Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi İncelemesi

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlere kuru ciltli biri olarak hayatımı kurtaran bir kremden bahsedeceğim. 1944 yılından beri cilt bakım ürünleri çıkaran ve her evde mutlaka en az bir kere kullanılmış ya da duyulmuş bir marka Bepanthol… Aslında annem egzama ve alerjiden dolayı hastaneye yatmadan sıklıkla cildini nemlendirmek için kullanırdı. Özellikle ellerini rahatlattığı için evimizden eksik olmayan bir kremdi. Sonrasında anneme alerji yaptığı için kullanımı bıraktı. Nedenlerini ciltteki değişimlerini tek tek anlatacağım efendim ama onun öncesinde ben Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi ile nasıl tanıştım yorumlarım neler ondan bahsedeceğim.

İçindekiler

Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi Yorumlarım

  • Son bir yıldır cildimde ne zaman kızarıklık, pullanma hissetsem elim hep Bepanthol kreme gidiyor. Cildimi anında rahatlatıyor.
  • Acele ile çıktığım günler ne yazık ki güneş kremi ya da SPF içeren ürünler kullanmayı es geçiyorum. Böyle zamanlarda hava özellikle kuru bir ayazsa cildim hemen gerginleşip kızarıyor. Güneşin zararlı ışınlarından ve çevrenin kirli etkisiyle cildimin yandığını hissediyorum. Böyle zamanlarda özellikle cilt bakım yağlarından uzak duruyorum yoksa cildimdeki yanığın etkisi uzun sürebiliyor. İşte böyle durumlarda o yanık etkisini ve acısını azaltıyor. Hatta yaz tatillerinde mutlaka yanımda götürüyorum.
  • Yapısı su içinde yağ emülsüyonundan oluştuğu için akışkan ve ciltte hemen emilim sağlıyor. Bepanthol su bazlı bir krem…
  • Su içinde yağ emülsiyonu olan bir formülü olduğundan tahriş olmuş yağlı ciltler de kullanabilir.
  • Kremi uyguladıktan sonra cildimin yumuşacık ve neme doymuş olduğunu hissediyorum. Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kreminin vaatleri arasında cildin bariyer fonksiyonunu koruduğu yer alıyor bence bunu başarıyla yerine getiriyor.

Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi Egzamaya İyi Gelir mi?

Öncelikle annemin neden Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremini kullanamadığını anlatacağım. Annem egzama ve kimyasal madde içeren deterjan, kolonya gibi ürünlere alerjisi olduğundan dolayı elleri ve ayaklarında içinde iltihap dolu baloncuklar çıktı. Ama bu baloncukları minik şekilde düşünmeyin; yemek yiyemiyor, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak derecede büyük ve ayak altında da aynı baloncuklar olduğundan yürüyemiyor. Her neyse dermatoloğa gittiğimizde yanlış ilaç kullanımından dolayı bu rahatsızlık daha da arttı ve en sonunda bir iki hafta kadar hastanede tedavi gördü. Bu süreçte sürekli pansumanlar ve yağlı kremlerle gece boyunca elleri ayakları hatta vücuduna uygulamalar yapılıyordu. Çok şükür o süreci atlattık ve annem sağlığına kavuştu. Egzaması olanlar bilir ki o kaşıntı, cildin dökülmesi insanı bir süre sonra çıldırtıyor. Ben annemi çok zor tuttuğumu hatırlıyorum kaşımaması için ve sürekli hasta ziyaretlerine gelenlere aynı şeyleri anlatmak bir süre sonra hastayı daha da bunaltıyor. Bir ara misafir kabul etmemeye başladım hatta…. Böyle durumlarda kimin ne düşündüğü değil sevdiğiniz insanın sağlığı daha önemli oluyor. Şimdi ise kesinlikle kolonya kullanamıyor ve içerisinde alkol, parfüm, kimyasal içeren kremlerden uzak durması gerekiyor. Bu durum en çok bayram ziyaretlerinde annemi zorluyor çünkü bazen unutup elini uzatabiliyor kolonyaya… Yanında aileden biri olduğundan hemen uyarıyoruz neyseki ve artık herkes kolonyayı uzak tutuyor annemden…  Neden bu kadar uzun anlattım çünkü sadece egzama olan birine Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi iyi gelebileceği gibi alerjik durumlarda hastalığı tetikleyici olabilir. Annemin şu an derisinin üst katmanı yok ve daha temiz içerikli kremler kullanmaya dikkat ediyor. Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremin içerisinde Alkol ve Phenoxyethanol var. Phenoxyethanol nedir? Sentetik kimyasal bir madde ve böbrek, karaciğer hastalıklarını tetikleyebilen bir madde…Bu tarz içerikler de alerjik ciltlere zarar veriyor annem şu an bu kremi kullanamıyor örneğin kaşıntıya sebep olduğundan… Ama öncesinde sağlıklı iken severek kullanırdı ve cildini iyi nemlendirdiğini düşünürdü.

Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kreminin içeriği piyasadaki nemlendiren ürünlere çok çok da kötü değil onu da belirtmek isterim. Pro-vitamin B5 içeriyor ve benim pul pul dökülen cildime çok iyi gelen kremlerden…

Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi Nerelerde / Ne Sıklıkla Kullanılır?

Benim kuru bir cildim olduğundan dolayı genellikle yüz, el, boyun hatta dirsek bölgelerime uyguluyorum. Kremi sürdükten sonra cildimin pürüzsüzleştiğini ve rahatladığını hissediyorum. Çok kuru cildiniz varsa ve alerjik bir rahatsızlığınız yoksa deneyebilirsiniz. Kremin açıklama kısmında da zaten çatlayan ve gerginleşen cilt bölgelerine günde bir ya da birkaç kez uygulanabileceği yazıyor.

Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi Nerede Satılıyor?

Genellikle eczanelerde bulabilirsiniz fakat online kozmetik bakım sitelerinde de mevcut… Hatta ben Trendyol’dan aldım en son, Bepanthol El ve Yüz için Bakım Kremi 100 g fiyatı 24-27 TL arasında bir fiyatı var.

Edit: Sosyal medyadan gelen sorulardan biri Bepanthol kremin tüylenme yapar mı? Benim kullandığım süre boyunca tüylerimde artma ya da tüylerimin çıkışında hızlılık gibi bir sorun teşkil etmedi.

Sizin sevdiğiniz onarıcı ve nemlendirici kremler neler? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Yeni yazılarımdan haberdar olmak için Instagram, Facebook ve Google Plus hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçakaalıın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir