Telefon Kılıfı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon Kılıf Çeşitleri Nelerdir?

Merhaba güzellerim, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere çok önem verdiğim bir konudan bahseceğim: Telefon Kılıfı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Günlük hayatta olmazsa olmazlarımız arasında artık ne yazık ki telefonlarımız yer alıyor. Öyle ki eskiden sadece haberleşmeye yarayan telefonlarımızla şimdi iş yönetir olduk ve yokluğunda kendimizi eksik hissediyoruz. Aynı zamanda telefonumuza gelebilecek herhangi bir zarar bize maddi manevi zarar olarak dönebiliyor. Bu nedenle telefon, tablet, laptoplarımızı güzel ve temiz kullanmak çok çook önemli bir konudur. Telefonları ise koruyan ise dış kısmını koruyan bölüm kılıf iç yani ekran bölümünü ise film ile korumak mümkündür. Biliyorsunuz telefonumuzda hem görsellerimiz hem iş vs ile ilgili önemli bilgiler yer aldığı için aslında tam bir mahrem eşyamız arasında yer alıyor. Bu nedenle uzun süre, akıcı, sorunsuz şekilde kullanmak için gereken özeni göstermek önemlidir. Telefon alırken nasıl marka model vs araştırıyoruz telefon kılıfı alırken de dikkat edilecek noktalar olduğunu unutmamalı ve ona uygun seçimler yapılmalıdır.

Telefon Kılıfı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Telefon Kılıfı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon kılıfı alırken öncelikle cihaza uygun yani marka ve modele uygun kılıf seçilmelidir. Her kılıf marka ve modele uygun olacak şekilde üretilir ve kullanıcının alternatifine sunulur. Bu durum göz önüne alınarak telefon kılıfı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabına geçelim.

  • Telefon modeli ve markasına uygun ürün yelpazesi araştırılmalıdır.
  • Koruma özellikleri araştırılmalıdır. Su geçirmezlik özelliği olup olmadığına dikkat edilmelidir. Su ile temas ya da suya düşme durumlarında cihazı koruyabilecek nitelikte olmalıdır.
  • Telefon kılıfı sağlam olmalıdır. Kılıfın dayanıklı olması darbe, düşme ya da herhangi bir sorunda cihazı koruyacak ve uzun süre kullanımına yardımcı olur.
  • Toz girişini engelleyecek nitelikte olması cihazın bozulmasını önler ve kulaklık, USB girişi, şarj girişi vs olan bölümlerin bozulmasını engeller ve daha uzun süre kullanım imkânı sağlar.
  • Telefonu daha rahat kavrama, sabit tutma gibi ergonimik ve işlevsel olan telefon kılıfları daha çok tercih edilir.
  • İşlevsel ve şık olan bir telefon kılıfı seçilmesi bireyin kendini iyi ve motive hissetmesine yardımcı olur.
Telefon Kılıf Çeşitleri Nelerdir?
Telefon Kılıf Çeşitleri Nelerdir?

İçindekiler

Telefon Kılıf Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde bireylerin beğenileri ve isteklerine yönelik olan telefon kılıf modelleri üretilir oldu. Farklı alternatiflerin olması kullanıcıların daha bilinçli tercihler yapmasına yardımcı oluyor. Telefon kılıf çeşitleri oldukça fazladır. Telefon kılıf çeşitleri şunlardır: Rubber kılıflar, silikon kılıflar, 360 derece kılıflar, aynalı kılıflar, deri kılıflar, taşlı kılıflar, kapalı kılıflar, ultra koruma kılıflar, metal kılıflar, cüzdanlı kılıflar, pencereli kılıflar, ultra ince kılıflar, bumper çerçeve kılıflar, bataryalı kılıflar, dik kapaklı kılıflar,su geçirmez kılıflar, kamera korumalı kılıflar,askılı telefon kılıfı, şarjlı telefon kılıfı, kartlıklı telefon kılıfı,klavyeli kılıflar, ahşap telefon kılıfları sayılabilir. Aynı zamanda taraftar, isme öel ve kişiye özel telefon kılıfları da mevcuttur.

Telefonu En İyi Hangi Kılıf Korur?
Telefonu En İyi Hangi Kılıf Korur?

Telefonu En İyi Hangi Kılıf Korur?

Orta sert silikon telefon kılıfları telefonları darbe, düşme ve toza karşı korur. Bunun dışında deri telefon kılıfları, ultra korumalı, kapaklı, kapalı rubber kılıflar da telefonları iyi bir şekilde korur ve uzun süre kullanma imkanı sunar. Telefon kılıflarını yedekli kullanmak ya da deforme olduğunda değiştirilmesi de önemli konular arasında yer alır.

Hangi Kılıf Telefona Zarar Verir?
Hangi Kılıf Telefona Zarar Verir?

Hangi Kılıf Telefona Zarar Verir?

Bazı telefonlarda ısınma problemi olabilir. Bu durumu tetiklememesi için kılıf seçimine dikkat etmek gerekir. Silikon kılıflar telefona zarar verebilir ve ısınma durumunu iyice artırıp telefeona zarar verebilir. Bu nedenle ısı geçirmeyen, orta sertlikte olan kılıflar tercih edilebilir.

ARTY Case Ne Demek?
ARTY Case Ne Demek?

ARTY Case Ne Demek?

Arty case telefon kılıfları, telefonları en iyi koruyan kılıflar arasındadır. Orta sert yapıda olup darbe ve düşmelere karşı korur ve asla telefona zarar vermez. Bu kılıflar özel tasarlandığı için kişiye özel olarak da üretilebilmektedir. Özellikle sanat, estetik anlamında özenli olmayı seven bireyler Arty case telefon kılıfları tercih etmektedir. Sadece telefonların arkası değil kenar kısımları da sert yapıdadır ve düşmelerde hasar oluşmasını engelleyici yapıdadır.

ARTY Case Ne Demek?
ARTY Case Ne Demek?

Rubber Kılıf Ne Demek?

Rubber kılıf, orta sert silikon yapıda olan telefon kılıflarıdır. Telefon marka ve modellerine göre farklı, estetik, kişinin zevkine uygun olacak tarzda alternatifler sunulur. Bireyler kendi telefon modeline uygun olan rubber kılıf seçerek telefonun arka bölümü, kenar kısımlarını düşme, darbe ve toza karşı koruyarak daha uzun süre kullanmasını sağlayabilir.

Silikon Telefon Kılıfı İyi mi?
Silikon Telefon Kılıfı İyi mi?

Silikon Telefon Kılıfı İyi mi?

Silikon kılıf ergonomik kullanım imkanına sahip olsa da telefonda ısınma problemi varsa zararlı olabilir. Bunun yerine orta sert yapıda olan telefon kılıfları seçilmesine dikkat edilmelidir. Deri telefon kılıfı, 360 derece kılıflar, kapaklı kılıflar da tercih edilebilir.

Çiçekli Telefon Kılıf Modelleri
Çiçekli Telefon Kılıf Modelleri
Telefon Kılıf Çeşitleri
Telefon Kılıf Çeşitleri
Şık Telefon Kılıf Modelleri
Şık Telefon Kılıf Modelleri
Modern Telefon Kılıf Modelleri
Modern Telefon Kılıf Modelleri

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Facebook  hesabımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın:)

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir