İndirim Alışverişleri

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlere son birkaç gündür kendi içimde duyduğum huzursuzluktan bahsetmek istiyorum. Aslında bu yazı tamamen kendimi eleştirdiğim ve sadece benim hissetmediğim, başka arkadaşlarımın da hissettiği konular… Özellikle uzun zaman alışveriş yapmadıysam “aa şuna da bakayım, ben bunu da kullanırım” diyerek evi adeta kozmetik deposuna çevirdiğimi fark ettim. Aylık en az 100-150 TL’yi kozmetiğe ayırıyorum. Eğer bu fiyatı aşarsam da kendimce haklı bahaneler üretiyorum ve inanmak istiyorum.

Normalde bayram alışverişinde yahut yılbaşı vs. mağazalara gider, ürünleri karıştırır ve aklıma yatarsa alırım. Ya da bloglarda görüp not ettiğim ürünleri direkt sepete atarım. İndirim başlar başlamaz herkesin öneri listesine baktım, inceledim çok beğendiğim güzel ve benim için uzun bir liste çıktı yine… Makyaj dolabıma baktım ki o gün çekim yapıyordum, elimde açmadığım 3 maskara, açılmış 3-4 maskara, eyelinerlar, kontür paletleri, rujlar vs vs… Elimdeki ürünleri arkadaşlarıma vermeme rağmen dolabım bir türlü boşalmıyor. Yaptığım liste ve elimde olanları karşılaştırınca ekstra rujlar, paletler, farlar vs… Allah’ımm napıyorum ben dedim. Almanın sınırı yok arkadaşlar o an bunu fark ettim. Örnek veriyorum ben the balm’dan bir paleti çok istiyorum ama ona benzer elimde tonlarca ürün var. Hem de şu an alışveriş yapmasam abartmıyorum en az bana iki sene gider. Günlük hayatta kullandığım renkler, ürünler belli zaten ki her ürünümü bitirmeye çalışırım normalde… Sevmediysem beğenmediysem kullanmam ama beğendiğimi de sonuna kadar kullanmak isterim. Sonuçta ben ona az bile olsa belli bir miktar ayırmışım, o ay ona özel harcama yapmışım. Günlük yapacağım makyajlar toprak tonu far, pembe ruj, bir bb krem mi tamam o kadar ama neden gidip fazla fazla ürünü eve dolduruyorum. Şu an aynı şeyleri tekrarladığımı düşünebilirsiniz ama bu alışveriş konusunda kendime çok kızgınım.

Yeni aldığım kararları uyacağım ki buna uymazsam kendimi fena halde cezalandıracağım ve irade sahibi biri olduğumu düşündüğümden sıkıntı yaşamam gibi geliyor açıkçası… Sadece ihtiyacım olanı alacağım. İhtiyaçtan kasıt “merak ettiğim, blogda da yazarım”lar değil. Neye ihtiyacım var fondötenim bitmiş mesela bir tane, nemlendirici kreme ihtiyacım var bir tane… Abartmadan ve “gerçekten ihtiyacım” olan ürünleri alacağım bu ve sonraki alışverişlerimde… Hatta neler aldığımı, bunda ne kadar başarılı olacağımı burada da yayınlayacağım. İnanın artık ürün mutlu etmiyor hep daha fazla daha fazla istiyoruz. Bu istek de mutluluk yerine üzüntü, doyumsuzluk getiriyor. Bende ki bana yeter duygusunu uzun müddet uygulamış ve bu sayede mutlu olan bir insandım fazla ürün almadığım dönemlerde… Yine aynı döneme girmek istiyorum ve başaracağıma inanıyorum. Çok istediğim bir şey gördüğümde onu almak yerine bağış yapacağım ya da sokak hayvanlarını doyuracağım. İnanıyorum ki öyle daha mutlu olacağım ve hiçbir maddenin benim mutluluğumun önüne geçmesine izin vermeyeceğim. Önümüzdeki süreçleri sizinle paylaşacağım bu indirimde neler aldım, gerçekten ihtiyacım var mıydı? Hepsini tek tek yazacağım. Blogger arkadaşlarımda katılmak isterse onların yazılarını da ayrıca bekliyorum. Hulasa: İndirim alışverişlerinde sadece ihtiyacınızı alın ve en önemlisi kendinize birikim yapın. Değerli olan sizsiniz başka hiçbir şey değil….

         Fikirlerinizi benimle yorumlar kısmında paylaşırsanız çok mutlu olurum. Bloğumu beğendiyseniz “takip et” butonundan, instagram, facebook ve Google plus ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Ayrıca yazımı beğendiyseniz sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızla paylaşırsanız çok sevinirim. Kendinize çok iyi bakın, hoşçakalıın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir