Bebak Güneşten Koruyucu Bakım Kremi 50 Faktör

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Yaz ayını dört gözle bekleyen biri olarak dışarı çıkmak eziyet gibi geliyor cehennem sıcaklarında… Öyleki dışarı çıkınca da en az 5 saat eve giremiyorum o yüzden vücudumun açık olan bölgelerine bol bol güneş kremi sürüyorum.  Bu sene deneyimlemek istediğim krem ise bebak güneşten koruyucu bakım kremi 50 faktörlü olanıydı. Aldıktan sonra ertesi gün kullanmaya başladım ve genel yorumlarım oluşunca sizinle paylaşmak istedimm. 🙂

Bebak güneşten koruyucu bakım kremini 50 faktörlü olduğu için tercih ettim. Özellikle yaz aylarında güneş kremlerimi 30 faktörün altında olmamasına dikkat ediyorum. Cildim güneşten dolayı leke oluşmasına meyilli bir hale geldi son iki yıldır, bu yüzden evden çıkmadan mutlaka güneş kremi uygulayıp şapka almayı ihmal etmiyorum. Bebak güneşten koruyucu bakım kremi vaatleri:

 • UVA VE UVB filtreleri içeren krem, cildi güneşe karşı yanıklardan korur.
 • Yapışkanlık hissi bırakmaz.
 • Kolay emilir ve uyguladıktan hemen sonra güneşten korumaya başlar.

Bebak güneşten koruyucu bakım kremi yorumlarım ve kullanım şeklim: Kremi yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Dışarı çıkmadan en az yarım saat önce yüzüme ve boyun bölgeme kremi sürdüm ve genellikle üzerine ten makyajı yapmadım. Yazın ten makyajı yapmayı tercih etmiyorum, özel günler hariç tabii :))

 • Cildime uyguladığım anda hemen emildi.
 • Cildimde az da olsa ağırlık yaptı. Katman şeklinde krem olduğunu hissettim.
 • Cildimde beyaz lekeler bırakmadı. Benim için en büyük artı çünkü bazı güneş kremlerini cildinizde ne kadar dağıtmaya çalışırsanız çalışın o beyazlık gitmiyor ve ben de bu görüntüden hoşlanmıyorum.
 • Suya dayanıklı değil özellikle terledikten sonra krem akıyor hissi uyandırıyor. Bu yüzden tazelemek gerekiyor, özellikle denizde kullanılacaksa mutlaka yanınıza almanızı öneririm.
 • Cildimde kızarıklık, sivilce gibi bir reaksiyon gözlemlemedim. (kuru ve hassas ciltliyim.)

Ambalajı beyaz, klasik krem tarzında… İstediğim kadar ürünü alabiliyorum ve zorlanmıyorum. Kokusu çiçeksi, tam bir yaz kokusu fakat beğenmeyenler de var. O yüzden kokusuna bakarak almanızı tavsiye ederim. Uyguladıktan sonra kokusunu duyumsamıyorum.

Rengi beyaz, yapısı orta yoğunlukta…

İçeriği pek parlak değil, parfüm ve alkol çeşitleri var. Rossman’dan 15 TL civarı bir fiyata aldım. Fiyatına göre bence başarılı bir güneş kremi ancak içeriği önemli diyenlerdenseniz farklı markalara yönelmelisiniz.

     Sizin favori güneş kreminiz nedir? Bebak ürünleri hakkında düşünceleriniz neler? Lütfen benimle yorum olarak paylaşın! 🙂 Bloğumu beğendiyseniz “takip et” butonundan, instagram, facebook, Google + ve pinterest üzerinden takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın hoçakalıın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

19 yorum

 1. Bilgilendirici bu yazın için teşekkürler canım bebagin hiçbir ürününü kullanmadım şimdiye kadar fiyati iyiymiş ama alkol ve parfüm içermesi kötü olmuş ama onlar olmayınca da fiyat uçuyor normal olarak

  1. Aynen bitanem içerik yönünden parlak değil ne yazık ki öyle olunca fiyatlar da makul oluyor. 🙁

 2. Ağırlık yapması ve terleyince akıyor hissi oluşuyorsa kullanım açısından sıkıntılı 🙁

  1. Cildinize alerji yapmış olabilir, içeriği çok iyi değil zaten… Farklı güneş kremlerine yönelebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir