Bildiğin Kızlardan Değil~Lena Dunham

CAM00334  Herkese merhabalar 🙂

Kitap okumayı seven, arada kendi tarzı dışına çıkmaya bayılanlardansanız bendensiniz !  Özellikle son dönemde tek bir çizgide kitap okumuyorum. Kesinlikle polisiye olsun duygusal olsun demiyorum yani… Özellikle şu aralar ekonomiye merak sardım bu tür kitaplar okuyorum. İnsan bazen kendi sevdiği dışında kitaplar okuyunca bakış açısının daha da geliştiğini düşünüyorum ve her konuda birikiminiz artıyor. Daha ne olsun !

Gelelim kitabın incelemesine… Çok büyük beklentiler ile aldım fakat korkuyordum. Çünkü geçen sene çok popüler olan bu tür bir kitap aldım ve inanılmaz pişman olmuştum. Adını bile hatırlamıyorum kitabı da atmışım hatta o derece ! Fakat kitabı beğendim. Girls dizisini izlediyseniz az çok kitabın içeriğini bilirsiniz. Orada başrol oynayan  Lena Dunham yani Hannah herkes gibi düşünmüyor ve düşüncesini çok açık bir şekilde dile getiriyor. Yaşadığı, kendisine ilginç gelen olayları anlatıyor. Zevkli bir dili var ve konularda kimseyi yargılamıyor( sevme nedenlerimden biri!).

Anlatımı sizi sıkmıyor. Ama hadi gidip de kitabı bitireyim de diyemiyorsunuz işin açığı… Ama cinsel konuları bence ilginç ve güzel şekilde ele almış. Beni bu tür kitaplarda rahatsız eden yargılama ve argoya rastlamadım belki o yüzden sevdim. Herkes gibi düşünmek zorunda değilsiniz ve düşündüğünüzü açık ve net söylemek korkulacak bir şey değil… Kitabın en sevdiğim özelliklerinden diyebilirim. Girls dizisini de izlemediyseniz arkadaşlık, dostluk dizileri seviyorsanız tavsiye ederim. Kitabı okuduysanız sizin yorumlarınızı da merak ediyorum, aşağıya yazmayı unutmayın. Hoşçakalın 🙂

 

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir