Eskişehir Otel Tavsiye

Eskişehir Senna City Otel

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlerle Eskişehir gezimizde nerede kaldık, Eskişehir Otel Tavsiye vereceğimiz bir yazı paylaşmak istedim. Bu hafta 3-4 günlük bir Eskişehir turu yaptık. Eskişehir’de nereler gezilir, ne yenir ne içilir detayına girmeden önce nerede kaldığımız hakkında bilgi vermek istiyorum. Eğer sakin, huzurlu bir tatil yapayım diyorsanız doğru yerdesiniz efendim:) Bu arada Eskişehir büyük şehirler gibi çok koşturmalı, yüzü asık, trafiği bol şehirlerden değil. Biz Ankara’da bir yere yetişme, konuşurken bile farkında olmadan soğuk olmaya o kadar alışmışız ki insanların davranışı ve şehrin huzuru karşısında gerçekten dönmek istemedik. Sanki yıllardır Eskişehir’de yaşıyoruz ve mutluyuz izlenimi bıraktı. 😀 Gevezelik etmeden Eskişehir Otel Önerisini paylaşıyorum efenim :))

Eskişehir Senna City Otel
Eskişehir Senna City Otel

İçindekiler

Eskişehir’de Nerede Kalınır?

Eskişehir’de konaklamalı tatil düşünüyorsanız en nezih yer Adalar Sokağı ve Porsuk çayının yakınındaki otelleri öneririm. Odunpazarı ve çarşıda da oteller bulunsa da eğer kafa dinlemelik, biraz daha sakin bir yerde kalmak istiyorum derseniz Adalar Sokağındaki otellere bakmanızı öneririm.

Eskişehir Adalar Sokak Odunpazarı
Eskişehir Adalar Sokak Odunpazarı

Biz Eskişehir Senna City otelde kaldık ve gerçekten çok memnun bir şekilde ayrıldık. İlk gün otele giriş yaparken ufak bir şaşkınlık geçirsek de sonrasında doğru bir tercih yaptığımıza karar verdik. Otele girdiğimizde tadilat vardı, lobi yoktu anlayacağınız ancak birinci katta otel görevlileri karşıladı bizi ve oldukça ilgiliydiler.

Eskişehir Otel Önerileri
Eskişehir Otel Önerileri

Otel odaları çok farklı şekilde dekore edilmiş ve kalacağınız kişi sayısına oranla dizayn edilmişti.

Eskişehir'de Nerede Kalınır?
Eskişehir’de Nerede Kalınır?

En iyi kısmı ise odaların tamamını rezarvasyon yaptırmadan internet sitelerinde görmek… Biz istediğimiz odayı önceden arayarak belirttik ve aynı odayı bize vermişlerdi. Hani bazen fotoğraftaki evler ya da oteller hiç birbirine uymaz ya hıh işte öyle bir sorun yaşamadık.

Eskişehir Porsuk Çayı Otelleri
Eskişehir Porsuk Çayı Otelleri

Otel odamızın manzarası muazzamdı. Porsuk çayı’na karşı, tam Eskişehir’i yansıtan bir görünüm sunuyordu bize… Karşısında oturup az çay kahve içmedik ve şimdiden özledim. :))

Sessiz Sakin Balayı Otelleri

Kaldığımız oda Junior Süit,Nehir Manzaralı olarak geçiyor, balayı çiftiyseniz ya da sevgilimle eşimle ev tadında bir tatil yapmak istiyorum derseniz öneririm.

Eskişehir Senna City Hotel Kahvaltı
Eskişehir Senna City Hotel Kahvaltı

Gelelim otel yemek konusuna… Kahvaltı ücretsiz, saati 07.00-10.00 arasındaydı. Gayet güzel kahvaltımızı yaptık, çaykolikseniz bizim gibi çayı da güzeldi. 😀 Akşam ve öğle yemeği yoktu ancak odaya sipariş verebiliyordunuz yahut dışarıdan yemek siparişi verebiliyordunuz. Biz birkaç kez dışarıdan yemek sipariş verdik, kurye gelmeden önce otel tarafından aranıp haber verilmesi ince ve güzel bir davranıştı.

Eskişehir Senna City Hotel Nasıl?
Eskişehir Senna City Hotel Nasıl?

Yemek alanında ufak bir oyun alanı var. Çocuklu aileler için güzel düşünülmüş bir ayrıntı bence… :)Odalar gayet temiz, çalışanlar ilgiliydi. Odada havalandırma, klima bulunduruyordu. Isınma sorunu yaşamadık hava soğuk olmasına rağmen, ısıyı kendiniz ayarlayabiliyordunuz.

Umarım fikir edindiğiniz bir yazı olmuştur. Bu arada fotoğrafları kendi sitesinde aldım; otele yorgun geldiğimiz için fotoğraf çekmeye mecalim yoktu. 😀

Bloğumdaki diğer gezi yazılarını okumak isterseniz Hayata Dair kategorisine ışınlanabilirsiniz. 🙂

Bloğumda yayınlayacağım yazılardan haberdar olmak için Instagram, Facebook hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir