Eye in the Sky / Ölüm Emri Filmi İncelemesi

Merhabalar !
eye-in-the-sky-banner-e1460058308311
Haftasonu dinlenmecisine sevgilimle aksiyon maceralı bir filme gidelim dedik. Batman Süperman popülerliğinden sıyrılıp heycanlı anlar yaşayacağımızı umuyorduk. Bence gitmeden önce bir kez değil yüz kez düşünün hatta tam polisiye, macera filmi arıyorsanız seçenek dışı bırakın.
016405.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx
Filmin hemen teknik kısımlarına değineyim. Gavin Hood yönetmenliğinde, İngiltere yapımı gerilim kategorisinde olan filmin oyuncuları : Helen Mirren, Aaron Paul, Alan Rickman, Barkhad Abdi … Filmde bir çok ülke söz sahibi özellikle kapitalist yönetimler… Ayrıca Breaking Bad’in oyuncularından Aaron Paul bizi hüsrana uğrattı.
dfdff
Londra istihbarat komutanı Katherine, Kenya’da bir grup terör örgütünden haberdar olur. Bombalı saldırı gerçekleştirmeye hazırlanan teröristleri minik ve farkedilmeyen aygıtlarla izlemeye alırlar. Operasyon sandıklarından daha zorlu geçer. Sağ ele geçirme politikası izlenmeye çalışılsa da öldürmeye mecbur bırakılır. Ta ki insansız hava sahasının yakınında ekmek satan bir kızın görüş alanlarına girmesine kadar. Fakat zaman geçmekte ve terör örgütünün felakete yol açacak eylem planları da ilerlemektedir. İntihar videoları hazırlanır, bombalar yerleşir ve tam bu olaylar izlenirken aygıtın bataryası biter. Bir an önce füzenin atılması gerekir. Lakin kızın ekmekleri tükenmemiştir. Pilot kız gidene kadar diretmek istese de bombayı atmak mecburiyetinde kalır. Fakat kız o an son ekmeği satar. Kız gitti mi, orada mı kısmını söylemeden bırakacağım. Çünkü çok detaya girdim. 😀
eye-in-the-sky
Bir gerilim filmine göre oldukça durağan ve çevirilerde bolca hata vardı . Filmin isminden zaten bu anlaşılacaktır 😀 Bir de kapitalist sistemin kendini savunması gibi geldi bu film. Bak vuruyoruz ama düşünüyoruz, üzülüyoruz der gibi olmuş. Samimiyetsiz bir yapıt. Durağan filmleri sevmiyorsanız kesinlikle gidilmemesi gereken zaman kaybı bir film.
P_20160410_165657_BF
Filmde bolca fısıldaşmalar oldu ki buna biz de katıldık 😀 Çünkü film ilerlemiyor bir süre sonra.. Özetle ; gitmeyin efendim, açık havada yürüyüş yapın daha etkili kullanmış olursunuz zamanınızı…:)

Güzel filmlerde buluşmak umuduyla 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir