Hc Care Çift Fazlı Makyaj Temizleyici İncelemesi

Merhaba bloğuma hoş geldiniz 🙂

Makyaj yapmak ne kadar keyifliyse onu çıkarmak yorucu olabiliyor bazen… Daha sağlıklı bir cilt için mutlaka makyajdan arındırmak ve bakım yapmak gerekiyor. Bazı günler makyajımı çıkarmaya üşensem de mutlaka çıkarırım. Böyle günlerde kullandığım ürünlerin kalitesi önemli yoksa iki saat uğraştıran, temizlediğinden emin olmadığım ürünleri geri plana atıyorum. Hc care markasının saç ürünlerinden çok memnun kalınca çift fazlı makyaj temizleyicisini denemek istedim.Hc Care Doping Dökülme Karşıtı Saç Bakım Serumu yazımı okumak isterseniz koyu yazıya tık tık!

Hc care dual action makeup remover vaadi içerisindeki yağ ile yoğun inatçı maskaralar ve kalıcı rujları çıkardığı su ile de yağlı his bırakmadan makyajı temizlediğini ve cildi canlandırdığını söylüyor.

Hc care çift fazlı makyaj temizleme suyu kullanımı:Kullanmadan önce yağ ve su karışımın homejen bir şekilde karışması için çalkalamak gerekiyor. Makyaj temizleme pedleri ya da pamuğa yeteri kadar alıp dairesel hareketlerle masaj yaparak makyaj çıkarılacak bölgeye uyguluyorum.

Hc care çift fazlı makyaj temizleme suyu yorumlarım:

  • Kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekiyor. Su ve yağ ikilisinden oluştuğu için iyi bir makyaj temizliği için homejen bir şekilde karışması lazım… Çalkaladıktan hemen sonra pamuğa dökmeye özen gösteriyorum zira su ve yağ hemen ayrışıyor.
  • Göz makyajlarımda baz, water proof yani suya dayanıklı ürünler kullandığımdan dolayı çift fazlı ürünleri tercih ediyorum. Makyaj temizleme pedini gözlerime hafif şekilde bastırıyorum. Hemen çektiğimde çıkarmıyor biraz bekletmem ve hafif ovuştururmam makyajın çıkmasını sağlıyor.
  • Ağır göz makyajı ya da kalıcı rujları çok iyi bir şekilde çıkarıyor. Ama dediğim gibi hafif bir şekilde masaj yapmanız lazım.
  • Cildimi yakmadı, hassasiyet oluşturmadı.
  • Makyajımı temizledikten sonra yağlı bir his bırakmadı.

Makyaj temizleme suyundaki en büyük olumsuzluk bence kapağı onun haricinde gerçekten çok güzel bir ürün… Açıp kapatırken çok zorlandım. Ürün fazla geip dökülebiliyor ambalajı yüzünden… Keşke daha kullanışlı bir ambalaja sahip olsa dedim her kullandığımda…

İçerik kısmı diğer birçok markalara oranla temiz… Hayvanlar üzerinde deney yapmaması ve ürünlerinin kaliteleri dolayısıyla sık tercih ettiğim bir marka… Hc care çift fazlı makyaj temizleme suyu normal fiyatı 40 TL fakat indirimli fiyatı ile 28 TL’ye aldım. Hc care ürünlerini web sitesinden alabilirsiniz. Sizler hangi makyaj temizleme ürünlerini kullanıyorsunuz benimle yorum olarak paylaşın lütfen!

Bloğumu beğendiyseniz abone olabilir; instagram, facebook ve google plus ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar oalbilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir