Kiperin Collagen Peptides Kullananlar

Kolajen Gece mi İçilir Gündüz mü?

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlerle çok konuşulan bir üründen bahsedeceğim: Kiperin Collagen Peptides … Yaklaşık iki haftadır düzenli olarak kullanıyorum hatta eşimle birlikte kullanıyoruz etkilerini az çok deneyimledik ve gözlemledik. Instagram üzerinden de oldukça fazla soru aldığım ve kullanımı ile ilgili kafa karışıklığını gördüğüm için detaylı olarak blogda da incelemeye karar verdim. Sanırım artık ülkemizde kolajen denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri Kiperin Collagen ve fiyatı yüksek olduğu düşünülüyor. Ancak 50 günlük bir ürün olduğu için aslında iki aylık ya da eşinizle, aile bireylerinizle ortak kullanıyorsanız oldukça hesaplı olduğunu düşünüyorum.Dilerseniz Kiperin Collagen Peptides nasıl kullanılır, kullanımı, etkileri, yorumlarım, faydaları neler onları detaylıca inceleyelim.

Kiperin Collagen Peptides Kullananlar

İçindekiler

Kiperin Collagen Peptides Nasıl Kullanılır?

Kiperin Collagen ben aldığımda kargoya geç verilmişti. Ancak beklememe değdi. İçerisinde ölçü kabı var. Ürün korumalı bant ile geliyor ve açtığınızda ölçüyü görmüyorsunuz. Ambalajın en altında bulunuyor bu nedenle ben bıçak yardımı ile arayarak ölçüyü çıkardım. Her gün bir ölçü kullanım öneriliyor. Kolejeni ne ile tüketebilirim derseniz seçenek tamamen sizin zevkinize ve günlük alışkanlığınıza kalıyor. Örneğin ben sabah kalktığımda sıcak kahve tüketen biriyim direkt bir ölçü onun içine atıp iyice homojen kıvama gelene kadar karıştırıyorum. Bir tık yoğun kokuyor ama sıcak içeceklerde neredeyse nötr bir tat var. Soğuk içeceklerde ya da yiyeceklerde bana ağır geldiği için tüketmiyorum.

Kiperin Collagen Peptides Nasıl Kullanılır?

Kolajen Nasıl Tüketilmeli?

Alışkanlığınıza bağlı olarak çay, kahve gibi sıcak içecekler ile birlikte tüketebilirsiniz. Ancak meyveli ya da sütlü karışımlar ile birlikte karıştırıp rahatça tüketilebilir. Eğer yiyeceklerle ya da soğuk içecekler ile birlikte tüketiliyorsa iyice karıştırmaya, homojen kıvam oluşturmaya dikkat etmek gerekiyor. Normal su ile kolajen tüketilebilir. Ancak ben sade su tadını çok seviyorum ve içtiğimde bir tık ağır geldiği için kahve ile tüketiyorum. Siz de su tadını seviyorsanız sıcak içeceklerinizle karıştırmanızı tavsiye ederim.

Kolajen Nasıl Tüketilmeli?

Kolajen Gece mi İçilir Gündüz mü?

Kolajen günde bir ya da iki ölçek içilmesi öneriliyor. Gece ya da gündüz alınması fark etmiyor ancak düzenli kullanımda gerçekten faydasını görebilirsiniz. Ben sakin günlerde gündüz kahve ile bazen yoğunlukta da akşama doğru tüketiyorum. Açıkçası ikisi arasında da bir fark göremedim.

Kolajen Gece mi İçilir Gündüz mü?

Kolajen Her Gün İçilir mi?

Kolajen her gün içilmesi tavsiye ediliyor. Ancak üç ay düzenli kullanımdan sonra bir ay ara verip sonra devam edilmesi gerekiyor. Tabii takviye kolajen kullanımdan önce herhangi bir reaksiyon sağlık problemi olmaması için uzmana danışmak önemlidir. Eğer farklı takviye alınması gerekiyorsa onunla birlikte tüketildiğinde zararı olmazsa tüketilebilir.

Kolajen Her Gün İçilir mi?

Kolajen Aç Karnına mı İçilir Tok Karnına mı?

Kolajen emilimi artırmak  ve daha hızlı etki etmesi için sabah aç karnına ya da yatmadan önce tüketilmesi öneriliyor. Genellikle hemen kana karışması ve etkisini göstermesi  için aç karnına tüketilmesi etkisini hızlı şekilde almaya yardımcı olabilir.

Kolajen Aç Karnına mı İçilir Tok Karnına mı?

Kolajen Kilo Verdirir mi?

Kolajenin içerisinde protein peptitler olduğu için kişilere tokluk hissi verebilir. Bu durumda bireyler daha hızlı kilo verebilir ve metabolizmaları daha iyi bir şekilde çalışır. İşstahı azalttığı söylense de her bireyde farklılık gösterir. Örneğin bizde iştah ile ilgili hiçbir değişme olmadı. Tokluk hissi verdiğini söyleyemeyeceğim.

Kiperin Collagen Peptides Yorumlar

Kiperin Collagen Peptides Yorumlarım

  • Sıcak içeceklerle birlikte tüketimde tat ve koku nötr oluyor.
  • Soğuk içecek, su, yoğurt ya da yemekle karıştırıldığında çok hafif tatında değişim oluyor. Bu nedenle hassassanız sıcak içeceklerle tüketmenizi öneririm.
  • Düzenli kullanımda saçlar daha hızlı uzuyor, parlak canlı görünüyor.
  • Kolajen kullanmadan önce tırnaklarım çok inceydi ve kırılıyordu. Ancak düzenli kullanımda iki hafta sonra tırnaklarım gerçekten güçlendi, sertleşti ve kırılma problemi kalmadı.
  • Eşimde menisküs var ve ara sıra diz ağrısı sorunu yaşıyor. Diz ağrısını giderdi.
  • Hastalıklara karşı gerçekten çok iyi bir şekilde bağışıklık kazandırdığını hissediyorum. Salgın olmasına rağmen ayakta atlatıyoruz. Tabii yeterli ve dengeli beslenmenin etkisi de söz konusudur.
  • Gün içerisinde enerjimiz düşmüyor ya da yataktan sürünerek çıkma durumu kalmadı.
  • Daha enerjik ve dinç hissediyoruz.
  • Cildim daha canlı görünüyor. Bence kolajenlerin kırışıkları azaltma durumu söz konusu değil ancak oluşumunu geciktirebilir. Olan kırışıkları gidermek için dolgu, botoks yaptırmak gerekebilir.
  • Eklem ağrıları için Tip1 kolajen öneriliyor ve bu kolajenin içeriğinde de mevcuttur. Ancak herhangi bir rahatsızlık hissediliyorsa mutlaka uzmana danışıp alınmasını öneririm.

Kiperin Collagen Peptides Hangi Ülkenin?

Kiperin collajen markası Belçika menşeilidir ve helal damgası vardır. Bu nedenle İslam ülkeleri de rahatlıkla tüketebilir.

Kiperin Collagen Peptides Fiyatı

Ben Trendyol aracılığı ile aldım ancak bildiğim kadarıyla eczanelerde de satılıyor. Dilerseniz eczanelere danışarak alabilirsiniz. Trendyol’da Kiperin Collagen Peptides fiyatı 691 TL .. İndirime girmiyor yaklaşık iki ay bekledim dostlar 😀 Eğer başka kolajen denersem ilk Instagram’da paylaşıyorum o nedenle beni Instagram ve Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz. Sorularınız olursa yorum bırakabilir ya da Instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kiperin Collagen Peptides Fiyatı

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Instagram, Facebook  hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir