Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti

Merhaba dostlarım,

Bugün sizlere pandemi döneminde alsam mı almasam mı diye düşündüğüm ve birçok araştırma yaptığım bir üründen bahsedeceğim: Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti … Öncelikle neden aldım, cazip yönleri, nasıl kullanılır bu yazımda onun üzerinde duracağım. İlk seansımı yaptım ancak etkisini henüz gözlemlemediğim için ayrı bir post şeklinde paylaşacağım dostlarım.. Hassas ve beyaz tenliyim ancak bronzlaşmaya müsait bir cilt tipim var. İki sene öncesinde çok güvendiğim bir güzellik merkezinde lazer epilasyona gittim. Kıl köklerim çok çok sert, çok sık, koyu renkteydi. Yakşalık bugüne kadar 12-14 seans lazere gittim diyebilirim. Etkisini çok fazla gördüm. Hatta bu konuyla ilgili ayrıntılı yazılar yazdım. Lazer Epilasyon ve Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler yazılarımı okuyabilirsiniz. Lazere gittin neden aldın diyebilirsiniz. Tüylenme tamamen bitmiyor arkadaşlar! Ki bu üründe de böyle bir beklentim yok. Bölgesel olarak çok az tüylenmem olduğu ve tekrar ağda, apilatörle uğraşmak istemiyorum. O yüzden tüylerimi en azından uyutan bir epilatör almak istedim. Bunun için de Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aletini seçtim.

Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Kullananlar
Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Kullananlar

İçindekiler

Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Kullananlar

Neden Philips markasını seçtim. Çünkü Braun markasının hiçbir epilasyon aletinden memnun kalmadım. Öncesinde kullandığım ürünler batıklara neden oldu ve daha çok canımı yakıyordu. Ayrıca kol altım inanılmaz hassas olduğu için yara yapmıştı. Tüm bölgeler için kullanamadım. Tabii bu benim cildim ben de olan etkileri memnun kalanlar da vardır mutlaka! Philips markasının elektronik aletlerini daha çok sevdiğim için lazer epilasyon aletinde de aynı markayı seçmek istedim. İlk seansımda kol altımda alerjiye neden olmadı ki ben yıllarca kol altımdan yaralar çektim epilasyon yöntemleri yüzünden… O yüzden cildimde alerjiye vs neden olmadı.

Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?
Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?
Lazer Epilasyon Aleti Önerileri
Lazer Epilasyon Aleti Önerileri

Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

 • Epilasyon yapmadan önce mutlaka tüylerinizi kısaltmanız gerekiyor. Bunun için jilet kullanmanızı öneririm. Ancak tıraş ederken tahriş etmemek adına jel mutlaka kullanın!
 • Şahsi tavsiyem ve dışarda lazere gitmiş biri olarak epilasyondan sonra bir gün duş almamanızı öneririm. Bu yüzden duş aldıktan sonra uygulamanızı öneririm.
 • Öncelikle cildinize uygulamadan cilt renginizi belirlemeniz gerekiyor. Bölgesel kararmalar vs varsa aşamayı düşürmenizi öneririm. Ki kullanma kılavuzunda da kullanırken acı hissetmemeniz gerekiyor diye belirtiyor.
 • Peki nasıl cilt tipinizi belirliyorsunuz. Cihazın alt kısmına basın cildinizin üzerine tutun ve üst kısımda bir yazan aşamaya basın. Eğer hafif geliyorsa ikinci aşamaya geçin ya da artırarak deneyin. Arka kısmında beyaz ışık yanıyor bu işlem yapabilir anlamına geliyor ve sonrasında atış yapabiliyorsunuz. Eğer makineniz takılırsa kapayın tekrar açın. Açıp kapatma işlemi de üst kısımdan oluyor bu arada…
 • Kol altı veya genital kısım daha koyuysa başlangıçta bir ya da ikiyi seçmenizi öneririm. Eğer iyi hissediyorsanız üçe geçin ama canınız çok yanarsa ayarını düşürün.
 • Ben beyaz tenli olduğum için ve eğer bronzlaşmamışsam 5’e kadar kullanabilirim. Başlangıçta bacaklarımda 4 ile başladım bu arada kol altım bir tık daha koyu olduğu için 3 ile başladım. Kollarıma 5 ile yaptım (bronzlaşmadığım için)…
 • Bronzlaşırsanız ve lekeleriniz oluşmuşsa hemen atış yapmamanızı öneririm. Cilt tipiniz açıldıktan sonra devam etmeniz daha faydalı olacaktır.
 • Eğer epilasyon yaptıktan sonra hemen dışarı çıkacaksanız ve uyguladığınız bölge güneşe maruz kalacaksa mutlaka güneş kremi uygulayın.
 • Duşta kese yapmaya ve sonrasında nemlendirmeye özen gösterin. Bu işlemler hem batıklarınızı giderecek hem de cildinizi pürüzsüzleştirecek… Bu adımlar başlangıçta çok önemli unutmayın lütfen!
 • İşlemi yaptınız diyelim hemen dökülme beklemeyin. Ağda ve jilet gibi değil bu işlem en az bir hafta beklemeniz gerekiyor. Bazen kısa sürede de dökülebiliyor.
 • En önemli konulardan biri atış yaptığınız bölgelere yaptı mı yapmadı mı diye üst üste atış yapmayın! Atış yapın bırakın, farklı bölgeye geçin.
 • Her bölgeye mükemmel atış yapamayabilirsiniz.  Nereye atış yapıldığını belirlemek zor olabiliyor hemen dökülmediği için ancak diğer seanslarda yapamadığınız bölgelere yoğunlaşarak devam edebilirsiniz. O yüzden canınızı sıkmadan seanslarınızı yapın.
 • Seans aralığına iki hafta denmiş ancak bence atış yapamadığınız bölgeler kesinse bir buçuk hafta sonra o bölgelere atış yapabilirsiniz. Bence tüyler çıktıkça atış yapmak daha mantıklı ancak kullannım önerileri iki hafta da bir deniliyor. Sonrasında seans araları uzuyor. Bunun nedeni başlangıçta daha aktif kullanıp kıl köklerini yakmak!
 • Acısı çok çok az ve genital bölge bir nebze bir tık acı hissedilebilir. Hassas bölge ve ince deri olduğu için…
 • Yara, tahriş olmuş ciltte, benlerin üzerine, koyu bölgelerde, dudakların koyu kısmına ve göğüs uçlarına UYGULANMIYOR!
 • İki Uygulama modu var. Bastır ve ışık gönder modu: diz, kol altı, bacaklarda ve kollarda bölgesel uygulama için bastırıp ışık gönderimi yapmak gerekiyor. Kaydır ve ışık gönder: Bir bölgeye cihazı yerleştirip kaydırarak ışık gönderme işlemidir. Bacaklarda ve kollarda tercih edilebilir.
Philips Lumea Lazer Başlığı
Philips Lumea Lazer Başlığı
Philips Lumea Lazer Başlığı Nasıl Temizlenir?
Philips Lumea Lazer Başlığı Nasıl Temizlenir?

Philips Lumea Lazer Başlığı

Benim aldığım model Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti ve içinden iki başlık çıktı. Biri daha geniş biri daha küçük olan başlık mevcut… Büyük kısım ile bacak, kol, genital, kol altına işlem yapabilirsiniz. Küçük olan başlık için yüz bölgesi öneriliyor. Ancak genital bölgede de ayrıntılı işlem yapmak için kullanılabilir. Küçük kısım kıvrım olan bölgelere daha kolay ulaşmayı sağlıyor. Ben yüzüm için kullanmayı düşünmüyorum çünkü iğneli lazer yaptırdığım için gerçekten çene ve yüz bölgemde tüy çıkmıyor. İşlem yapılmayan yerlerde iki üç tüy çıksa da pandemi sona erdikten, bir yere gitme cesareti gösterdiğimde onlardan da kurtulacağım için şu an işlem yapmıyorum. Kendim alıyorum o bölgeleri… Hatta iğneli lazer epilasyon deneyimimi merak ederseniz İğneli Lazer Epilasyon yazımı okuyabilirsiniz.

Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti Özellikleri
Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti Özellikleri
Philips Satin Compact Kalem Düzeltici Kullananlar
Philips Satin Compact Kalem Düzeltici Kullananlar

Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti Özellikleri

Bu model kablolu ve suda, duşta kullanılmıyor.  Başlıklar temizlenirken yıkanmıyor, suyla temas etmemesi gerekiyor. Ben pamuğa kolonya döküyorum ürünün kablosunu vs çıkarıyorum. Başlık kısmını çıkarıp hazırladığım pamukla siliyorum. İki başlık mevcut… Bana yeterli geldi sadece büyük kısmını kullanıyorum. İçinden hediye olarak Philips Satin Compact Kalem Düzeltici geldi. Denemedim ancak mantığı güzel, kaş alımı için kullanılıyor. Pil ile çalışıyor onun incelemesi ayrı gelecek dostlarım 🙂 Philips lumea lazer epilasyon aleti doldurma işlemini bildiğim kadarıyla yapıyorlar ancak ücret ödemek gerekiyor. Garanti kapsamında ise cihazda sorun yoksa tekrar dolum yapılabilir. İki yıl garantisi mevcut…

Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti Alınır mı?
Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti Alınır mı?

Philips Lumea BRI921 Lazer Epilasyon Aleti Alınır mı? | İşe Yarar mı?

Eğer çok tüy probleminiz yoksa yani tüyleriniz sık, kalın, koyu renkte değilse ihtiyacınızı karşılar. Evde güvenle epilasyon yaparak tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Ki hiçbir zaman yüzde yüz bitiiş söz konusu değil. Dışarıdan yardım aldığınızda da bitmiyor tüyler bu tarz ürünlerle de bitmiyor. Ama bana sorarsanız bütçe ayıracaksanız başlangıçta en az 6 seanslık güvenilir, temiz bir güzellik merkezinden ki mümkünse uzman doktorun bulunduğu yerlerden lazer epilasyona gitmeniz. İlk gittiğimde tüm bölge ve yüz dahil 2000 üzerinde atış yapılmıştı. Son gittiğimde de tüm bölge 900 atış yapıldı. Orana bakar mısınız? Ki evde de lazere gittiğinizde de ilk atışlar her zaman yüksektir ve kendi bölgenizi görmeniz zor olabilir. En azından uzman birinden yardım almanız tüylenme sorunu için çözüm olabilir ancaaakkk gittiğiniz yeri çok çok iyi araştırın. Ankara’da yaşıyorsanız Lonicera güzellik merkezini tavsiye ederim. Aynı zamanda bu merkezde güvenle cilt bakım, botoks vs da yaptırabilirsiniz. Gerçekten temiz, işinde en iyi olan bir merkez! Fiyat olarak fazla gelebilir ancak ben çok tüylenme sorunu yaşayan biriyken son bir senede inanılmaz rahatım ve çok çok az bölgesel bölgelerde tüylenme oluyor. O yüzden önce uzman birinden yardım almak sonrasında gidemeyecekseniz, uzun süre evdeyseniz bu tarz ürünlerle tüylerinizi uyutup ya da döküp sorunu çözebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Aleti Philips mi Braun mu?
Lazer Epilasyon Aleti Philips mi Braun mu?

Ben ilk seansımı hızlı bitirdim bunda önceden lazere gitmem etkili! Ancak doğru kullanmak ve uygun yerlere doğru bir atış yapmak da etken! Zorlandım mı peki? Evet, çünkü lazere gittiğimde detaylı incelendiği ve ulaşılamayan bölgelere rahat bakıldığı için daha güvenle yapıldığını hissediyordum. Bir de kemik olan kısımlarda bir tık zorlandım özellikle zayıfsanız ve kemikleriniz belirginse dizlerde vs de zorlanabilirsiniz. Onun haricinde ağdayla epilatörle uğraşmaktan daha mantıklı geliyor IPL ışınlı epilasyon aletlerini kullanmak… Nasıl etki edeceğini seans olarak paylaşacağım dostlarım, takipte kalmayı unutmayın.

Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Doldurma
Philips Lumea Lazer Epilasyon Aleti Doldurma

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

 1. Ben bir süredir kullaniyorum ve cok memnunum! Ön hazirlanma süreci bende killanmanin fazla olmasindan dolayi uzun sürse ve bezdirse de sürec, düzenli kullanimda faydasi muazzam. Sevgiler kuzum :*
  @blondiebrownie_mag Meltem

 2. Lazer epilasyon kendim için yaptığım en doğru şeylerden biri. Bu cihazı da almayı düşünüyorum senin de bahsettiğin arada sırada çıkan tüyler için ama yıllar önce gittiğim merkezde kullanılan IPL cihazlar bende alerji yapmıştı. Bunda da aynı sorunu yaşar mıyım diye tedirginim. Ev için pratik bir cihaz olduğunu düşünüyorum.

 3. Yazınız için çok teşekkürler gerçekten faydalı bir yazı olmuş.Size sormak istediğim,lazere gidiyorum aynı zamanda bu aleti kullanmak istiyorum.O yüzden killarimi tamamen almak yerine kisaltsam olur mu sizce?Kılın çıkış yönüne doğru kullanmak ya da kullanmamak farkeder mi☺️

  1. Ben de lazer sonrasında alıp kullandım. Tüylerim de çok azalma olmuştu sonrasında ufak tefek çıkanlar için kullanıyorum. Eğer çok uzamışsa kısaltıp lazer aleti ile atış yapıyorum. Ancak eğer kısa ise almadan direkt işlemi uyguluyorum. Kılın çıkış yönüne dikkat etmiyorum açıkçası gördüğüm kısımda uyguluyorum tüm olarak algıladığı için bence fark etmiyordur ancak daha uzman biri yanıtlarsa bu yoruma çok sevinirim ben de 🙂 Sorularınız için ayrıca çok teşekkür ederim, Sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir