Protez Tırnak Çeşitleri Neler?

Tırnakların şık görünmesi ve tırnak yeme problemlerinin önüne geçilmesi için en çok tercih edilen yöntemlerden biri protez tırnaktır. Protez tırnak hem renk ve model açısından farklı, yaratıcı alternatifler sunarken hem de bireylerin tırnaklarının güçlü şekilde uzaması, sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Protez tırnak birden fazla seçeneği vardır ve kişinin isteği, tırnak yapısına göre en uygun olan alternatif kullanıcı ve uzmanla birlikte karar verilerek işlem yapılır. Protez tırnak çeşitleri üçe ayrılır. Bunlar: akrilik tırnak, jel tırnak ve dippig tırnaktır. Akrilik tırnak renk ve modelin toz ve sıvı akrilik sayesinde oluşturulur. Jel tırnak, jel akışkan malzemelerle işlem yapılır. Dippig tırnak ise akrilik tırnak işlemi gibidir ancak koku problemi yoktur.
Tırnak yapımında kullanılan materyallere ve protez tırnak çeşidine uzmanlarla birlikte karar verilmelidir. Özellikle bireyde tırnak yeme, tırnak kırılması, ince tırnak, tırnak uzatamama gibi problemler mevcut ise önerilen jel protez tırnak uygulamalarıdır. Bu uygulamalarda kişinin istediği renk, model hatta desenlerde nail art çalışmaları yapılır. Alanında uzman, deneyimli personeller tarafından protez tırnak tarafından güvenle https://velvas.com/protez-tirnak/ yapılabilir. Kişi kendine en uygun modelleri bulmak için protez tırnak modelleri ve renkleri ile ilgili araştırma yapabilir. Bu modellerin tercih edilmesinde içinde bulunulan mevsim, dönem, kişinin sevdiği renk ve desenler de önemlidir. Örneğin yılbaşı dönemlerinde daha çok kırmızı, yeşil gibi renkler tercih edilip çam ağacı, kar tanesi gibi desenler yapılır.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?
Takma protez tırnak uygulaması için kişi belirli bir gün yaklaşık 1,5 ya da 2 saat ayırmalıdır. İşlemin doğru yapılması ve kaliteli malzemelerin kullanılması hem protez tırnak modelinin uzun süre kalmasını sağlar hem de daha şık, istenilen şekilde yapılmasına yardımcı olur. Protez tırnak yapılırken tırnaklarda oje ya da uygulama varsa en uygun şekilde çıkarılır. Tırnakları güçlendirici ve koruyucu sürülür. Kişinin istediği tırnak şekline uygun olarak tips yerleştirilir. Bu tipsler genellikle tırnağın uç kısmına yerleştirilir. Bireyin kendi tırnağı ve yapıştırılan tırnak arasında doğallık sağlanması ve kalın olmaması için törpü, rötuş işlemleri yapılır. Törpü işlemi yapıldıktan sonra tırnaklar özel jel ile tamamen kaplanır ve işlemin uzun süre kalması sağlanır. Sonrasında protez tırnakların parlak görünmesi için parlatıcı ve tekrar törpü işlemleri yapılır.
Protez Tırnak Tırnaklara Zarar Verir mi?
Protez tırnağın profesyonel ekip tarafından yapılması işlemin doğal görünmesini sağlar ve tırnağa zarar vermez. Aynı zamanda protez tırnak yapılırken kullanılan malzemelerin kaliteli olması, tarihlerinin geçmemesi, yapılarının bozulmaması son derece önemlidir. Bireyler protez tırnaklar sayesinde tırnaklarına istedikleri şekli verebilir, kolayca uzatabilir ve oldukça bakımlı ellere sahip görünüm elde eder. Protez tırnakları evde çıkarmak sakıncalıdır. Tırnaklara zarar vermemek için bireyler profesyonel merkezlerden yardım almalı isterse protez tırnak çıkarıldıktan sonra yeniden tırnak yaptırabilir. Protez tırnak modelleri yaklaşık bir ay hiç bozulmadan durur ve kişinin kendi tırnaklarının uzamasına yardımcı olur. Profesyonel olarak jel protez yaptırmak isterseniz “BURAYA” Tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir