Ligüstrüm Kurt Bağrı

Süs bitkisi çeşitleri arasında yer alan Ligüstrüm kurt bağrı, küçük ince yapraklarıyla dikkat çekicidir. Mat selefon görüntüsüne sahip olan bu bitki genellikle çit bitkisi olarak kullanıldığı için geniş bir kullanım alanına sahiptir. Görünüş bakımından ağaçsal bir yapıya sahip olduğu için de en çok tercih edilen peyzaj çalışması bitkileri arasında yer alır.

İçindekiler

Ligüstrüm Kurt Bağrı Nedir?

Kurt bağrı olarak da tanımlanan Ligüstrüm, gelişmesini tamamlayıp büyük ağaç olduktan sonra dallarında boncuk büyüklüğünde yeşil tohumlar çıkar. Görünüş olarak ağaçsı yapısı ile dikkat çekicidir. Ülkemizde genellikle çit bitkisi olarak kullanılan Ligüstrüm kurt bağrı, aynı zamanda japon kurtbağrı olarak da adlandırılabilir.
Botanik adıyla da araştırılan Ligüstrüm bitkisi kuşların en çok sevdiği yiyeceklerden birini üretir. Büyük ağaç olduğu zaman yeşil tohumlar çıkarır ve bu tohumları zamanla siyaha döner. Bütçenizi yormadan Ligüstrüm satın almak istediğinizde üreticiden müşteriye kaliteli hizmet sunan firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Ligüstrüm Özellikleri Nelerdir?

Pek çok farklı türü bulunan Ligüstrüm bitkisi ülkemizde genellikle çit bitkileri kategorisinde yer alır. Yeşil, sarı ve yaprak döken özelliklere sahip Ligüstrüm kurtbağrı, son derece kullanışlı ve ilgi çekici olduğu için peyzaj çalışmalarında mutlaka yer alır. Tohumdan yetiştirilen çeşidi ülkemizde yaygın olup Ligüstrüm özellikleri yaprak dökmeyen çeşitlerinden tercih edilir. Peyzaj uygulamalarında çit için en dayanıklı yaprak dökmeyen bitkiler arasında yer alır.
Çit yapmayı hedefleyenler için özellikle yaprak dökmeyen Ligüstrüm bitkisinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak Ligüstrüm kurt bağrı satın almak isteyenler de firmamızın kaliteli hizmetlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

Bütçe Dostu Fiyatlarla Ligüstrüm Satışı

İnternet üzerinden Ligüstrüm satın almak isteyenler için onlarca farklı Ligüstrüm kurt bağrı çeşidi firmamızın geniş ürün yelpazesi üzerinde yer alır. Bitkinin çok farklı türleri olsa da ülkemizde yeşil ve sarı olanları yaygın şekilde tercih edilir. Genellikle çit bitkisi olarak kullanılan Ligüstrüm bitkisinin sağlam gövde yapısı ve budamaya elverişli olması avantaj yaratır. Çit kaplamak için istediğiniz Ligüstrüm kurt bağrı bitkisine uygun fiyat seçenekleri ile firmamızın geniş ürün yelpazesi içinden sahip olabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir