Kendi Köşenizi Kahve Dünyasına Dönüştürün: Evde Kahve Köşesi Yaratmanın Sırları

Güne enerjik başlamak ya da devam etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği içeceklerden biri kahvedir. Farklı seçenekleri ile kişilerin damak zevklerine hitap eder ve bireylere dinçlik vererek daha zinde ve keyifli gün geçirmelerine yardımcı olabilir. Bu nedenle bireyler ister evde ister dışarıda kahveye kolay ulaşmak hatta kahve rutini yapmak isteyebilir. Akşam ya da hafta sonları bireyler tek başına ya da sevdikleri, ailesi ile kahve saatleri yaparak bağlarını kuvvetlendirebilir ve güzel saatler geçirebilir. Bunun için evlerinde de özel kahve köşesi yaparak hem görsel açıdan estetik alanlar yaratılır hem de kahve araç gereçleri depolanması sağlanır.
Kafelerde sık vakit geçirmek istemeyen ya da evlerinde de özel, farklı aromalı kahveler yapmak isteyenler zevkli kahve bölgeleri yapabilir. Genellikle bu tarz kahve alanlarında elektrikli aletler, kahve makineleri ve kahve malzemeleri bulunur. Bireyler evlerinin dekorasyonuna uygun zevkli modern kahve köşesi fikirleri yaratarak keyifli zamanlar yaratabilir. Kahve içmek kadar demlemek ve sunum hazırlamak da kişiyi rahatlatır, zevk almasını sağlar. Kahve köşesi yapmak için öncelikle mutfağın alanın belirlenmelidir. Mutfak alanına göre en uygun olan köşe seçilerek minik ya da daha büyük kahve köşesi yapılabilir.

İçindekiler

Kahve Köşesi Nasıl Yapılır?

Kahve köşelerinde en temel malzemeler elektronik aletlerdir. Bu nedenle kullanılacak aletlerin boyutuna uygun olacak şekilde alanlar seçilebilir. Eğer mutfak dar ise mutfak tezgahı ya da mutfak masasının bir köşesi seçilebilir. Kahve köşesi için eni fazla olmayacak masalar ya da alanlar tercih edilmesi önerilir. Kahve alanları için farklı tarzda birçok mobilya bulunur. Bunlardan bazıları raflı bazıları çekmeceli ya da kapaklı olan sistemlerdir. Bu alanlara hem kahve makineleri hem de kahve malzemeleri, sunum malzemeleri yerleştirilerek kahve köşesi yapılır.
Modern kahve köşelerinde verilmek istenen dekor bar şeklindedir. Bu dekorasyonda masa ve sandalyeler yüksektir, eni çok geniş değildir ancak çok da dar olmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bazı yaratıcı kahve köşeleri fikirlerinde ise sıklıkla dresuarlar ile karşılaşmak mümkündür. Kahve köşelerinde birkaç sandalye eklenerek sohbet etme alanları da yaratılabilir. Böylece kişiler hem aileleri hem de misafirleri ile hoş sohbet etme, vakit geçirme imkânı elde edebilir.

Kahve Köşesinde Olması Gereken Eşyalar Nelerdir?

Güne keyifli başlamak ve devam etmek isteyenler sevdikleri kahve ile ruh hallerini yükseltebilir. Bunun için evlerinde kahve köşesi yaparlar. Bu köşede olmazsa olmaz eşyalar vardır. Bunlardan en önemlisi kahve makineleri, kapsül kahveler, farklı tarzda kahvelerdir. Bunun dışında farklı kişilerin zevkine hitap eden kupalar, kahve yanında yemek için atıştırmalıklar, kahve fincanlarıdır. Bu malzemelerin bir arada olması hem kahve yapmayı kolaylaştırır hem de bireylerin daha zevkli ve motive şekilde kahve yapmasına yardımcı olur.
Kahveleri yerleştirmek için farklı modellerde saklama kutuları ya da tenekeler tercih edilebilir. Farklı desenlerde saklama kapları hem kahve köşesine renk katar ve estetik durur hem de ortamın daha düzenli ve toplu görünmesine yardım eder. Bunun dışında farklı dekoratif aksesuarlar kullanılabilir. Yapma çiçek, hasır sepet ya da yuvarlak hasır runner örtüler ile sıcak tonlar katılabilir. Kahve köşelerinin zevkli şekilde dekore edilmesi estetik görünüm sağladığı için kişiler bu alanlara baktıkça mutlu olur. Bunların dışında panolar, özlü sözler ya da motive edici sözlerin bulunduğu panoların eklenmesi kişilerin daha mutlu, enerjik olmalarına, ruh hallerinin yükselmelerine yardım eder. Canlı çiçek olarak minik kaktüs ya da sukulent tercih edilebilir.
https://www.esashome.com

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir