Dove Original Nemlendirici Roll On İncelemesi

Merhaba, bloğuma hoş geliniz 🙂

Bakımımda en takıntılı olduğum konulardan biri roll on kullanmak… O yüzden elimden geldiğince yeni, daha iyi bir ürün arayışım devam ederken yanında sevdiğim roll onlarda bulundururum. Özellikle leke bırakan ya da ter kokusunu gidermeyen ürünleri direkt atıyorum. Dove original nemlendirici roll onu da görünce denemek istedim. Salatalık özlü gibi farklı çeşitleri olsa da ben roll onlarda bu tarz bilindik kokular yerine daha fresh kokuları duyumsamayı seviyorum.

Dove original 48h nemlendirici roll on yorumlarım:

  • Benim roll onlardan beklentim teri değil ter kokusunu önlemesi… Dove bunu başarıyla sağlıyor. Yaklaşık 5-6 saat ter kokusuna karşı koruduğunu söylemeliyim.
  • Kokusu ilk sıktığımda keskin, rahatsız edici gelse de sonrasında fresh rahatlatıcı bir kokuya dönüşüyor.
  • Ne yazık ki cildimin her bölgesi kuru olduğu için koltuk altımda da kuruluk hissettiğimde kaşıntıya neden oluyor. Böyle durumlarda benim çözümüm termal sular kullanmak fakat Dove roll on kullandığımda nemlendirme ihtiyacı duymuyorum. Favorim ise Avene Termal Su ,yorumlarımı okumak isterseniz koyu yazıya tık!
  • Ağda sonrasında cildim hassas olduğu için roll on tarzı ürünler kullanmıyorum çünkü geçmiş zamanda koltuk altımda geçmeyen su dolu kabarcıklar çıkıp hayatımı zindana çevirmişti. Bir yazımda bundan bahsedeceğim fakat özetlemem gerekirse ağda sonrasında bir gün koltuk altım için hiçbir ürün kullanmıyorum. O yüzden ağda sonrasında acıyor mu, kaşıntı vs yapıyor mu bir şey söyleyemem.
  • Kullandığımda kaşıntı, kızarıklık, tahrişe neden olmadı.
  • Gelelim en önemli konulardan birisine; kıyafette leke bırakıyor mu? Hayır, koyu renkte giyinmeyi seven biri olarak kıyafetlerime baktığımda leke, iz gözlemlemedim. Bunun biraz kullanım şeklinin de önemli olduğunu düşünüyorum. Roll on kullandıktan hemen sonra kıyafetlerimi giymiyorum. İki üç dakika bekleyip koltuk altım o jeli emdikten sonra giyiyorum. Terlediğimde de iz bırakmaması ve nemlendirici etkisinden ötürü genel olarak sevdiğimi söyleyebilirim.

Sprey formunda olması kullanımı kolaylaştırıyor. Ayrıca bir anımı anlatmak istiyorum. Kullandığım termal su ve roll onun ambalajları birbirine benzediğinden hızlı hazırlandığım bir dönemde alnıma roll on boca ettim. Kokusunu duyar duymaz sıkmayı bıraktım ve yüzümü yıkamaya koştum. O günden sonra acele hazırlansam bile ne kullandığıma dikkat ediyorum hehe 😀

İçerisinde alkol, alüminyum, parfüm var. Dove  original 48h nemlendirici roll on fiyatı 5-10 TL arasında, Gratislerde bulabilirsiniz. Sizin sevdiğiniz içeriği temiz roll on önerileriniz varsa yorum bırakın lütfen! 🙂

Bloğumu beğendiyseniz abone olabilir; instagram, facebook ve Google plus ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir