The Balm Voyage 2 İncelemesi ve Swatchları

Merhaba bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün size severek kullandığım ve uzun zamandır yazmaya üşendiğim bir paletten bahsedeceğim 🙂 Bu yıl kendimde değiştirmek istediklerim arasında üşengeçliğimi azaltmak vardı bir başlangıç yapayım hehe 😀 The balm ürünlerine aşık olmayan bir makyajsever görmedim ki bence ürünleri efsanee, istisnalar var tabii kii… Örneğin The Balm Stainiac Beauty Quenn 😛 The balm makyaj paletleri oldukça kullanışlı ve birçok ürünü bünyesinde bulundurduğundan seyahetlerde tercih edilesi…Ben de far renklerini çok beğenerek aldığım The balm voyage 2 incelemesini ve swatclarını göstermek istedim.

İçindekiler

The Balm Voyage 2 Renkleri

Öncelikle renkler hakkında bilgi edinmeniz için swatclarını ve açıklamalarını ekliyorum.

Welcome:Bembeyaz ve mat bir far… Kaş altını aydınlatmak ve göz kapaklarını eşitlemek için şahane bir renk…

Bienvenue:Gold yansımalı, sedefli bir far…

Bienvenido: Altın sim içeren haki bir renk… Özellikle gece makyajlarında elim hep bu renge gidiyor. Ayrıca bronz tenlere çok yakıştırıyorum.

Benvenuto:Pembe, altın sedefli bir far… Genellikle pembe far sevmesem de bu istisna…

Tervetuloa:Palette en kullanışlı renklerden bence… Pembelik içeren bir kahverengi, crease bölgesinde geçiş rengi için kullanıyorum.

Welkom:Petrol yeşili, sedefli ve gece makyajları için güzel bir renk…

Willkommen:Kahverengi, sedefli bir far… Tüm göz kapaklarıma uyguluyorum genellikle…

Walkommen:Çikolata renginin tanımı bence bu renk ve simli… Çok da pigmentli, uygularken dikkat etmek gerekiyor.

Failte:Siyaha çok yakın bir renk ve altın simleri var. Pigmenti aşırı yoğun….

Aydınlatıcı / Kuwakaribisha: Sarı alttonlu, oldukça yoğun pigmente sahip bir aydınlatıcı… Ben daha beyaz alttonlu aydınlatıcı sevdiğimden sadece göz pınarlarıma uyguluyorum. Elmacık kemiklerimde de ilk sürdüğümde hoş dursa da yaklaşık 2-3 saat sonra cildimden uçtuğunu gözlemledim.

Bronzer / Croeso: Gri alttonlu, pigmenti uyguladıkça artan, keskin bir görüntü yaratmayan bronzerlardan… Özellikle bronz ve buğday tenlilerin çok seveceğini düşünüyorum. Beyaz tenliler kontür de yapabilir.

Allık / Huan Ying: Şeftali tonlarında, benim genellikle her makyajla uyum sağladığını düşündüğüm bir renk… Ara ara far şeklinde de kullanıyorum.

Allık/ Dobrodosli: Mor alttonlu, pembe bir allık.. Bu allığı boş gözler ve nude dudaklarla kullandığımda hoş bir görünüm elde ettim. 🙂

Ruj-Allık / Bem-vindo:Kırmızı görünümlü ilk dudağıma uguladığımda vişne çürüğü rengini alan kat kat uygulandığında rengini artıran bir ürün… Dudakta kullanmadan mutlaka nemlendirmek gerekiyor. Yanakta iyi dağıtılması gerekiyor ancak yapısı biraz yoğun olduğundan kalıp gibi durabiliyor.

Ruj-Allık / Vitajte: Turuncumsu bir renge sahip olan allık-ruj ürünü… Bem vindo’ya göre yapısı daha yoğun… Uygulandığında pudramsı duruyor ve aşırı kalıcı… Yüzümdeki duruşunu pek sevmediğimi de belirtmeliyim.

The Balm Voyage 2 Yorumlarım

Palet hakkındaki genel yorumlarım şu şekilde:

 • Ambalajı oldukça şık ve farklı ülkeleri tasvir eden resimler var.  🙂
 • Pigmentleri açık renklerden koyu renklere doğru artıyor. Açık renklerde ilk fırça ya da parmak darbesinde renklerini veriyor.
 • Diğer farlarla kolay karışıyor ve istediğim makyajları yaparken zorlanmıyorum.
 • 2 mat, 3 sedefli, 4 simli farlardan; 2 allık, bir aydınlatıcı, bir bronzer, 2 krem allık-rujdan oluşuyor.
 • Farların kalıcılıkları muazzam, pigmentlerini yeterli buldum.
 • Tozutma problemi olsa da gözardı edilebilir.
 • Aydınlatıcısını burun ucu ve göz pınarlarıma uyguluyorum. Onun haricinde elim pek gitmiyor.
 • Yüzümü hafif belirginleştimek istediğim günler crose bronzerı biçilmiş kaftan…
 • Şeftali tonlarındaki allık güzel düşünülmüş ama mor alt tonlu pembe cık olmasa da olurdu.
 • Ruj-allık ikilisinin de yapısı itibariyle tatmin etmedi.
 • Seyahatlerde kurtarıcı bir ürün olduğundan yanımda götürüyorum. Bu paleti daha çok farlarından dolayı sevdim. Bir de bronzer ve şeftali tonlarındaki allığını çok beğendim.
 • Simli sedefli far insanı değilim derseniz palet sizin için uygun olmayabilir. Eğer masmat farları seviyorsanız özellikle Flormar markasının 5’li paletlerine göz atabilirsiniz.

Benim genel olarak çok severek kullandığım paletlerden özellikle farlarının dibini gördüm. İçerisindeki ayna zor zamanlarda kurtarıcı olabiliyor. Bronz Ten Makyajı yazımda The Balm Voyage 2 paleti ile göz makyajı yapmıştım. Hatta bu hafta bir makyaj yazısı daha gelecek Voyage 2 ile takipte kalın canlar 🙂

The Balm Paletlerinin İçeriği Nasıl? / The Balm Ürünleri Nerede Satılıyor?

Bazı arkadaşlar içeriklerini merak edebiliyor o yüzden paylaşmak istedim. Üst fotoğraftan inceleyebilirsiniz. The Balm ürünlerini Gratis’lerden bulabilirsiniz, fiyat yönünden yüksek olsa da başarılı paletleri var. İndirimlerde daha uygun fiyata alacağınız kaliteli makyaj malzemesi bulabilirsiniz.

Siz hangi paletleri seviyorsunuz, The Balm Voyage 2 kullandınız mı? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Bloğumdaki yazılardan haberdar olmak için instagram, facebook ve Google plus ile takip edebilirsiniz. Hoşçakaaalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

10 yorum

 1. Mis gibi bir palet Yanına birtek bu paleti ve birkaç fırçanı alıcaksın tamamdır. Tatilde az ürünle çok ürün başarmış olucaksın

  1. hehee gerçekten fiyatları bayağı uçuk ama renk-performanslarını düşününce o kadar paraya değiyor 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir