Yüz Misti Ne Demek?

Yüz Misti Ne Demek?

Merhaba güzellerim, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere cilt bakımında kullanılan ve hayat kurtaran bir konudan bahsedeceğim. İlk tanıştığımda neden daha önce kullanmadım dediğim ürünlerden biri yüz mistidir. Yüz mist ne demek diye sorabilirsiniz. Cildi nemlendirmeye ve ferahlatmaya yarayan yüz spreyi olarak tanımlanabilir. İçeriğinde cildi besleyen, nem veren aynı zamanda sprey ile kullanıldığı için cilde serinlik ve ferahlık veren bir cilt bakım ürünüdür. Her cilt tipi kullanılabilecek tarzda ürünler genellikle üretilip satılıyor. Piyasada da çok nadir olarak birkaç marka üretiyor. Onlardan biri Biophilia’s, Avene, Vichy gibi markalar sayılabilir. Mist cilt için ayrı vücut için ayrı olarak üretildiği için kişiler ihtiyaçlarına uygun olan alternatiflerden seçip kullanabilir. Yüz misti ne için kullanılır sorusunun yanıtı ise cilt sıcaklardan bunaldığında ferahlamak için temiz cilde uygulanır, cildi nemlendirmek, ferahlatıp dolgun, canlı görünüm elde etmek için uygulama yapılır. Üzerine makyaj yapılabilir, ürün emildikten sonra güneş kremi, nemlendirici ya da serum kullanılarak cilt nemlendirilmesi desteklenebilir.

Yüz Misti Ne İşe Yarar?
Yüz Misti Ne İşe Yarar?

İçindekiler

Yüz Misti Nedir?

Yüz misti diğer adı ile cilt nemlendirici spreyi cilde nem vermek, soğuk bir şekilde cilde uygulanması sağlanarak cilde dolgunluk, canlılık kazandırmayı amaçlayan bir ürün olarak nitelendirilebilir. Özellikle kuru hassas cilde sahip olanların cildinin rahatlamasını sağlar. Aynı zamanda akne, sivilce ile mücadele edenler için cildi nemlendirmek, rahatlatmak için çok ideal bir cilt bakım ürünüdür. Yüz misti, yüz, boyun, dekolte bölgesine rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle içeriklerinde nemi hapsedici ve cilde faydalı olabilecek bileşenler mevcut olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir. Ancak bazı kişilerde reaksiyona sebebiyet verirse mutlaka kullanımı bırakıp doktora danıştıktan sonra uygulamalıdır.

Yüz Misti Ne İşe Yarar?

Yüz misti cilde nemi hapseder, ciltteki kuruluğun giderilmesini sağlar ve serin şekilde uygulandığı için cilde dolgunluk, canlılık ve enerji verir. Makyaj yapmadan önce cildi nemlendirmeden öne kullanılabilir. Aynı zamanda gün içerisinde temiz cilde ara ara kullanılabilir ve rahatlama hissedilebilir. Düzenli kullanımda ve cilt tipine uygun az ve öz ürün kullanımı ile birlikte cilt toparlanır, canlı bir görünüm elde edilir.

Face Mist Nasıl Kullanılır?

Face mist cildi nemlendirmek iççin kullanılan sprey formda olan bir cilt bakım ürünüdür. Sprey formda olduğu için kolay taşınır ve hızlı, pratik uygulama imkanı tanır. Temiz ve nemlendirilmemiş cilde öncesinde face mist sıkılarak nemlendirilir, ferahlatılır sonrasında cilt tipine uygun serum, krem kullanılır. Gündüz kullanıldıktan sonra cilt tarafından emildikten kısa süre sonra güneş kremi uygulanabilir. Makyaj altında da uygulanabilir.

Yüz Misti Ne Zaman Kullanılır?

Yüz misti ne zaman kullanılır şeklinde bireylerin aklında soru işaretleri olabilir.Sabah ve akşam cilt temizliği yapıldıktan hemen sonra kullanılabilir. Temiz cilde, makyaj yapmadan ya da nemlendirici, serum sürmeden öncek sürülür. Bunun dışında yüz yogası yapanlar yüz masajı sırasında soğuk sıkım yağların yapısını biraz da olsa inceltmek için yüze uygular. Yüz misti nemlendirici, serumdan hemen önce temizlenmiş cilde uygulanması gerekir. Yaz ya da bahar aylarında da cilde uygulanarak serinlik, ferahlık hissi yaşanabilir.

Yüz Misti Önerileri
Yüz Misti Önerileri

Yüz Misti Önerileri

Cilt özellikle yaz aylarında sıcaklık artışı ya da spor ile birlikte cildin ısısı artar. Bu durum sivilcelenme, akneyi artırabilir. Bunu önlemek için de termal su, yüz mistleri kullanarak cilt rahatlatılır, nemlendirilir. Ayrıca içeriğindeki maddeler sayesinde cildi dolgunlaştırıcı özellikler bulunur. Yüz yogasında da yüz misti kullanılarak yağların yapısı seyreltilir ve cildin daha kaygan olmasına yardımcı olunur. Benim çok sevdiğim iki ürün bulunuyor. Bunlardan biri Biophilia’s face mist diğeri ise Avene termal sudur. Hatta Avene termal su incelemesini bloğumda paylaşmıştım ŞURADAN ulaşıp okuyabilir, fikir edinebilirsiniz. Sizin önerileriniz varsa yorumlar bölümüne yazarsanız çok sevinirim.

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Facebook  hesabımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın:)

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir