Sömestr Tatilim Nasıl Geçti?

Merhabalar 🙂

Finallerimin bitmesi ile bolca yazı yazacağım konuları not ettim, hazırlık yaptım fakat hiç umduğum gibi gitmeyen tatilden ziyade yorgunluk, stresle geçen bir dönemdeydim. İnanılmaz yıprandığımı hissettim, yoruldum, ki okuldan kalma çalışma yoğunluğu, seminerler koşuşturma derken zaten bir nefes alma dönemim olmadan yoluma devam ettim.
P_20160131_140847
Hayatımda en rahat edemediğim, huysuzlandığım tek konu istediğim şeyleri yapamamak ve çalışamamak.. Çalışmak benim hayatımı özetleyen en değerli kelime… Planlarımın uygulanamadığı zaman, çalışma koşullarımın engellendiği ya da kontrol edemediğim durumlarda ne yemek yerim ne uyurum ne de mutlu olurum. Bir ayım da böyle geçti diyebilirim, okula devam ederken yoğunluğumu, aktivitelerimi arar oldum. Fakat binlerce şükürler olsun ki dağıtılan hayatımı tekrar toparlamaya başladım.
P_20160131_012634
İlk sağlık sorunlarımla mücadele ettim. Bunun en büyük nedeni bendim aslında 😀 Tatil nasılsa, iyi de bir derece yaptım vur patlasın çal oynasın diye cips film geceleri, kahveler havada uçuştuuu vee hassas miğdemm sen misin beni dinlemeyen çek cezanı dedi, hâlâ çeksem de kısa sürede inşallah eski düzenime döneceğimi umuyorum.
IMG-20160124-WA0013
Hayatımdaki en mükemmel geceleri yaşadım bu süreçte… Hayatımın geceleri, gösteri, sanat geceleri… En büyük hayalimiz sevgilimle yıllardır gitmeyi istediğimiz sevgili Nihat Sırdar’ın gösterisine gitmek benim için hem heyecanlı hem de iki saat boyunca hayatta gülemem yargısını kırmama neden oldu. En çoook güldüğümüz ve tedirgin olduğumuz geceydi bakanlığın binasında bakanlara giydirmek herkesin harcı değil 😀 Detaylar için Tık Tık ! Sonra tiyatro gecelerinde stresimizi atmak çok iyi geldi. Onun öncesinde yemek sevdam bitmediği için bu süreçte bolca yedim efendim, miğdemi uzun zamandır bu kadar takmıyordum 😀
IMG-20160124-WA0015
Uzun süredir sevgilimin annesiyle, canımm annemle tanışmayı çok istiyordum ve tanışma fırsatı yakaladık. Aile yönünden ne kadar şanslı olduğumu bir kere daha anladım binlerce şükürler olsun 🙂 Hem de her zaman savunduğum en iyi arkadaş annedir kanısında iki annem ve iki en yakın arkadaşım oldu 🙂
explore_the_world-wallpaper-1024x768
Hayatımın dönüm noktasını ise amcamın vefatıyla yaşadım. O kadar etkilendim ki işlerime hâlâ devam etsem de içimin bir parçası acıyor. Ailemin özellikle babamı ve annemin yanında olmaya çalışıyorum. Onlara vakit ayırıp, güzel dakikalar yaşatmaya çalıştım. Hayat yarın ne getirecek hiçbirimiz bilmiyoruz o yüzden sevdiklerimizle doya doya birlikte olalım. Yaşamayı ertelemeyelim. Kuzenlerimle, kardeşlerimle vakit geçirmeye çalıştım. Çocuklarla oyunlar oynadım, onları anlamaya çalıştım; yeri geldi ben de çocuk oldum.
IMG-20151205-WA0065
İş yaşamına okul bitirmeden başlamayı düşündüğüm için kendimi geliştirme programı yapmıştım. Fakat uygulayamadım. Kafamda yeni projeler oluştu, ailem ve sevgilimin önerileriyle bir süre iş yaşamını erteleme kararı aldım. Hayal ettiğim şeyleri yazmayacağım fakat o kadar zorlu bir süreç bekliyor ki hem heyecanlı hem de birilerini etkileyecek şeyler… Çocukluk hayallerim gerçeğe dönüşme evresinde belkide fakat inandığım şeyler için eğitim gerekiyor. Yaptığım işin anlamı, özümsemesi, eğitimi çok önemli … Sizlere tavsiyem hayal ettiğiniz meslek için çalışın illa para kazanılır fakat yaptığınız işte mutlu değilseniz hayatınızın bir önemi yokmuş gibi gelir. Heycanlandığınız işi yapın, okuyun, öğrenin, yaşayın, bolca sevdiklerinizle kahkaha atın.
P_20160215_145206

P_20160215_145315
İstediğim kadar kitap okuyamasam da dergiler hep başucumdaydı. Dergiler özellikle sosyal dergiler benim için olmazsa olmazlar arasında… Yaşadıklarınızı eleştirmeniz, uzaktan olaylara bakmanızı kolaylaştırıp, yorum yapma, bakış açılarını görmenize yardımcı oluyor. En sevdiğim sosyal dergilerle ilgili bir tavsiye yazısı da gelecek postlar arasında, fırsatını bulduğumda burada olacak 🙂 Bolca boyama yaptım ve şiirler ruhumu dinlendirdi.
P_20160215_150553
Vee artık tatilim bugün itibariyle bitti, pazartesi pazar modu benim için fakat salı günleri tüm gün dersler beni bekler o yüzden bol enerji gerek:D Benim tatilim bu şekildeydi, sizin tatiliniz nasıl geçti, her şey planladığınız gibi miydi ? 🙂 Eğitim kategorisinde en kısa sürede tekrar görüşeceğiz, şimdilik hoşçakalıııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir