Licape Vitamin C Lightening Serum

C Vitamini Direkt Yüze Sürülür mü?

Merhaba canlarııım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Bugün sizlere çok severek kullandığım bir cilt ürününden bahsedeceğim: Licape Vitamin C Lightening Serum … C vitamini serumlarını yaklaşık iki yıldır düzenli kullanıyorum. Özellikle C vitamini, retinol içerikli ürünler kullananlar gün içerisinde güneş kremi kullanmaya özen göstermelidir. Böylece ciltte leke vs sorunu yaşamaz ve ürünlerden maksimum etki görebilir. Bu nedenle Licape vitamin C lightening serum kullanıldığında da cilt tipine uygun bir güneş kremi edinmeli ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Benim cildim hassas, karma ve kuruya yakın değişik bir yapısı var 😀 Bu nedenle her ürünü kullanamıyorum ancak Licape ürünlerini gerçekten çok severek kullandım. Hatta sizlere Licape ürünleri ile yaptığım alışverişi Licape Ürünleri yazımda bahsetmiştim, merak ederseniz okuyup fikir edinebilirsiniz. Dilerseniz lafı uzatmadan Licape Vitamin C Lightening serum nasıl kullanılır, ne işe yarar, yorumlarıma geçelim.

Licape Vitamin C Ne İşe Yarar?
Licape Vitamin C Ne İşe Yarar?

İçindekiler

Licape Vitamin C Ne İşe Yarar?

Cildin sağlıklı görünmesi için vitamin ve minerallerin yeteri kadar alınması ve dış faktörlerden korunması önem taşır. Aynı zamanda cilt tipine uygun az ve öz ürünlerin kullanılması cildin bariyerinin güçlenmesini sağlar, daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olur. Licape Vitamin C serum ise ciltteki solgunluğun ve mat görünümün giderilmesini sağlayarak cildin sağlıklı, parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Ciltteki renk eşitsizliği, solgunluğu ve lekelenmeleri gidererek cilt renk tonunun eşitlenmesini sağlar. İçeriğinde bulunan Hyaluronik asit sayesinde cildin nemlenmesini sağlayarak parlak, neme doymuş cilt elde edilmesine yardımcı olur. C vitamini sayesinde cilt elastikiyetinin artması sağlanır ve cilt daha sıkılaşır.

Licape Vitamin C Lightenin Serum Yorumlar
Licape Vitamin C Lightenin Serum Yorumlar

Licape Vitamin C Lightenin Serum Yorumlar

  • Cildi temizlendikten sonra akşam cilt bakım rutinine dahil ettim.
  • Uygularken masaj yapmaya çok müsait değil ancak ürün cilt tarafından emilinceye kadar dairesel hareketlerle uygulayarak kan akışını hızlandırmak bence etkinin artmasını sağlıyor.
  • Cilt tarafından hemen emiliyor.
  • Bence her cilt tipi için uygun bir serum ancak cildi kuru olanlar sonrasında nemlendirebilir.
  • Cildin çok sağlıklı, parlak, canlı görünmesini sağlıyor.
  • Ben gündüzleri güneş kremi olmadan adım atmam ve cildim lekelenmeye oldukça müsaittir.
  • Asla leke olmadı ve cildim daha parlak, renk eşitsizliğinin düzenli kullanımda gittiğini söyleyebilirim. Bu nedenle güvenle kullandığım C vitamini serumu diyebilirim.
  • Cildimde herhangi bir kaşıntı, reaksiyon vs meydana gelmedi. Aksine çok canlı ve parlak cilt elde edebiliyorum.
  • Hafif bir yapıya sahip olduğu için hemen emiliyor.
C Vitamini Yüzdeki Lekelere İyi Gelir mi?
C Vitamini Yüzdeki Lekelere İyi Gelir mi?

C Vitamini Yüzdeki Lekelere İyi Gelir mi?

C vitamini genellikle 30-35 yaşından sonra yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için kullanılıyor. Ancak bunun dışında ciltte oluşan lekeleri gidermek, cilt lekelerini gidermek için C vitamini kullanılıyor. Bireylerin akıllarında C vitamini yüzdeki lekelere iyi gelir mi siye sorular oluşabilir. Düzenli kullanım ile birlikte gündüzleri güneş kremi kullanımı, cildin temiz tutulması ile birlikte ciltteki lekeler giderilebilir. Düzenli kullanım ve güneş etkilerinden cildi korumak çok çok önemli bir adım lekelenmeyi önlemek için… Bu nedenle aslında sadece bir ürünü kullanmak ile lekelerden kurtulmak söz konusu olmayabilir.

C Vitamini Serumu Yüzde Ne Kadar Kalmalı?
C Vitamini Serumu Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

C Vitamini Serumu Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

C vitamini serumlarından maksimum fayda sağlamak için düzenli kullanım, cilt tipine uygun ürün seçmek önemlidir. Etkili C vitamini serum oranı ise yüzde 8 ile 20 konsantrasyon değerinde olan seçeneklerdir. Bu değerlerin altında olması etkisinin az olmasına çok olması ise cilt hazır olmadığında reaksiyon yaratbilir. C vitamini uygulandıktan sonra durulanmaz genellikle ve akşam cilt bakım rutinlerine dahil edilir. BU nedenle belirli bir saat belirtmek biraz zor olur.

C Vitamini Direkt Yüze Sürülür mü?
C Vitamini Direkt Yüze Sürülür mü?

C Vitamini Direkt Yüze Sürülür mü?

C vitamini serumu kullanmak isteyenler cilt tipine uygun, reaksiyon yaratmayan alternatifleri değerlendirmelidir. Cildi temizledikten sonra tonik işlemi yapılmalı ve direk C vitamini yüze sürebilir. Serum uygularken cilde masaj yaparak kan akışını hızlandırmak cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

C Vitamini Sürüp Güneşe Çıkılır mı?
C Vitamini Sürüp Güneşe Çıkılır mı?

C Vitamini Sürüp Güneşe Çıkılır mı?

Akşam ve sabah bakım rutinlerine dahil edilebilen C vitamini kullanım amacı kişilere göre farklılık içerebilir. Örneğin kişinin cildinde lekelenme, renk eşitsizlikleri mevcut ise bunları gidermek için kullanabilir. Aynı zamanda lekelenmeye müsait cilde sahip olanlar gündüz C vitamini kullanacak ise mutlaka serumu uyguladıktan sonra güneş kremi uygulamalıdır. Böylece C vitamininden daha fazla etki görebilir ve leke oluşumu yaşanmadan cildindeki renk eşitsizlikleri giderilebilir. Ancak bu adımları düzenli yapması, cildine uygun az ve öz ürün kullanması son derece önemlidir.

C Vitamininden Sonra Ne Sürülür?
C Vitamininden Sonra Ne Sürülür?

C Vitamininden Sonra Ne Sürülür?

Genellikle her cilt tipine uygun olabilecek c vitamini serumları bulunur. Bunları kullandıktan sonra kişi cildinde halen kuruluk, çekme gibi hissiyat yaşıyorsa sonrasında nemlendirici krem ya da serum sürerek cildini nemlendirmelidir. Nemsiz kalan cilt daha hızlı yaşlanır, kırışıklık zemini oluşur, elastik özelliğini kaybeder. Bu nedenle genellikle C vitamininden sonra kişilere cilt tipine uygun olan nemlendirici ürünler kullanımı önerilir.

C Vitamini Serum Öneri
C Vitamini Serum Öneri

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir