Licape Mucizevi Yüz Bakım Yağı

Licape Hangi Ülkenin Markası

Merhaba dostlarrıııım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere yüz bakımında çok severek kullandığım bir yüz yağından bahsedeceğim: Licape mucizevi yüz bakım yağı … Licape ürünlerini çok severek kullandım hatta bloğumda da ara ara sevdiğim, kullandığım ürünleri detaylı olarak yer verdim. Dilerseniz bloğumun arama kısmına “Licape ürünleri yorum” şeklinde aratırsanız tüm ürünleri listeli şekilde görebilir ve merak ettikleriniz hakkında detaylı incelemelere ulaşabilirsiniz. Licape Vitamin C lightening serumu da çok severek kullanıyorum ancak yağ olmadığı için ciltte kaygan yumuşak bir bitiş sağlamıyor. Hemen emiliyor ve üzerine kolay bir şekilde makyaj yapılabiliyor ya da üzerine dilenirse tekrar krem sürülmeye müsait bir ürün… Dilerseniz BURADAN! ürün hakkında yorumlarıma ulaşabilirsiniz. Ancak Licape mucizevi yüz bakım yağı yüz yogası yaparken, yüze masaj yapmak, gece bakım rutinlerine eklemek için muazzam bir yağ olduğunu düşünüyorum. Eğer cildi yağlı ve yüz bakım yağına alışkın olmayanlar anlaşamayabilir. Ancak yüz masajı, yüz yogası yaptıktan sonra yıkanabilir ve olumsuz bir etki gözlemlenmeyebilir. Dilerseniz lafı uzatmadan Licape mucizevi yüz bakım yağı incelemesi, yorumlarım, kullanımına geçelim.

Licape Ürünleri Nasıl?
Licape Ürünleri Nasıl?
Licape Mucizevi Yüz Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?
Licape Mucizevi Yüz Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Licape Mucizevi Yüz Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Licape mucizevi bakım yağı yüz, boyun, dekolte bölgesine uygulanabilir. Cildin çok kuruyan bölgeleri varsa yumuşak ve pürüzsüz hale gelmesi için uygulanabilir. Temiz cilde 3-4 ya da daha fazla olacak (ihtiyaca göre değişebilir) ürünü avucunuza alın ve ısıtın. Sonrasında masaj yaparak cilde uygulayın. Yüz yogası ve yüz masajı yapmak için ideal bir üründür ve inanılmaz güzel bir kokusu olduğu için kişinin kendini daha iyi, dinç hissetmesine yardımcı oluyor. Aynı şekilde aşağıdan yukarı olacak şekilde dekolte ve boyun bölgesine uygulanabilir.

Licape Muzicevi Yüz Bakım Yağı Yorumlar
Licape Muzicevi Yüz Bakım Yağı Yorumlar

Licape Muzicevi Yüz Bakım Yağı Yorumlar

 • Ben cilt bakımı ve yüz yogasında kullanıyorum.
 • Cildim hassas ve son zamanlarda kuruya yönelik olduğu için daha çok yüz bakım yağlarından yardım alıyorum.
 • Hassas, kuru ve karma ciltler için uygun olabilir.
 • Yağlı ciltler çok sevmeyebilir. Ancak yüz masajı ya da yüz yogasında kullanıp yüzden arındırılabilir.
 • Cildim daha parlak ve pürüzsüz oluyor.
 • Yüzümde oluşan gerginlikten asla hazzetmediğim için cildimi temizledikten sonra yüz bakım yağı ile masaj yapıp rahatlatıyorum. Ürün cildime inanılmaz iyi geliyor ve rahatlatıyor.
 • Yüz bakım yağı olduğu için ciltte yağlı his oluyor ancak alışkın değilseniz sevmeyebilirsiniz.
 • Yoğun maske yapıldığı dönemde kasları ve cildi rahatlatmak için daha çok nemlendirici ve besleyici yağlar kullanmak gerekebilir. Bunun için uygun fiyatlı ve performansı gayet başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum.
 • İnanılmaz güzel portakal kokuyor ve uygularken rahatlıyorum. Özellikle sinüs bölgesine masaj yapıldığında burnunuzun açıldığını hissediyorsunuz.
 • Cildim lekelenmeye müsait ve asla lekelenme vs olmadı. Gündüz de kullandım ancak üzerine mutlaka güneş kremi uygulamanızı öneririm.
 • Üzerine fondöten ya da bb krem gibi ten ürünleri uygularken zorlanabilirsiniz. Fırça ve elle uygulamak yerine süngerle uygulayarak daha doğal bir görünüm elde etmek mümkün olabilir.
 • Damlalık şeklinde olduğu için istediğiniz kadar ürünü rahatlıkla alıp kullanabiliyorsunuz.
Licape Hangi Ülkenin Markası
Licape Hangi Ülkenin Markası

Licape Hangi Ülkenin Markası

Licape markası kurulmadan önce kurucularu tarafından doğal olarak likapa toplayıp özel kremler, bakım ürünleri geliştiriyor. Aslında likapa ise yaban mersini olarak  biliniyor ve sonrasında marka oluşturup ülke ve dünya çapına ulaşılması hedeflenip ürünler geliştirip müşterilere ulaştırmaya devam eden bir markadır. Bence yerli ve kendini geliştirmeye açık, fiyat performans olarak başarılı ürünleri olan bir marka olduğunu söyleyebilirim. Umarım aynı çizgide devam eder.

Licape Eczane Ürünü mü?
Licape Eczane Ürünü mü?

Licape Eczane Ürünü mü?

Licape markası Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve gerekli testleri geçen bir marka olduğunu belirtiyor. Ancak anladığım kadarıyla eczane ürünü değil ve hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar arasında yer alıyor.

Yüz Bakım Yağı Ne İşe Yarar?
Yüz Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Yüz Bakım Yağı Ne İşe Yarar?

Yüz bakım yağı cildi rahatlatmak, nemi karşılanması ve kullanılan yağın özelliklerine göre ciltte etki gösterir. Aynı zamanda cilt tipine uygun olarak üretilen, doğal içeriklere sahip güvenilir markaların tercih edilmesi son derece önemlidir. Yüz bakım yağı ne işe yarar?

 • Cildi nemlendirir.
 • Cildi rahatlatır.
 • Yüz yogası ya da masajı ile yüz kaslarını, cildin rahatlamasını gevşemesini sağlar.
 • Yüz yağlarının özelliklerine uygun olarak etkileri gösterir. Örneğin kuşburnu çekirdeği yağı cilt lekelerine iyi gelirken gül yağı cildi nemlendirirken kişinin iyi hissetmesine yardımcı olur.

Bazı kişilerin aklında yüz bakım yağı ne zaman kullanılır şeklinde soru işaretleri olabilir. Yüz bakım yağları nemlendirici öncesi gündüz de güneş kreminden önce uygulanmalıdır. Ancak yüz bakım yağı kullanımına alışkın olmayanlar, cildi yağlı olan bireyler yüz masajı yaptıktan sonra yağdan arındırıp cildine uygun nemlendirici uygulamaya önem vermelidir.

Yüz Yağı Ne Zaman Sürülür?

Yüz bakım yağından faydalanmak ve etkisini maksimum derecede hissetmek için temiz cilde uygulamak çok önemlidir. Çok kuru ve kuru cilde sahip olanlar cildini temizledikten sonra yüz bakım yağı uygulayıp nemlendirici uygulamalıdır. Eğer yüz bakım yağı gündüz saatlerinde uygulanıyorsa mutlaka cilt tipine uygun güneş kremi uygulanmaya özen gösterilmelidir. Böylece cilt güneş ışınlarınıın zararlarından korunur ve leke oluşumu engellenir.

Yüz Yağı Ne Zaman Sürülür?
Yüz Yağı Ne Zaman Sürülür?

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Facebook  hesabımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın:)

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir