Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli

Dezenfaktan Nedir? Ne İşe Yarar?

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiiiz 🙂

Bugün sizlere sevdiğim ve bence hayat kurtaran bir üründen bahsedeceğim: Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli … Salgından dolayı hijyene daha da önem vermeye başladık ve bence temizlik konusunda çoğu kişi bilinçlendiği için iyi oldu. Normal zamanda da dışarda fırsatım olduğunda sıklıkla elimi yıkasam da bazı durumlarda mümkün olmuyor. Otobüsten hemen indikten sonra ya da toplu alanları kullandıktan sonra mümkün olmayabiliyor. Bu durumda el dezenfaktanları ve sprey kolonyalar bence hayat kurtarıyor. Tabii ki bir el yıkama kadar etkili değil ancak anlık durumlarda bence kurtarıcı yöntem… Dilerseniz Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli nasıl kullanılır, yorumlarım neler ona geçelim.

Dezenfaktan Nedir? Ne İşe Yarar?
Dezenfaktan Nedir? Ne İşe Yarar?
Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli Kullananlar
Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli Kullananlar

Dezenfaktan Nedir? Ne İşe Yarar?

Dezenfaktan, kalabalık ortamlarda var olan virüs ve bakterilerin hastalığa neden olacak boyuta ulaşmasını engellemenmesidir. Tam olarak engellemesi ise mümkün değil en etkili yöntem el yıkamadır. El dezenfaktanları kimyasal olduğu için çok sık kullanıldığı takdirde cilde zarar veriyor. Hastalıktan, virüslerden kurtulmanın yolu eli iyice yıkamak gerekiyor. 20 saniye kuralına uyarak, parmak araları, tırnak içleri, ellerin dış yüzeyi sabunla iyice yıkamak gerekiyor. Dezanfektan çeşitleri de üçe ayrılıyor. Gaz, sıvı ve katıdır. İçerikleri de çeşitlerine göre değişmektedir.

Dezenfektan El Temizleme Jeli Önerileri
Dezenfektan El Temizleme Jeli Önerileri

Dezenfaktanların içerisinde yoğunlukla alkol bulunmaktadır. Bakteri, virüs ve mantarlara karşı etkili olsa da çok güçlü mikroorganizmalara karşı dirençsiz de olabilir. O yüzden hijyene salgın dönemlerinde daha fazla dikkat etmekte fayda var.

Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli Yorumlar
Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli Yorumlar

Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli Yorumlarım

  • Market alışverişine vs kim gidiyorsa onun yanında dezenfaktan bulunuyor. (Covid 19 salgın döneminde yazıyorum.)
  • Acil durumda el yıkayamadığımızda hemen kullanıyoruz ancak ilk fırsatta da ellerimizi yıkıyoruz.
  • Alkol yoğunluğunu kullanırken hissediyoruz.
  • Kokusu çok yoğun değil hatta temiz bir kokusu var. Beni rahatsız etmiyor hoşuma bile gidiyor açıkçası… Portakallı olduğu için kokusu keskin değil.
  • Yaklaşık 10 saniyede kuruyor.
  • Yapış yapış hissiyatı yok, elleri kurutmayor desem yalan olur çünkü fazla kullandığımda cildimin üst kısmında hafif çatlaklar oldu.
  • O çatlaklar sadece bu üründen oldu da diyemem çünkü gün içerisinde o kadar fazla el yıkıyoruz, kolonya döküyoruz, temizlik, yemek vs derken ellerin çatlamaması mucize olurdu 😀
  • Kullanırken ellerimin üst kısmına, parmak aralarına yaymaya çalışıyorum.
Dezenfektan El Temizleme Jeli Yorumlar
Dezenfektan El Temizleme Jeli Yorumlar

Tüp formunda ve istediğim kadar ürünü rahatlıkla alıp kullanabiliyorum. Ambalajıyla bir sorun yaşamadım. Kolonya kullanıyorsanız siz dışarı çıktığınızda çok sevdiğim bir ürünü incelemiştim geçen hafta Atelier Rebul Lavanta Kolonya yazımdan okuyabilirsiniz.

Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli Blog
Unac Dezenfektan El Temizleme Jeli Blog

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 <3

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir