Bloğa Ara Vermeyi Düşünüyor muyum?

Kişisel Blog Siteleri

Merhaba canlarımm, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlerle sohbet etmek istedim. Konumuz ise başlıktan da anlayacağınız üzere Bloğa Ara Vermeyi Düşünüyor muyum? Aslında bu konuyla ilgili bir yazımda ve instagram hesabımda açıklama yapmıştım. Geçen günlerde bir arkadaşım “ara vermeyi düşünüyordun hâlâ, kararlı mısın?” deyince buradan daha detaylı yazmak istedim. Çünkü blog benim hem hobim hem de işim… Buradan bir gelir elde ediyorum ve bu fırsatı değerlendirmeyi düşünüyorum açıkçası… O yüzden daha prpfesyonel bir şekilde ilerlemek için çalışıyorum.

Makyaj Bloggerı Olmak
Makyaj Bloggerı Olmak

İçindekiler

Neden Blog Yazıyorum?

Neden blogda yazıyorum çünkü burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Günün stresinden arınıyorum, bir konuda yazı yazarken araştırma yapıyorum. Farklı yönleri düşünmemi, perspektifimi geliştirmemi sağlıyor. Bir olayın yüzeysel etkilerinin dışında arka planında neler oluyor bunları görmeme yardımcı oluyor. Bu benim için özellikle mesleğimi anlama açısından çok büyük kolaylık sağladı. (Mesleğim gazetecilik) İlk dönemlerde çok zorlansam da sonrasında kendimi korumayı öğrendim. Blog benim için hem iş imkânı hem de paylaştıkça mutlu olduğum bir yer kısaca…

Blogger Olmak
Blogger Olmak

Blogda Aktif Yazı Yazmak

Blogda yazı yayımlayamadığım gün gerçekten çok üzülüyorum. Tatillerde genellikle iki yazı paylaşmaya çalışıyorum ama iş okul girince araya günde bir paylaşım yapmaya çalışıyorum. Okulum bu sene biteceği için çok ağır derslerim var ve tez çalışmalarına başladım. Ayrıca uygulamalı gazetecilik alanında adımlar atmaya başladım. Kendimi gazeteci olarak tanıtttığım gün anladım ki ben medya sektöründe var olmalıyım dedim. Meslek şartları kötü olsa da inatla zorluyorum ve başaracağıma inanıyorum.

Blogda aktif olmak aslında çok kolay olmuyor. Çoğunlukla yedeklediğim yazılar olsa da bazen onları paylaşmaya bile fırsat bulamıyorum. Benim anlayışım yazı paylaştığım gün sırf paylaşmak için değil; ben o konuyu önemseyip yayımlayayım, okuyucu ile buluşturayım kanaatindeyim.

Hayata Dair Blog Yazıları
Hayata Dair Blog Yazıları

Çekimlerimi hafta içi erken geldiğim günler ya da hafta sonu yapıp yedekliyorum. Hazırlanıyorum, ürünü kullanıyorum, deniyorum vs sonrasında fikirlerim oluştuğunda hemen oturup yazmaya çalışıyorum. Aksi takdirde aradan zaman geçtikçe yorumlarınızda eksiklikler olabiliyor. Öyle durumlarda o ürünün yorumlarını ya da konuyu yayımlamıyorum. Sonuçta burada insanlar size güvenip ürünler deniyor, bunu suistimal etmek hiçkimseye kazanç sağlamaz. Burada sizin etik değerler oluşturmanız gerekiyor ve bunun dışına çıkamayacağınızı bilmek işleri kolaylaştırıyor.

Kişisel Blog Siteleri
Kişisel Blog Siteleri

Bloğa Ara Verecek miyim?

Ara vermeyi düşünmüyorum açıkçası… İnstagramdan dolayı bir ara vazgeçme noktasına geldim çünkü bu mecrada sosyal medyanın geniş kitlelere hitap etmesi çok önemli… Ama sonrasında bloğumun arama ve okunma istatistiklerini göz önünde bulundurduğumda bu kararımdan vazgeçtim. Tabii sizlerin geri dönüşlerinin de etkisi büyük oldu. Gerek mail gerek sosyal medyadan feedbackleriniz burada olma nedenim aslında 🙂

Yazı yayınlama sıklığım ara ara aksayabilir çünkü dediğim gibi üniversite son sınıftayım. Ödevler, uygulama gazetecilik çalışmaları, tez çalışmaları, diğer işlerim de yüklenince bazen çok zorlanıyorum. Ki ayrıca özel dersler de almaya başlayacağım için nasıl vakit kalacak inanın bilmiyorum ama tek odaklandığım bloğum yazısız kalmayacak! Bir şekilde de olsa burada devam edeceğim çünkü burada rahatlıyorum.

Ara vermemi engelleyen bir diğer faktör de sevdiklerimin buna karşı çıkması oldu. Çağrı (sevdiceğim), ailem ve son dönemlerde hocalarım, gazeteci arkadaşlarımın destekleri çok etkili… Hulasa buradayım, ara vermeyi düşünmüyorum, yazılarım belirli düzende yayımlanmasa da mutlaka güncelleyeceğim. Sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız! :))

Kişisel Blog Sayfaları Örnekleri
Kişisel Blog Sayfaları Örnekleri

Bloğumdaki diğer sohbet yazıları ve gezi yazılarını okumak isterseniz Hayata Dair kategorisine ışınlanabilirsiniz. 🙂

Bloğumda yayınlayacağım yazılardan haberdar olmak için Instagram, Facebook ve Google Plus hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

  1. Canım yoğun olduğun zamanlarda kasma kendini ama buralardan çok uzaklaşma, seviliyorsun ♥️

  2. Sakin ara verme yazin iki ay ara verdim toparlayana kadar canim cikti oysa tatile gitmeden once ne kadar guzeldi istatistiklerim hem seni ozleriz biz❤

    1. Canımsınn ablacığım ben de bloğumu, sizii çook özlüyorum bu dönemlerde 🙂 Buradayım, bırakmaya niyetim yok :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir