Evcil Hayvan Türleri Hakkında Güncel Bilgiler

Hayvanlar insanlar için çok fazla şey ifade eder. Bu nedenle en eski çağlardan bu yana bulunulan coğrafyaya göre insanlarla hayvanların etkileşimi her zaman var ola gelmiştir. Onların etinden, sütünden, gücünden, yumurtasından vs. faydalanılmak için hayvan besleyiciliği yapıldığı gibi birer koruyucu, muhafız olarak faydalanmak için de evcilleştirmeler olmuştur.
Bazı hayvan türleri ise insanların en yakın dostları olmuşlar, insanın insana gösteremediği yakınlık hayvanlardan görülmüştür. Bütün bunlar ve daha fazlası günümüzde de devam etmekte gerek kırsalda gerekse şehir hayatında hayvanlar her zaman insanların hayatında var olmaktadır.
Her ne kadar hayvanlar insanların yaşamının bir parçası olsa da bulunduğu ortamda bir hayvanın sorumlulukları da insandadır. Bu nedenle kişinin beslediği, yanında barındırdığı hayvanın çeşitli ihtiyaçlarını gözetmeli, yaşam alnının tahsisinden sağlıklı bir yaşam sürmesine kadar her konuda yardımcı olmalıdır.
Elbette herkes her evcil hayvan hakkında her şeyi bilemez. Fakat öğrenmesi çok da zor değildir. Bugün internet pek çok alanda olduğu gibi bu konuda da bizlere fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Petfiks adlı site tamamen uzman veteriner hekimlerin editörlüğünde yayınlar yapıyor. Sürekli güncellenen sitede pek çok farklı başlıkta onlarca makale yer alıyor ve bunlar hayvanlar hakkında geniş bir bilgi veriyor.

İçindekiler

Muhabbet Kuşlarına Dair Her Şey

Site kullanıcı dostu şekilde tasarlanmış. Bu nedenle en çok beslenen evcil hayvanlarla alakalı kategoriler oluşturulmuş. Bu bakımdan kategori başlıkları şunlardan oluşuyor:
• Muhabbet kuşları,
• Kedi,
• Köpek,
• Kuş,
• Büyükbaş hayvanlar,
• Diğer.
Her bir kategori altında çok sayıda makale bulunuyor. Burada kuşlar için bir başlık varken bir de muhabbet kuşları başlığı açılmış. Çünkü muhabbet kuşları günümüzde evlerde, ofislerde ve diğer alanlarda en çok beslenen evcil hayvanlar arasında yer alıyor. Ortalama 18 cm boyunda, 30-40 gram ağırlığında bulunan bu hayvanların anavatanı Avustralya iken bugün her 5 evden 1’ine irmeyi başarmıştır. Bu nedenle sayfada rengarenk, insan canlısı bu hayvanlar ayrı bir başlıkta yer alıyor.
Muhabbet kuşu sıvı kaka ishal nedeni, muhabbet kuşunun yuvasına ne konur, muhabbet kuşu yavru renk ve mutasyonları, muhabbet kuşları neden tüy yalar, muhabbet kuşları neden ölür, muhabbet kuşları birbirine ne kadar sürede alışır ve daha pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.
Kuş kategorisinde bütün kuş türleriyle alakalı farklı başlıklarda çalışmalar yer alıyor. Tavuklarda verim arttırma yolları, halsiz civcivlerin nasıl iyileştirileceği, en çok yumurta veren tavuk türleri, gloster kanarya özellikleri, porpus papağanı özellikleri ve daha pek çok başlıkta konu bulabilirsiniz.
Sitede köpek başlığı da bulunuyor ve burada yöresel köpek cinslerinden en cins köpeklere kadar her biri hakkında makaleler bulabiliyorsunuz. Evde bakılabilecek havlamayan köpek cinsleri, pekinez köpek türü ve özellikleri, en zeki köpekler, zağar köpek ırkının özellikleri, köpeklerin ağız kokusunu giderme yolları, Sibirya kurdu özellikleri gibi başlıkları inceleyebilirsiniz.

Büyükbaş Hayvanlar Hakkında Merak Edilenler

Kedi kategorisi altında sevecen ve eğlenceli hayvanlar hakkında aradığınız her şey mevcut. Beslenmeleri, sağlıkları, bakımları, refah ihtiyaçları hakkında doyurucu bilgilere erişebiliyorsunuz. Yine sürüngenler, kemirgenler ve daha pek çok hayvan türü hakkında merak ettiğiniz konulara dair çalışmalar da sizleri bekliyor.
Elbette insan hayatında en fazla bulunan hayvanlar küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar olmaktadır. Sitede büyükbaş hayvanlar başlığı açılmış olsa da burada hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvanlar hakkında detaylar yer alıyor. Besi hayvancılığı, simental inek özellikleri, koyunların düşük yapma nedenleri ve daha pek çok çalışmaya ulaşabilirsiniz.
Evcil hayvanlar hakkında uzman bilgiler ve detaylı makalelere https://petfiks.com/ linkinden kolayca erişebilir, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir