Supradyn Koenzim Q10

Supradyn Ne Zaman İçilir?

Merhaba dostlarıım, bloğuma hoş geldiniiiz 🙂

Eşimin halsizlik, yorgunluk şikayetlerini gidermek için aldığı benim de kullanmaya başladığım bir takviyeden bahsedeceğim: Supradyn Koenzim Q10 … Supradyn markasının çok çeşitli takviyeleri olduğunu araştırınca gördüm. İçerikleri farklı anladığım kadarıyla ve ne için kullanılacağını önceden bir uzmana danışarak kullanmak gerekiyor. Ben uzun süredir takviye kullanmadım açıkçası ve pek de olumlu bakmıyordum. Düzenli ve dengeli beslenme konusunda takıntılı olduğum için de aman bir takviye alayım ihtiyacı hissetmedim. Ancak geçtiğimiz aylarda corona olunca doktoruma danışarak takviye aldım. O da Supradyn Koenzim Q10 ‘du ve hem eşimin hem de benim gözlemlerimi anlatacağım. Dilerseniz Supradyn Koenzim Q10 ne işe yarar, nasıl içilir, nasıl kullanılır ona geçelim.

Supradyn Koenzim Q10 Kullananlar
Supradyn Koenzim Q10 Kullananlar

Supradyn Ne İşe Yarar?

Supradyn, herpes simplex virüs büyümesini inhibe ederek B12 vitamini eksikliğinin tedavisine yardımcı olur. Normal bir şekilde büyümeyi sürdürmek için karbonhidratların metabolize edilmesini sağlar. B2 vitamini eksikliğini önlemek için vücudun birçok dokusunu korur. Kan şekeri seviyesini normal aralıkta tutarak antikor ve hemoglobin üretilmesini sağlar. Glutatyon seviyesini arttırarak hücreleri peroksidatif hasara karşı korumada etkilidir.Serbest radikallerin neden olduğu hasarı engeller, böylece yaraları iyileştirir. Hücrelere zarar veren süreçleri yavaşlatmaya yardımcı olur. Güçlü kemikler için gerekli olan kalsiyum ve fosfor emilimini arttırır. Vücuttaki magnezyum ihtiyacının tamamlanmasına ve proteinler ile diğer maddelerin parçalanmasına destek olur.

Supradyn ayrıca kas inşa etmek ve kas koordinasyonunu geliştirmek üzere çalışır, vücuda demir sağlar ve vücudun normal işleyişini sürdürmesine yardımcı olmanın yanı sıra kemik oluşumu için de faydalıdır.

Supradyn Ne İşe Yarar?
Supradyn Ne İşe Yarar?

Supradyn Nasıl Kullanılır?

Araştırdığım kadarıyla ilk kullanımda her gün içmek gerektiği söyleniyor. Sonrasında haftada üç güne düşürülmesi gerektiği belirtiliyor. Çünkü vücutta fazla mineral, vitamin depolanması da zararlı olacağı biliniyor. Ben her gün kullanmadım, hastalık döneminde kendimi güçsüz halsiz hissettiğimde içtim. Faydasını gördün mü derseniz evet ancak çok ekstrem bir etkisi olmadı. Normalde de kendimi iyi hissettiğim için fazla enerji verdi, çok dinçlik geldi diyemem. Ancak eşim günlük hayatta da yorgun, halsiz hissediyordu. İçtiğinde gözle görülür bir canlanma, enerji hali geldi. O yüzden takviye alımına düzenli devam ediyor ve hayat standardını çok yükseltti.

Supradyn Ne Zaman İçilir?
Supradyn Ne Zaman İçilir?

Supradyn Ne Zaman İçilir?

Tok karnına içilmesi öneriliyor, günde bir kez olmak üzere tüketilmesi gerektiği söyleniyor. Halsizlik, yorgunluk varsa ilk hafta günlük alabilirsiniz ancak sonrasında ihtiyaca göre haftada üç ya da dört kez mutlaka doktorunuza danışarak alabilirsiniz. Benim kullandığım dönem corona olduğum zamana denk geldi ve doktor tavsiyesi ile kullandım.

Takviye Vitamin
Takviye Vitamin

Takviye Vitamin

Yoğun spor yaptığım için iyileştikten sonra da kullanıma devam ediyorum. Haftada en fazla üç kez içiyorum. Yorgunluk ve kas ağrılarımın giderdiğini düşünüyorum. Ancak hâlâ ekstrem çok fazla bir enerji vs verdiğini söyleyemem kişisel olarak… Eşim benim durumun tersine çok faydasını gördü.   Kendisini daha dinç, sağlıklı ve enerjik hissediyor. Takviye almadan önce özellikle kronik rahatsızlığınız ya da rahatsızlığınız varsa mutlaka uzmana danışarak kullanmanızı öneririm.

Supradyn İçeriği Nedir?

Supradyn içinde neler var merak ederseniz aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Supradyn İçeriği Nedir?
Supradyn İçeriği Nedir?
Supradyn Ne İçin Kullanılır?
Supradyn Ne İçin Kullanılır?
Supradyn Hangi Vitaminler Var?
Supradyn Hangi Vitaminler Var?

Bir sonraki yazımda görüşürüüüüz, sizi seviyoruuum 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir