Isana Honig Lippenpflege Lip Balm

Isana Honig Lippenpflege Lip Balm

Merhaba dostlarım, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün sizlere son zamanlarda kullanıp deneyimlediğim bir ürün yorumu ve bazı soruları cevaplamaya geldim. Isana honig lippenpflege lip balm ürününü Rossmann’da mutlaka görmüşsünüzdür. Benim de elimde lip balm kalmayınca deneyimlemek istedim ve açıkçası çok beklentimi karşılamadı. Isana honig lip balmı bahar ve yaz aylarında kullandım. Açıkçası kış aylarında pek tercih etmeyeceğim bir lip balm olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra dudaklarım da oldukça kuru, en ufak bir ısırmada direkt çatlayıp kurur ve o pürüzsüz görünüm yok olur. Bu nedenle gün içerisinde sıklıkla lip balm kullanmaya, dudaklarımı nemlendirmeye özen gösteriyorum. Sizlere de tavsiyem yaz kış lip balm ya da dudak yağı ile dudaklarınızı nemlendirin ve güneş ışınlarından koruyucu özelliği olan ürünleri gündüz kullanmanızı öneririm. Böylece dudaklarınız daha canlı, pürüzsüz ve sağlıklı olacaktır.

Isana Honig Lip Balm Kullananlar
Isana Honig Lip Balm Kullananlar

İçindekiler

Isana Honig Lip Balm Kullananlar

  • Dudakları nemlendirmede çok kuru dudaklar için yeterli gelmeyecektir.
  • Uygulamak için bastırmak gerekiyor. Bu durum çatlamış ve kurumuş dudaklara zarar verebilmesine olanak tanıdığı için sevemedim.
  • İçeriğinde avakado ve bal mumu olduğu belirtilmiş bir ürün… Sanırım içindeki balmumundan kaynaklı yapısı biraz sert ve sürümü oldukça zor geldi.
  • Dudak kalemlerini uygulamadan önce sürüyorum. O anlamda sevdim çünkü dudaklarım hafif nemli ama yapış yapış olmadan kalemi direkt dudaklara güzel bir şekilde uygulayabiliyorum.
  • Stick formda olduğu için taşıması ve uygulama şekli oldukça pratik olduğunu söyleyebilirim.
  • Kokusu birçok kişiyi rahatsız etmiş ancak ben sevdim hafif bal ve çiçek kokusu karışımı geliyor.
  • Dudak dolgunlaştırma ve SPF özellikleri yoktur.
Lip Balm Önerileri
Lip Balm Önerileri

Lip Balm Önerileri

Dudaklarınız çatlamış ve çok çook kuru ise Blistex mavi stick ya da mini kavanozda olanı almanızı öneririm. Gerçekten dudakları nemlendirip iyileştirme özelliği bulunuyor. Bunun yanı sıra Neutrogena dudak kremi, bioderma atoderm ürünlerini tercih edebilirsiniz. Hem iyileştirici hem de bol nem verme, dudakları pürüzsüzleştirme işlevleri vardır.

Dudak Çatlamasına Balm İyi Gelir mi?
Dudak Çatlamasına Balm İyi Gelir mi?

Dudak Çatlamasına Balm İyi Gelir mi?

Dudakların çatlama nedeni vücudun susuz kalması, dudakların nemsiz olmasıdır. Bu nedenle dudaklar çatlar ilerleyen süreçlerde de yaralar meydana gelebilir. Bunları önlemek için gün içerisinde su tüketimine önem vermek, dudakları nemlendirmek gerekir. Dudakları nemlendirmek için lip balm ya da dudak yağı kullanılabilir. Dudak çatlamasına balm iyi gelir çünkü balm dudakları nemlendirir, daha derin çatlamaları önleyerek dudaklara pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Lip Balm Dudağı Kurutur mu?
Lip Balm Dudağı Kurutur mu?

Lip Balm Dudağı Kurutur mu?

Lip balm ne işe yarar sorusunun yanıtı dudaklara nem vermesidir. Lip balm dudağı kurutur mu sorusunun yanıtı ise aksine dudakları kurutmak yerine nem verir, dudakları yumuşatır, çok çatlayan dudaklar nemini kazandıkça tekrar iyileşmeye başlayarak estetik görünüme tekrar kavuşur. Bu nedenle bireyler gün içerisinde mutlaka lip balm kullanmaya özen göstermelidir.

Dudağa Bal Sürmek Ne İşe Yarar?

Güzel ve estetik görünmek isteyen bireyler bakım rutinlerini daha bilinçli şekilde yapmak isteyebilir. Dudak peelingi için ya da sadece dudaklara nem vermek için dudağa bal sürülür. Bu durumda bireyin aklında dudağa bal sürmek ne işe yarar şeklinde soru gelebilir. Dudağa sürülen bal, dudakların yumuşaması, nem kazanması ve daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Dudağa Bal Sürmek Ne İşe Yarar?
Dudağa Bal Sürmek Ne İşe Yarar?
Lip Balm
Lip Balm

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Facebook  hesabımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın:)

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir