Dalan D’olive Zeytinyağlı Besleyici Şampuan Yorumlarım

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Saçlarımdan uzun zamandır muzdarip olduğumu bloğumu takip edenler bilir. Özellikle saçlarıma işlem yaptırdıktan sonra aynı hataya düşüp tekrar bakım+boya işlemi yaptıracaktım neredeyse ve son anda Merve Özkaynak videosunda saçlarının nasıl yandığını anlatınca “sakııın kızım, sakin ol hatanı hata ile düzeltmeye çalışma” dedim ve olabildiğince bakım yaparak, rengi ile oynamamaya çalışarak saçlarımı kendine getirmeye çalışıyorum. İnanın çok zorlu bir süreç ama emeklerimin karşılığını almaya başladım. Neler yaptığımı merak ediyorsanız evde pratik saç bakım maskesi yapımı yazımı okuyabilirsiniz.

dalan-dolive-sampuan-yorumlarim-6

Bu kadar iç dökmeden sonra gelelim asıl konu Dalan D’olive Zeytinyağlı Besleyici Şampuan yorumlarıma 🙂 Saçlarım oldukça yıprandığı için besleyici özelliği olan ürünlere yöneliyorum. Elidor’un şampuanlarından vazgeçemeyen biri olarak Dalan D’olive’ i denemek benim için bir riskti çünkü saçlarım hemen müdahale edilemez hale geliyor. Saç tipim ise kuru, ince telli ve kıvırcık…

dalan-dolive-sampuan-yorumlarim-4

İlk olarak Dalan D’olive Zeytinyağlı Besleyici Şampuanın vaat ettiklerine göz atalım:

 • Zeytinyağlı renk koruyucu özelliği var,
 • Saçları derinlemesine temizler,
 • Saç renginin 4 hafta boyunca korunmasına,
 • Boyanın yıpratıcı etkilerini azaltarak saçlara parlaklık ve canlılık kazanmasına yardımcı olur,
 • 4 hafta boyunca saç renginde kalıcılık sağlar.

dalan-dolive-sampuan-yorumlarim-2

Kullanımı: Islak saça uygulayıp, durulanmalı ve etkili sonuç için Dalan D’olive saç kremi ile birlikte kullanın.

dalan-dolive-sampuan-yorumlarim-1

Dalan D’olive Zeytinyağlı Besleyici Şampuan Yorumlarım ise saçlarımı yıkadığımda temizlediğini hissediyorum. Hafif saç diplerimi kuruttuğunu gözlemledim ilk başlarda, o da saç derimin şampuana karşı gösterdiği bir tepki olarak yorumladım. Kullandıkça kuruma da ortadan kalktı. Saçlarımı yıkarken elidora oranla daha az köpürdü ve içeriğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Renk koruması konusunda çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim çünkü boyama işlemini yaptıralı uzun bir süre oldu. Saçlarımdaki kırıkları az da olsa onardı ve saçlarım daha parlak, sağlıklı görünüyor.

dalan-dolive-sampuan-yorumlarim-8

Şeffaf renkte ve mis gibi temiz bir kokusu var.  Saç kremi olarak ise Elidor’un onarıcı ve besleyici olan serisindeki kremi kullandım. İki ürünün daha uyumlu olduğunu düşünüyorum.

dalan-dolive-sampuan-yorumlarim-3

İçeriği görselde ki gibi… Paraben, silikon, PEG, SLES içermediğini belirtiyor. Tekrar aldığım bir şampuan fiyatı:10 TL civarı… Kozmetik satan marketlerde, eczanelerde ve kendi web sitelerinden satılıyor.

Sizin kullandığınız şampaunlar neler? Hangilerinden memnunsunuz benimle yorum olarak paylaşın lütfen ! 🙂 Bloğumu beğendiyseniz sağ kutucuktaki “takip et” butonundan, facebook ve instagram sayfalarımdan takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakıın 🙂

 

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

 1. Mary’im Elidor gibi şampuanlar SLS içerdiği için çok köpürürler ve SLS ne yazık ki, çok zararlı bir madde. Dalan’da SLS yok, dolayısıyla az köpürmesi normal, aslında az köpürmüyor ama sen yoğun köpüğe alışkın olduğun için, ilk başta öyle geliyor. Yine saç derinin ilk başta sertleşmesi de, SLS yüzünden… Yıllarca SLS li şampuanlar kullandığın için saç derin muhtemelen sağlıksızdır. Dalan’a alıştıkça saç derin SLS’nin kötü etkilerinden de kurtulacak ve zamanla çok daha yumuşak ve sağlıklı saçların olacak. Bu yüzden bu içerikten hazır vazgeçmişken, bundan sonra da uzak durmanı tavsiye ederim. Piyasada artık Dalan gibi temiz içerikli ve ulaşılabilir ürün sayısı arttı. Güle güle kullan canım, öpüyorum <3 <3

  1. İlk kullandığımda hiç köpürmüyor ki nasıl temizleyecek dediğimi hatırlıyorum Blana’mm 😀 Ah bu yorum öyle içimi ferahlattı ki Blana sayende içerik konusunda daha temiz ürünlere yöneliyorum, iyi ki varsın<3 Çok teşekkür ederim güzel gözlümm :))

 2. Ben bu markadan sadece zeytinyağı özlü sabunu kullanıyorum. Boya salıyor, anlam veremedim ama yumuşatmasını ve temizlemesini seviyorum.
  Saçlarım son zamanlarda tedavi sürecinde, o yüzden hiçbir şampuana kıpırdayamıyorum <3

  1. Öncelikle geçmiş olsun fıstığım, ben markayı genel olarak bir tek saç kreminden memnun kalmadım çok fazla kuruttu bitanem. <3

 3. Ben de aldım ama henüz cesaret edip kullanamadım. Çok uzun zamandır market tipi şampuan kullanmıyorum ama bunu içeriği masum görünüyor bir çoğuna göre. Şampuan değiştirme zamanım gelince başlayayım en iyisi.
  Saçlar kremsiz açılmazsa temiz içerikli bir krem bakarım artık.
  Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  Sevgiler

  1. İçerik olarak gayet temiz bir marka Dalan D’olive bence 🙂 Umarım memnun kalırsınız, sevgiler <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir