Yetersiz Bakiye Oyun Detayları

Merhabalar 🙂

7 Şubat 2016’da Meb Şura Salonunda sahnelenen hem güldüren hem de hiciv içeren muhteşem bir oyun ile sizlerleyim. Hemen detaylara geçelim. İlk olarak oyunculardan kısaca bahsedeyim 🙂
fft99_mf6410614
Hakan Yılmaz, Hande Subaşı, Turgut Tuncalp ve Eylül Öztürk’ün muhteşem oyunculukları bizi oldukça etkiledi.
P_20160208_133123
Biletleri almadan önce sevgilimle çok düşündük eğlenebilir miyiz, nasıl olur diye fakat beklediğimizden çok iyiydi. Kurgu, oyunculuk başarılıydı. Sanki günlük hayattaki yaşadıklarınızı siz değil başkalarının hayat hikayelerinden aktarılıyormuş gibiydi.
P_20160207_224923
Konusuna biraz değinecek olursam; çekilen kredilerin ne kadar gereksiz eşyalara yatırılıp ödenememesi durumunda farklı çözüm yolları arayışları ve başa gelen türlü belaları konu ediniyor. İnsanların ellerinde olanların kıymetini bilmeyip sürekli başkalarından üstün olmak için mal mülk sevdalarını güzel bir dille yeriyor.
P_20160207_203321
Yaşayabilecek o kadar duygu varken gereksiz yere can sıkmalar, stres yaratmanın bir işe yaramayacağını anlatan bir yapıt… Sahne dekoru çok başarılıydı ve aynı şekilde yaratıcıydı. Düşünsenize öyle canınız sıkılıyor ki evdeki her yer sanki o sorundan ibaretmiş gibi gelmiyor mu hangi birimize olmamıştır ki 😀 Sanki bu duygudan esinlenilmiş gibi geldi bana 🙂
P_20160207_224231
Oyuncular ekrandan görüldüğünden daha da zayıf 😀 Sesleri o kadar farklı ki yakından, tv’den gördüğünüz insanlar yakından hem daha profesyonel hem de kendilerini nasıl kontrol ettiklerini gözlemleyebiliyorsunuz. Sahnede hazırlanıp gelme hızı da çok başarılıydı.

Son olarak biraz serzenişte bulunmak istiyorum. Neden sanata, tiyatroya önem verilmiyor şu tv önem verildiği kadar anlayamıyorum. Bilet alınıyor fakat önemli insanlarız, protokolüz diye gelmemek nedir ya ? Sanata bu kadar saygılıyız işte… Arka sıralarda olmamıza rağmen gelmeyenler sayesinde ön sıradan izledik hem iyiydi hem de kötüydü bizim açımızdan… Kötü olan kısım sanata, emeğe verilen saygısızlık iyi olan kısım ise ön sıradan izlememiz işin açığı… Her şeye rağmen sanata, emeğe, hicive yer veren sanatçılarımız iyi ki var diyorum her gösteri sonrasında olduğu gibi 🙂 Hayatı yaşanabilir kılıyorlar, dert edilen şeylerin gereksizliğini vurgulayıp, mücadele etmenizi sağlıyorlar.
Bizlere eşsiz bir gece yaşattıkları için tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler ! 🙂
Nihatla sivrisinek’in Bütün Kazlar Toplandık gösteri detayları için Tık Tık !
Sunay Akın İki Kitap Bir Heves Gösteri deyatları için Tık Tık!

Bunları da beğenebilirsiniz

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir