Farmasi Matte Lipstick 15 Numaralı Velvet Beige Ruj

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Sonbahar yaklaşırken nüde, kahvelik içeren pembe rujlara yöneliyorum. Nude tonlardaki rujlar bence makyajın kurtarıcısı oluyor. İşte, okulda, günlük hayatta oldukça doğal duruyor ve neredeyse tüm makyajlara yakışıyor. Bu sene de kendime uygun bir ruj arayışındayken Sevgili Sakine Hanım Farmasi Matte Lipstick velvet beige 15 numaralı rujunu gönderdi ve abartmadan söylüyorum neredeyse her gün bu ruju sürüyorum.

Farmasi matte lipstick vaatleri arasında: uzun süre kalıcılık, yüksek pigment, içerisindeki E vitamini ile nemlendirme ve kadife mat görünümü var. Farmasi matte lipstick velvet beige ruj yorumlarım:

  • Dudak kalemi uygulamadan sürdüğümde ve ilk darbede rengini belli etmesi gayet iyi…
  • İlk sürüşte opak bir yapı elde ettim ve üzerinden kat kat sürmeme gerek kalmadı.
  • Normalde çok kuru ve çatlayan dudaklara sahibim. Ruju sürmeden önce balm sürmedim  genelde ve yapısının mat olmasına rağmen dudaklarımı kurutmadı.
  • Nemlendirme konusunda bir şey diyemeceğim ama dudaklarımı kurutmaması yetti diyebilirim.
  • Görünümü kuru mat rujlara benzemiyor vaat ettiği gibi gerçekten kadifemsi bir dokunuşu var.
  • Kalıcılık konusunda ise muazzam işin aslı bu kadar kalıcı olmasını beklemiyordum. Kahve içtiğimde genelde bardakta kalan ruj izine sinir olurum ki aslında bu rujun kalıcı olmadığını gösterir. Bir şey içtiğimde ruj çıkmıyor fakat haliyle bir şeyler yediğimde dudak ortasından kaybolmaya başlıyor. (Ne kadar detaycı Mary hehe :D)
  • Kokusu çok hoş fakat dudağa uyguladıktan sonra kokusu geçiyor.

Rengi çok hafif pembelik içeren bir nüde… Dudağımdaki duruşunu üst fotoğraftan görebilirsiniz. Mat olduğu için dudak kusurlarını belli ediyor. Bu yüzden ruju uygulamadan mutlaka peeling yapılmalı… Bir de bir şeyler içtikten sonra içerisinde hafif ışıltı olduğunu gözlemledim. Bu ışıltı sim sim değil de daha canlı bir dudak görünümüne neden olduğunu söyleyebilirim.

Elimin üzerinde ise daha pembe duruyor gördüğünüz gibi… Dudakta farklı durmasının rengi dudak alt tonundaki renk herkeste farklı ve dudak ısısına göre renk değişiyor. Aslında bu gördüğünüz renkler sizde farklı durabilir. Bu tamamen kişisel…

İçeriğini merak ederseniz üst fotoğraftan bakabilirsiniz. Farmasi matte lipstick serisinde birbirinden güzel 28 renk mevcut. Benim sevdiğim ve sıklıkla kullandığım bir ruj oldu. Mat rujları seviyorsanız bakmanızı öneririm. Farmasi matte lipstick fiyatı normalde 32 TL fakat indirimli olarak 19,90 TL fiyata alabilirsiniz. Farmasi ürünlerini denemek ya da Farmasiye üye olmak isterseniz Farmasienniyisi  sayfası ile iletişime geçebilirsiniz.

         Sizler Farmasi ürünleri hakkında neler düşünüyorsunuz, önerdiğiniz ürünler var mı? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Bloğumu beğendiyseniz takip etmeyi, instagram, facebook ve Google plus ile takip etmeyi unutmayın. Ayrıca yazımı beğendiyseniz arkadaşlarınızla sosyal medya üzerinden paylaşırsanız çok sevinirim. Kendinize çok iyi bakın, hoşçakaalııın 🙂

 

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir