Nurtuba Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür abiye, tesettür giyimin günden güne yenilenmesi ile ortaya çıkan bir seçenektir. Dış giyim ve tesettür kıyafetler derken kadınlara özel günlerde giymeleri için alternatif olarak sunulan bu abiyeler, oldukça şık ürünler arasında yer almaktadır. Tesettür abiye, kapalı kadınların özel gecelerde ve davetlerde giydikleri abiye elbiselerdir. Öncelerde kadınların mustarip olduğu bir durum olan abiyeler, gelişen tesettür modası ile birlikte her zevkten, her yaşa tüm kadınlara hitap etmektedir.

İçindekiler

Tesettür Abiye Kombinleme

Tesettür abiye her kadın için oldukça uygundur. Ancak yaşa ve fiziğe uygun şekilde kombinlemek oldukça önemlidir. İlk olarak elbiseye uygun eşarp seçimi yapılmalıdır. Elbise desenli ve göze çarpan bir model ise eşarbı sade tutmanız daha iyi olacaktır. Elbiseniz daha sade bir tarzdaysa onu tamamlayacak göz alıcı bir eşarp kullanabilirsiniz. Elbisenize uygun bir ayakkabı ve takılar ile kombinlerinizi şık bir hale getirebilirsiniz. Takı kullanmayı sevmeyen kadınlar, eşarplarına takacakları küçük şık aksesuarlar ile hem takı görünümü verebilir hem de göz alıcı görünüm kazanabilirsiniz. Soğuk aylarda ise üzerinize alacağınız şık bir kaban ya da pardösü ile sıcak aylarda ise tiril tiril bir ferace ile oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tesettür Abiye Nasıl Tercih Edilmelidir?

Tesettür abiye, yaşa ve fiziğe uygun bir şekilde giyildiğinde sizi daha zarif ve şık gösterir. Örnek olarak hafif kilolu bayanlar balık model, dar üste yapışan, desen ve pul ile süslenmiş bir abiye tercih etmemelidir. Bu tarz abiyeler onları olduklarından daha kilolu gösterir. Kilolu bayanların daha sakin, çok fazla detay barındırmayan, bel kısmına kadar dar olan oradan aşağısı A formunda inen modelleri tercih etmesi daha iyi olacaktır. Fazla renkli tesettür abiye kıyafetler daha kilolu gösterebilir. Canlı renkler yerine daha koyu renkler, ufak göz yanılmaları ile daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Saten ve saten benzeri kumaşlarda daha kilolu görünmeye neden olabilir. Şifon ya da ince krep gibi kumaşlar daha zayıf göstermektedir.
Bunların yanı sıra tesettür abiye alırken kişinin ten rengine de dikkat etmesi gerekir. Eğer soluk benizli bir insan ise asla kahverengi ve tonlarından giysiler almaması gerekir. Koyu ten rengine sahip olan kadınların daha açık tonlarda abiyeler tercih etmelidir. Açık ten rengine sahip kadınların ise daha koyu renklerde abiyeler tercih etmesi gerekir.
Tüm bunların yanı sıra abiye elbisenin giyileceği ortamda kıyafet seçimi için oldukça önemlidir. Düğün ya da bu tarz eğlencelerde, daha şık ve daha gösterişli abiyeler daha çok tercih edilmektedir. Yemek ya da şirket etkinlikleri gibi ortamlarda hafif ve sade abiyelerin giyilmesi tercih edilmektedir. Bu tarz abiyeler, eşarplar ve abiye aksesuarları için Nurtuba internet sitesini ziyaret edebilir alışveriş yapabilirisiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir