Yüz Yogası Neyle Yapılır?

Yüz Yogası Neyle Yapılır?

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere bir yıldır yaptığım yüz yogasından bahsedeceğim. Yüz yogası nedir nasıl yapılır kısmını ayrı anlatmak istesem de ufak bir özet geçmek istiyorum. Yüz yogası, yüzdeki kasların çalışmasını sağlayan egzersiz ve masajlardan oluşur. Etkili bir şekilde yüz kaslarını çalıştırma, günlük hayatta yüz kaslarının doğru kullanımı, yüzdeki kasların gevşemesi ve rahatlaması ile düzenli yapılan yüz yogasında tüm yüz hatlarında belirli değişimler söz konusu oluyor. Sadece yüz değil dekolte, boyun ve gıdı bölgesinde de ciddi değişimler gözlemlenebilir. Üstelik hiçbir işlem için operasyon geçirmeden ve para aktarmadan evde, işte her yerde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için kendinize ayıracağınız bir yarım saat yeterli olacaktır canlarım 🙂 Eğer deneyimlemek isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. Yüz yogası eğitimimi tamamladım, artık birlikte online olarak yüz yogası yapmak için heyecanlanıyorum açıkçası 🙂 Yogada olduğu gibi yüz yogasında da farklı ekoller var.

Yüz yogası aslında iki kısımdan oluşuyor. Yüz egzersizi ve masajı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bazı ekollerde yüz egzersizlerinin bazılarında yüz yağı kullanılırken bazılarında ise kullanılmıyor. Ancak yüz masajında mutlaka soğuk sıkım doğal yüz yağları tercih ediliyor. Yüz masajı ile çalışan ve sürekli aktif olan yüz kasları gevşiyor, rahatlııyor ve olan çizgilerin görünümü azalıyor, yeni kırışıklık oluşumu engelleniyor. Bu nedenle yüz egzersizi ve masajı aynı anda yapılıyor. Yüz yogası neyle yapılıyor sorusunun yanıtı aslında basit kendiniz olması, bahaneler üretmemek yeterli canlar 🙂 Ancak bunun dışında yüz masajı için soğuk sıkım mümkünse doğal bir yağ olması yeterlidir. Eğer cildiniz yağlara alışkın değilse mutlaka yüz masajından sonra cildi yağdan arındırmak gerekiyor. Ancak farklı şekillerde de yüz yogası yapmak istiyorum çeşitli aparatlardan yardım almak istiyorum derseniz jade roller, Gua Sha taşı kullanabilirsiniz. Bazı uygulamalar arasında da bantlama tekniği kullanılıyor ancak onu dikkatli ve profesyonel şekilde yapmak ya da yaptırmak da fayda vardır. Jade roller nedir nasıl kullanılır yazımı ve gua sha taşı kullanımı yazımı da okumanızı ve fikir edinmenizi isterim açıkçası… Ürünleri tanımak, kullanımı da kolaylaştıracak bir süre sonra alışkanlık hali ile cilde keyifli şekilde masaj yapmak mümkün olacaktır.

Yüz Yogası Yaparken Yüze Ne Sürülür?
Yüz Yogası Yaparken Yüze Ne Sürülür?

İçindekiler

Yüz Yogası Yaparken Yüze Ne Sürülür?

Yüz yogası yaparken önce egzersizleri uyguluyoruz. Sonrasında kasları gevşetip rahatlatmak ve cildi nemlendirmek için soğuk sıkım yağlardan faydanmak gerekiyor. Yağ yoğunluğunu sevmeyenler, cildinde yağ olmasından hazzetmeyenler için yağın yapısını seyreltmek için fast mist ürünlerini kullanabilir. Aynı zamanda termal su cilde kullanılıp üzerine yağ elde ısıtılıp cilde masaj yapılarak yedirilebilir. Yaz aylarında sıcaklarda cilt daha çok sivilce, akneye meyilli olabilir. Bu nedenle yaz aylarında da aralarda mist, termal su kullanarak cilt rahatlatılabilir.

Yüz yogasında olmazsa olmaz ürün aslında soğuk sıkım yağdır. Bunun için farklı seçeneklerde yağlar bulunsa da gelen sorulardan bir kısmı çay ağacı yağı yüz yogasında kullanılır mı sorusu oluyor. Çay ağacı yağı uçucu yağlar arasındadır  ve yüksek antioksidan özelliğe sahiptir. Bu nedenle ciltte tahrişe neden olabilir. Ancak cildinde sivilce, akne problemi olanlar bir iki damla yağ alıp diğer soğuk sıkım yağ ile karıştırarak cilde uyguladığında sivilce ve aknelerin giderilmesine yardımcı olur. Ama tek başına asla çay ağacı yağı kullanılmamalıdır. İsteyen paslanmaz çelik gua sha, yeşim taşı, pembe kuvars gibi ürünler ile masaj yapabilir. Ancak yüz yogası için malzeme almak istemeyen, bütçe ayırmak istemeyen bireyler bir adet cildine uygun soğuk sıkım yağ almalıdır. Bu yağ zaten uzun pratik boyunca gider ve sürekli masraf çıkaran ürünler arasında değildir. Bunun dışında mist, gua sha, jade roller gibi ürünler tamamen bireyin isteğine bağlı olarak alınıp kullanılabilir.

Her Gün Yüz Yogası Yapılır mı?
Her Gün Yüz Yogası Yapılır mı?

Her Gün Yüz Yogası Yapılır mı?

Evet, her gün yüz yogası yapılabilir. Günde yarım saat yüz yogası için zaman ayrılabilir ya da sabah ya da akşam yüz yıkadıktan sonra öğrenilen yüz egzersiz ve yüz masaj hareketleri ile birey kendine özel güzel bir zaman dilimi yaratabilir. Bu zaman diliminde yüzdeki kasları rahatlatmak, canlandırmak için idealdir. Nasıl masaj yapılması gerektiğini öncelikle bir hoca ile çalışarak öğrenmek kıymetli ve cildin daha hızlı toparlanması, kırışıklıkların açılması ve oluşumunun engellenmesi açısından önemlidir. Ancak vakit bulamayanlar, cildini sağlıklı, geçn ve sıkılaşmış, yüz hatlarının belirgin olmasını isteyenler haftada en az üç gün yarım saat aktif şekilde yüz yogası yaparak olumlu sonuçlar elde edebilir.

Yüz Yogası Kaç Günde Belli Olur?
Yüz Yogası Kaç Günde Belli Olur?

Yüz Yogası Kaç Günde Belli Olur?

Yüz yogasından sonuç almak isteyen bireylerin tek ihtiyacı olan şey istikrardır. Beden yapılarımız herkeste farklı olduğu gibi yüz yapısı da herkeste farklıdır. Bu nedenle kesin bir zaman dilimi vermek yanlış olur. Yüz hatlarının belirgin olması, kırışıklık görünümünün azalması, cildin sıkılaşması için haftada en az üç gün yarım saat yüz yogası yapma, doğru şekillerde kremlerin, serumların cilde uygulanması önemlidir. Bunun yanı sıra içten de cildin beslenmesi yani yeterli uyku, temiz içeriklerle beslenme, bol su tüketimi de cildin daha sağlıklı ve dinç görünmesine yardımcı olur.

Yüz Yogası ile Yüz İncelir mi?
Yüz Yogası ile Yüz İncelir mi?

Yüz Yogası ile Yüz İncelir mi?

Yüzün incelmesi beslenme, cilde doğru ürünler kullanılması ve doğru şekillerle egzersiz ile masajların yapılması ile mümkündür. Aynı zamanda yüzün incelmesi yüzün sıkılaşması, yüz hatlarının belirginleşmesi demektir. Bu da istikrarlı şekillerde yapılan yüz yogasına bağlıdır. Düzenli yapılan yüz yogası ile yaklaşık üç ayda daha sıkı, canlı, toparlanmış yüz elde edilerek yüzde incelme söz konusu olabilir.

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Facebook  hesabımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın:)

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir