Bodur Alev – Bahçenize kırmızı dokunuşlar

Yaz sonunda çiçeklenen bodur alev çalısı, en çok tercih edilen peyzaj bitkileri arasında yer alır. Bodur alev çalısının bakımında bazı koşullara dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde ilkbaharda yıllık beslenme ile sınırlı kalabilir. Üç yıl boyunca çiçeklenmeyi durdurabilecek şekilde budama yapılmadan bakılan bodur alev çalısına firmamızdan ulaşabilirsiniz. Bahçenizi güzelleştirmek için en güzel tercihlerden biri olan bodur alev çalısı uygun fiyatlarla satışa sunulur.

İçindekiler

Bodur Alev Çalısı Bakımı Nasıl Olmalı?

Bodur alev çalısına gösterişli ağaç adı da verilir. Gösterişli alev ağacı, ilk büyüme mevsimi boyunca tutarlı nemden yararlanır ve güneşli yerleri sever. Bu sürecin sonrasında genç ağaçlar kruu havalarda haftada bir veya iki kere sulanabilir. Boduralev çalısı bakımı konusunda iyi kurulmuş ağaçlar için çok ez sulama gerektiği unutulmamalıdır.
Son baharda dikilmesi gereken bodur alev çalısı dikim aralığı da önemlidir. Özellikle geniş şemsiye tipindeki gölgelik alanı ile park ve bahçelerde tercih edilen alev çalısını düzgün aralıklarla dikilmesine özen gösterilmelidir. Tam gübre kullanarak bodur alev çalısı bakımı yapılabilir.

Bodur Alev Çalısı Özellikleri Nelerdir?

Kırmızı renkli yaprakları ile çok dikkat çekici ve beğeni toplayan bir ağaçtır. Bodur alev çalısı özellikleri arasında yaprakları çanak şeklinde olup yaz mevsiminde çiçeklenmesiyle ünlüdür. Güneşi seven yapısı ve dayanıklı oluşu ile park ve bahçelerde en çok tercih edilen peyzaj ağaçları arasında bodur alev çalısı öne çıkar.
Çoğu toprak türüne uyum sağlayan bu bitkiler sevmedikleri kireçli topraklarda yetişmez. Bodur alev ağacını dikmek için en iyi mevsim kök gelişimini desteklemek için sonbahar mevsimi olarak tercih edilmelidir. Kışın geri kalanında ekim yapılması tavsiye edilmez.

Uygun Fiyatlı Bodur Alev Çalısı

Firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde bodur alev çalısı da yer alır. Gösterişli alev ağacı, ilk büyüme mevsiminde nemli ortamdan beslendiği için ekim zamanına dikkat edilmelidir. En uygun fiyatlarla bodur alev çalısı satın almak istediğinizde firmamızın indirim kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Üreticiden müşteriye hızlı ve güvenilir teslimat garantisiyle bodur alev çalısı satın alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir