Her Şeyi Akışa Bırakmak

Hayata Dair Her Şey

Merhabaaa güzelleriiiim, bloğuma hoş geldiniiizz 🙂

Bu yıl bloğumu en çok aksattığım sene olabilir ancaaak çok çok güzel ve heyecanlı bir dönemdeyim. 4 senedir okul bitse de hayatıma yön versem diyordum. Veee tezimi bitirdiğime göre kendimi mezun sayıyorum. Tez yazım süreciyle ilgili ayrıca bir yazı hazırlayacağım çünkü bu konuda epey deneyim kazandım ve bir bitirme tezine oranla çok daha başarılı bir araştırma yaptığımı söylediler hocalarım… Ben de size fikir vermesi açısından önemli noktaları kısa sürede yazmayı planlıyorum. Mezuniyet törenimiz sınavlardan sonra yapılacak (kıyafetim yok, saç makyaj hakkında hiçbir fikrim yok 😛 ) ve inanılmaz heyecanlıyım. Sevdiklerimle beraber olacağım, anın tadını çıkaracağım ve artık planlarımı hayata geçirecek enerjim, vaktim olduğu için de ayrıca mutluyum.

Akışta olmak bu sene başardığım ve bana en iyi gelen şey oldu. Çünkü kendimi hiçbir şeye zorlamadan o an hangi duyguyu yaşamam gerekiyorsa onu hissettim. Vizelerden sonra neredeyse her hafta sunumlarımla geçti. Araştırma yaptıkça, sürekli bilgisayar programlarıyla içli dışlı oldukça iş hayatını daha çok istediğimi de belirtmeliyim.  Bu süreçte ne blogla ne de hobilerimle ilgilenebildim. Spor salonundaki kaydımı bir aylığına dondurdum. Ancak her gün en az 15.000 adım atmaya çalıştım. Bunun için telefon uygulamaları var; benim kullandığım uygulama Pedometer… Gayet güzel bir uygulama bence, haftalık aylık olarak program, kaç kalori yaktığınızı vs gösteriyor.  Yürüyüş demişken müziksiz olur muuu aslaaa :)) Çok güzel şarkılar keşfettim, yürüyüş yaparken çok eskiden beri görmediğim arkadaşlarımla, hocalarımla karşılaştım sohbet ettim. Akışta olmanın tadını çıkardım açıkçası… Peki hiç mi bunalmadım her sey mi yolundaydı? ASLA! Benim gibi tez canlıysanız ve işinizin mükemmel olmasını istiyorsanız takıldığınız detaylar her zaman vardır. 😀 Bu süreçte ailem ve sevdiceğim hep destek oldu. Onların desteği ile şu an bu kadar mutlu ve huzurlu hissediyorum. Bunun için de ne kadar şükretsem az gerçekten!

Sunumlarımın ardından bayram tatili başladı ve ben bayram boyunca abartmıyorum tez yazdım. 😀 Konumu soran birkaç arkadaşım olmuştu Instagram’dan… Ben fotoğraf anlamlandırma üzerine bir çalışma yaptım, örneklem olarak Instagram’ı inceledim. Kullanıcıların fotoğraflarını inceledim ancak belirli kategorileri vardı. Hindistan’da yaşayan kullanıcılar seçtiğim için Hint kültürü ile ilgili bayağı araştırma da yaptım. Umarım bir gün gitme fırsatım olur; oldukça zengin ve renkli kültüre sahipler… Tezi bitirdikten sonra ders çalışamama problemi yaşadım hatta gelişigüzel girdim sınavlara 😀 Ama bitti gitti ve kendimi temizliğe verdim. 😀

Hayata Dair Her Şey
Hayata Dair Her Şey

Elimden geldiğince, fırsatım oldukça blogda olmaya devam edeceğim. Bir sürü keşfettiğim ürünleri yazmak için sabırsızlanıyorum ayrıca kombin önerileri de gelmeye devam edecek. Her zaman benimle olan bu süreci takip eden okuyucularıma ise canı gönülden teşekkür ederim. Yoğunluktan bazı mesajlarınıza hemen dönemiyorum ancak düzenimi sağlar sağlamaz eskisi gibi aktif olmaya devam edeceğim. Sizi seviyorum. <3

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

  1. O Zaman bana buluşacağımız zaman gün ayarlamak için bir mesaj atıyorsun ve bu küslüğümüz sona eriyor, yok atmam dersense sen biliyorsun en iyisini (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir