Kırmızı Kayık Yaka Kazak Kombini

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Ankara’ya bugün kar yağmaya başlayınca sevinç ile kahvemi kaptım, tam da güne uygun bir yazı yayımlamak istedim. Kış ayları demek benim için kalın kalın kazaklar şapkalar demek… Bir de sıcacık içeceğim, samimi dostlarım, hem en iyi arkadaşım hem de hayatımın aşkıyla sohbet etmek demek… Böyle zamanlarda daha çok şükrederim ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Bazen yaşadığımız hayatın ne kadar özel ve değerli olduğunu unutuyoruz koşuşturmacada… En çok kendi değerimizi bileceğimiz bir mevsim bence kış… O yüzden yalnız kaldığımda kendi bedenimi, ruhumu dinlemeye çalışırım. Ay Mary amma yaptın bir kombin paylaşacasın hep çene dediğinizi duyar gibiyim hehe 😀 Hemmmen detaylara geçiyorummm :))

Kayık yakalı bluz, tişört, kazak her şey benim olabilir. Yaz aylarında kayık yakalı tişört ya da crop toplar giyerken kış aylarında gözdem kazaklar oldu tabii kii… Madem bu kadar seviyorum neden yazmayayım dedim ve annişimle yağmurlu günde çıktık dışarı çekim yapmaya… Dondum tabiisiii 😀 Sade; yaka, kol ve alt kısımlarında şerit detayları olan kırmızı kayık yaka kazak birçok parçalarla uyum sağlıyor. Çok beğenerek aldım öyle ki eteklerimle de giyebiliyorum ya da diğer jeanlerimle alt kısmını içine koyarak kombinleyebiliyorum.

Vintage tarzı olan mom jeanler yani eskilerin bol ve rahat jeanları biliyorsunuz ki trend… Bu akıma ben biraz ön yargılıydım açıkçası çünkü havuç tarz modelleri çok seviyorum. Bol parçaları kombinlemek biraz riskli kendi vücudumda o yüzden orantılı olmasına dikkat etmeye çalışıyorum. Örneğin bol bir kazak giymişsem dar jeanlar ya da taytlar günümü kurtarıyor. Bol bir pantolon giymişsem daha vücudumu saran bluz ve kazaklar tercih ediyorum. Bugün ise daha salaş görünüm elde etmek istediğimden bol parçalar tercih ettim. Jean olarak da mom jean yani anne pantolonu tercih ettim. Ben üzerimde de bayağı sevdim ve aldığım günden beri bayılırak giyiyorum. Yüksek bel, denim, açık mavi renkte ve oldukça rahat bir jean… Ben Koton’dan kendi bedenime göre aldım ve kalıbı tam geldi. Eğer kalıpla ilgili sorun olacağını düşünüyorsanız içiniz rahat olsun bu konuda…  

Ayakkabılarım ve çantamı siyah tercih ettim. Çantam klasik, gümüş detayı olan kol çantası…. Ayakkabı olarak ise deri, zımba ve kemer detaylı botlarımı tercih ettim. Bambi Zımba ve Kemer Detaylı Bot yazımda botu detaylı olarak bulabilirsiniz. Kış aylarının olmazsa olmazı ponponlu şapkamda benimleydi bu kombinde <3 Okula, arkadaşlarımla ya da sevgilimle buluşmaya giderken bu kombini yapıyorum ve hazırım. :)) Umarım ilham alabildiğiniz bir yazı olmuştur; detaylar aşağıda…Yorumlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim. 🙂 Diğer moda yazılarımdan haberdar olabilmek için koyu linke tık tık!

Kırmızı kayık yakalı kazak:Addax

Mom jean:Koton

Bot:Bambi

Çanta:Defacto

Mont:Koton

Bloğumu beğendiyseniz abone olabilir; instagram, facebook ve Google plus ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

    1. Çok teşekkür ederim kuzumm 🙂 Beğenmene sevindim, sonbaharı ben de severim iyi hissettirir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir