Hayatımız Beklemekle Geçiyor !

ösym-kapak
Yukarıya o kadar çok kurum logosu koymak istiyorum ki…. En büyük kızgınlığım ösym olduğu için onu tercih ettim. Böyle bir açıklamadan sonra asıl konuya girmek istiyorum. Hepimiz bir sınav hazırlığı yaşamışızdır, yaşayacağızdır. Eğitim sistemimiz ne kadar düzgünse skandallar, beklemeler, içimizdeki üzüntü bitmiyor.
Özellikle sınavlara çalışıyoruz en iyisini yapalım, çalıştığımızın karşılığını göreceğiz diyoruz sonuç bizi beklemediğimiz istemediğimiz sonuçlara katlanmak zorunda kalıyoruz. Biz bu ülkelerin vatandaşları, gençleri, üretenleriysek bize neden söz söyleme hakkının tanınmamasına şaşırıyorum. O kadar çalışıp istediğini alamayan, haketmediği halde yüksek mevkilere gelenleri de görüyoruz. Bu çark nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum.
Bu sene kpss, ygs, lys, yds, dus, tus, ösym’yi bağlı kaç sınav varsa sonuçları beklemekle geçti. Geçen sene rekor kıran ösym bu sene başkanın değişmesiyle beklemede kaldı sanki. O da bitti yerleştirme bekledik, o da bitti yurt başvurusu sonra yerleştirmesini bekledik ki tarihler arasında o kadar uyuşmazlık vardı ki çoğu üniversite açılmak üzereyken yurtlar açıklanmadı onca öğrenci mağdur edildi. Şimdi ise kredi, burs başvuruları hakkında bir bilgi yok. Alıştık biz beklemeye … Alıştık çalıştıkça alamamaya … Emeklerimiz emanetleriydi ya emanete hıyanet adet haline geldi.
Bakalım seneye neler olacak üzülerek bekliyorum. Eğitim fonuna aktarılan paralar ne olarak aktarılıyor diye düşünmekteyim. Beğenmediğimiz Afrika ülkesi eğitim sisteminde üç dil öğretirken biz Türkçe’yi bile düzgün kullanamıyoruz. Gelişmekte olan ülke değil Beklemekte olan ülkeyiz !
Daha güzel günlerde görüşmek üzere…

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir