de kullandığım andan itibaren cildim o kadar yandı ki anlatamam… Sonrasında hemen krem sürme ihtiyacı duydum. Cildimi kuruttuğunu hissettim.
  • İlk kullandığımda acısı daha hafifken gün geçtikçe acısı dayanılmaz hale geldi ve kullanımı bıraktım. Öyleki son kullandığımda gün boyu cildimin her yerinde yaralar çıkacağını sanıp paniğe kapıldım. İlk defa bir ürün bu kadar alerji yaptı. Bunun nedeni içerisindeki mentolden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Uygulama anından itibaren cildimde soğukluk ve yanma hissettim. Bu hissin en az 4-5 saat geçmemesi korkuttu açıkçası… O günden sonra da kullanımı bıraktım.
  • Bazı Neutrogena günlük peelinglerinden defalarca alıp kullanmışlığım vardır. Bu yüzden böyle bir etki beklemiyordum. Cildiniz çok hassas ve kuruysa farklı peelinglere bakmanızı öneririm.

Ambalajı klasik peeling tüpü şeklinde ve ürünü kolaylıkla alıp uygulayabildim. Ambalajının rengi mavi olsa da kendi jel kıvamda ve tanecikleri beyaz-lacivert renkte…

İçeriğini üst fotoğraftan inceleyebilirsiniz. SLS, parfüm içeriyor. Neutrogena deep clean canlandırıcı günlük peeling fiyatı 15-16 TL civarı… Gratis, rossmannlarda Neutrogena ürünlerini bulabilirsiniz.

               Sizler Neutorgena deep clean canlandırıcı günlük peeling kullandınız mı? Favori peelingleriniz neler? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Bloğumu beğendiyseniz abone olabilir; instagram, facebook, Google plus ve pinterest üzerinden takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

8 yorum

  1. Haftada bir kez peeling ihtiyacı hissediyorum. Bu ürünü denemedim, cildim karma bana nasıl gelir acaba diye düşündüm, markayı seviyorum ama bu ürünü denemem sanırım.

  2. Himalayanın peelingi de güzel. Tavsiye ederim yeni keşfettim sizi. Kuru ciltli olunca da epey dikkatimi çekti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir