Farmasi Zen Extensionlash Maskara

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Makyajı asıl tamamlayan unsur bana göre maskaralar… Bakışları anlamlandıran ve gözlerin daha güzel görünmesi için benim beklentilerim kıvrık, uzun ve hacimli kirpiklerin olması… Bu özellikler kişinin beklentisine göre değişebilir tabii…. Benim düşük ve seyrek kirpiklerim olduğu için uzatan ve dolgunluk veren maskalar favorim oluyor.  Farmasi maskaraların performansını bazı blogger arkadaşlarımda görüp deneyimlemek istemiştim fakat bir süre deneme fırsatım olmadı. Sakine Hanım denemem için Farmasi Zen Extensionlash maskarayı gönderince geldiği günden itibaren kullanmaya başladım ve yorumlarımı da sizinle paylaşmak istiyorum.

Farmasi zen extensionlash maskara yorumlarım:

  • Düşük kirpiklere sahip olduğumu belirtmiştim ki birazdan fotoğraflarda görebilirsiniz. Maskara sürmeden kirpiklerim yokmuş gibi görünüyor. Bu yüzden uzunluk benim için önemli. Farması Zen extensionlash maskara uzunluk beklentimi çok iyi bir şekilde karşıladı. Hatta “extensionlahs” adını hakediyor bence..
  • Kirpik kıvırıcısına gerek kalmadan çok iyi bir şekilde kirpiklerimi kıvırdı.
  • Normalde seyrek kirpiklere sahibim ve kullandığım kirpik destekleyici serum sayesinde minik minik kirpiklerim çıkıyor. Onları bile tarayıp dolgun bir görünüm elde edebiliyorum.
  • Siyahlığı yoğun ve kirpikleri daha da belirginleştiriyor.
  • Hacim vermesi orta diyebilirim.
  • Yaz ayında bile herhangi bir akma, bulaşma sorunu yaşamadım.
  • Yapısı ilk kullandığımda da ıslak değildi bu kirpiklere sürümü kolaylaştırdı açıkçası çünkü çok ıslak yapıda maskaralar göz kapaklarına bulaşabiliyor ve kat kat sürerken bekleme süresi uzayabiliyor. Kıvamı gayet güzel ve kullanışlı buldum.

Fırçası silikon, taraklı ve uzunluk öncelik olan kişiler için ideal bir yapıda… Silikon fırçalarla genellikle anlaşamam özellikle kirpik diplerime batar, kirpiklerim yönlerini şaşırır. Ama bu maskarada öyle bir sorun yaşamadım.

Kiriklerimdeki duruşu üst fotoğraftaki gibi…  8 ml ve yaklaşık bir ay yeter diye düşünüyorum benim gibi her gün makyaj yapanlardansanız. Uzunluk, dolgunluk ve akma sorunu olmayan rimel arayışındaysanız tavsiye ederim. Farmasi Zen Extensionlash maskara fiyatı normalde 24 TL ama Eylül ayı indiriminde 10 TL’ye alabilirsiniz. Farmasi ürünlerini satın almak ya da Farmasiye üye olmak isterseniz Farmasienniyisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sizin sevdiğiniz maskaralar neler? Farmasi zen maskarayı kullandınız mı? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Bloğumu beğendiyseniz takip etmeyi, instagram, facebook ve Google plus ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın, hoşçakalıın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

  1. Maskaraları çok severim . Elimde 2-3 farklı marka oluyor mutlaka. Onların bitmesine yakın denerim bu markayı da. Sendeki duruşunu çok sevdim tatlım :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir