TrkTech Bluetooth Kulak İçi Kulaklık

Kulak İçi Kulaklık Yorumlar

Merhaba canlarım, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Müzik dinlemekten hoşlanıyor, boş vakitlerinizi podcast dinleyerek ya da sohbetleri dinleyerek geçiriyorsanız kablosuz bluetooth kulaklıklar kurtarıcı oluyor. Ben görsel estetik olarak kulak içi kulaklıkları çok beğeniyordum ve performansının yüksek olmasını bekliyordum açıkçası… Ancak pek beklentimi karşılamadı. Hatta JBL kulaküstü kulaklık alırken eşim TrkTech bluetooth kulak içi kulaklık hediye aldı. Ancak performansından memnun kalmadığım için ben de JBL’e geçiş yaptım. Eğer müzik dinlerken sadece ses gelsin, kalite mühim değil ya da sadece podcast vs dinleyeyim, kablo vs ile uğraşmayayım derseniz beklentinizi karşılayabilir. Bu tamamen sizin kulaklıktan ne beklediğiniz ile ilgili ve kullanım süresi beklentiniz ile alakalı diyebilirim. TrkTech Bluetooth Kulaklık nasıl kullanılır, nasıl eşleştirilir, yorumlarım neler onlara geçelim isterseniz.

TrkTech Bluetooth Kulak İçi Kulaklık Kullananlar
TrkTech Bluetooth Kulak İçi Kulaklık Kullananlar
TrkTech Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?
TrkTech Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?

TrkTech Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?

Kulak içi bluetooth kulaklıklar hem telefon hem de bilgisayar, laptop, tablet gibi cihazlar ile uyumlanarak çalışır. Bluetooth özelliklerinin her cihazda aktif olması bağlantı kurulması ve çalışmasını sağlar. Başlangıçta bluetooth ile cihaz bağlanmasında problem yaşayanlar olabilir. Bu durumda bluetooth kulaklık nasıl aktif hale getirilir şeklinde soru işaretleri olabilir. TrkTech Bluetooth kulaklık nasıl bağlanır?

 • Öncelikle telefon ya da cihazın üst menü bölümü açılmalıdır.
 • Gelen ekranda bluetooth özelliği aktif edilmelidir.
 • Kulaklıklar aynı hizada ya da bölümde durduğunda aktifleşir ve bunu sesli olarak duyabilmek mümkündür.
 • İki cihazda bluetooth özelliği aktif olmalıdır.
 • Telefon, tablette aktif olan bluetooth özelliğinde yeni cihaz çıkar ve genellikle marka ismi görünür.
 • Bu bölüme tıklanmalı ve eşleştirme yapılmalıdır.
 • Eşleştirme yapıldıktan sonra cihazlarda aktif olan isim istenildiği gibi değiştirilir ve hızlı şekilde kullanıma hazır hale gelir.
 • Bazı cihazlarda ekstra kullanma talimatları yer alır. Bunlar adım adım uygulanarak kulaklıklar cihazda aktif olur.
 • Cihaz kutusunda şarj oluyor ve süresi oldukça uzun…
TrkTech Bluetooth Kulaklık Yorumlar
TrkTech Bluetooth Kulaklık Yorumlar

TrkTech Bluetooth Kulaklık Yorumlar

 • TrkTech bluetooth kulaklık kablosuz olduğu için kullanımı oldukça kolaydır.
 • Özellikle sık seyahat edenler, müziksiz ya da podcast dinlemeden duramayanlar için ideal bir cihazdır.
 • Benim beklentimi karşılamadı çünkü müzik dinlerken ses inanılmaz tiz geliyor.
 • Sanatçının gerçek sesini unutturacak şekilde olduğu ve müzik dinlemekten artık keyif alamadığım için ikinci gün takmadım bile…
 • Ben sık yürüyüş yaparım, çalışırken, ev işi vs yaparken sık müzik dinlerim. O nedenle müzik hayatımın olmazsa olmazları arasındadır. Bu nedenle müzik kalitesini düşürmeyen kulaklık benim için öncelikmiş ve bunun için kablolu kulaklık bile kullanırım öyle söyleyeyim.
 • Tiz ses büyük problem olmasının yanı sıra çene hareketlerinde ya da ani baş hareketlerinde kulak içi kulaklıklarının düşme potansiyeli çok fazla olduğunu düşünüyorum ve deneyimledim.
 • Kulaklık düşmesin diye dokunduğunuzda da üst düğmesinde durdurma yerlerine dokunduğunuz için sürekli şarkıya devam etmek için uğraşıyorsunuz.
 • Bazen çok saçma şekilde kulaklığın biri çalışıyor biri çalışmıyor. Yani ses eşit şekilde gelmiyor ve ikisini eşitlemek için resetlemek durumunda kalmak sinir bozucu olabiliyor. Bu nedenle kulak içi kulaklık ile beraberliğimiz bir gün sürdü. JBL kulak üstü kulaklığa geçtim. Dilerseniz JBL Tune 570BT Bluetooth Kulaklık yazımı inceleyip fikir edinebilirsiniz.
 • Görüntü olarak çok hoş ancak performansından asla memnun kalmadım. Ancak dediğim gibi tamamen sizin beklentiniz ile alakalı bir durum. Örneğin podcast, sohbet videoları dinleyeceğim, müzik kalitesi önemli değil derseniz sevebilirsiniz.
Kablosuz Kulaklığın Teki Neden Çalışmaz?
Kablosuz Kulaklığın Teki Neden Çalışmaz?

Kablosuz Kulaklığın Teki Neden Çalışmaz?

Kablosuz kulaklıkların bağlantıları bluetooth üzerinden kurulur. Bu nedenle bazen kulaklıklarda bağlantı sorunu yaşanması mümkündür. Eğer kulaklık ile kullanılan cihaz arasında bluetooth ile bağlanamama durumu varsa çalışmayabilir. Bazı durumlarda ise kulaklık yazılımında problemler olabilir ve düzelmesi için resetleme işlemi yapılması gerekir. Resetlemeden sonra cihazlar çalışabilir. Eğer uzun süreli sorun varsa ve sürekli bağlantı kesiliyorsa teknik servisten yardım almak gerekir.

Bluetooth Kulaklık Resetleme Nasıl Yapılır?
Bluetooth Kulaklık Resetleme Nasıl Yapılır?

Bluetooth Kulaklık Resetleme Nasıl Yapılır?

Kulaklıklar bluetooth aracılığı ile cihazlara bağlanıyorsa ve aralarda bağlantı kesilmesi yaşanıyorsa kulaklık resetleme yapılması gerekir. Resetleme işleminden sonra yeniden bluetooth kulaklık cihazlarda aktifleştirilmeli ve kaydedilmelidir. Bluetooth kulaklık resetleme nasıl yapılır sorusunun cevabı ise kullanılan cihazda bluetooth özelliği seçilmelidir. Açılan sayfada kulaklığın ismi seçilmeli ve cihazdan kaldır ya da sil butonuna tıklanmalıdır. Yeniden bluetooth kulaklık ile cihaz eşleştirilip adlandırılmalıdır. Bu işlemden sonra tekrar kulaklık cihaza bağlanır ve sorunsuz şekilde kullanıma devam edilir. Aralıklı olarak kablosuz kulaklığı resetlemek bağlantının sorunsuz olmasına yardımcı olacağı için önemlidir. Aynı zamanda kulaklıkların uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?
Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?
bluetooth kulaklık neden ikisi aynı anda çalışmıyor
bluetooth kulaklık neden ikisi aynı anda çalışmıyor

Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Bireyler sevdikleri müzikleri dinleyip hoş vakit geçirmek, sevdikleri şarkıları en iyi şekilde dinlemek ister. Kablolarda boğulmak istemeyenler de bluetooth kulaklıklardan faydalanır. Ancak bazı problemler yaşanabilir. Bunlardan biri de bluetooth kulaklık neden ikisi aynı anda çalışmıyor ya da kulaklığın birinden ses gelmiyor ne yapmalıyım sorunsallarıdır. Öncelikle bluetooth kulaklığın ikisi aynı anda çalışmıyor birinden ses geliyorsa kulaklıklar birbiri ile bağlantı kuramamıştır ya da kulaklıkların yazılım kısmında problem vardır. Eğer sık sık kulaklıklarda ses kesiliyorsa cihaz ile kulaklık arasında bağlantı sorunu vardır. Kulaklığın birinden ses gelmiyor ne yapmalıyım sorusunun cevabı da hem kulaklık hem de kulaklığı kullanılan cihazda resetleme yapılmalı yani kapatılıp açılmalıdır. Eğer sorun sık tekrarlıyor ve kulaklıklar farklı cihazlarda da sorun yaratıyorsa teknik servisten yardım alınmalıdır.

kulaklığın birinden ses gelmiyor ne yapmalıyım
kulaklığın birinden ses gelmiyor ne yapmalıyım
Kulak İçi Kulaklık Kullananlar
Kulak İçi Kulaklık Kullananlar

Bloğumu beğendiyseniz yeni yazılarımdan haberdar olmak için Instagram, Facebook  hesaplarımı takip edebilirsiniz. Hoşçaaakaalııın:)

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir