Dove Pure Care Dry Oil Kuru ve Mat Saçlar için Saç Maskesi

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Saçlarım kuru, ince telli ve bakım yapmazsam iyice sönen bir yapıya sahip… Bu yüzden elimden geldiğince hem doğal maskeler hem de saç tipime uygun olan maskeleri kullanmaya çalışıyorum. Özellikle duşta kullanılan saç maskeleri bu sene çok ilgimi çekiyor. Zira her zaman uzun vakitler ayırıp bakım yapmaya zamanım olmuyor. Bu tarz ürünlerde tam üşengeçlik zamanlarında kullanıma uygun bence 🙂 Dove Advanced Hair Series Serum çok memnun kaldığımı belirtmiştim. (Yorumlarımı okumak isterseniz koyu yazıya tık tık!) Ondan memnun kalınca Dove pure care dry oil kuru ve mat saçlar için saç maskesini kullanmak istedim.

Dove pure care dry oil kuru ve mat saçlar için saç maskesi yorumlarım:

  • Maskenin içerisinde badem, Hindistan cevizi, Afrika Makadamya yağları var. Bu yağlar saçlara parlaklık kazandırmayı vadediyor. Kullanımı ise saçları yıkadıktan sonra ceviz büyüklüğünde dense de saçların yoğunluğu ve boyutuna göre alınıp masaj yaparak uygulanmalı. 3-5 dakika bekledikten sonra durulamak gerekiyor.
  • Ben ilk olarak saç derime de uyguladım ve hayatımda hiç olmadığı kadar saçlarımın yumuşadığını ve kolay şekil aldığını gördüm. Sonrasında dökülmeye neden olabileceğini düşünerek sadece saç boyu ve uçlarına uyguladım. Aynı etkiyi saç uçlarımda da gözlemledim. Kafa derimde alerjiye neden olmadı.
  • Canlı, sağlıklı bir etki gözlemledim saçlarımda…
  • Haftada en fazla iki kere uygulasam da son iki haftadır her saçımı yıkadığımda saç kremi şeklinde kullandım. O şekilde de memnun kaldım.
  • Saçlarımı kolaylıkla taradım.

Ambalajı kap şeklinde olması ürünü alırken zorlanmama neden oldu. Klasik tüp ambalajda olsa daha güzel olabilirdi. Kokusu inanılmaz güzel ve bir gün boyunca saçlarımda kalıyor. Kokusunu duyumsamak hoşuma gidiyor ki normalde koku hassasiyeti olan biriyim.

Rengi sarı, yapısı ne çok katı ne akışkan… Bana uzun süre –iki aya yakın- yetti. Gerçi bu durum kullanım sıklığına ve saç boyuna göre değişebilir.  Dove pure care dry oil kuru ve mat saçlar için saç maskesi fiyatı 19 TL civarında… Gratis ve kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

Sizlerin sevdiği saç maskeleri neler? Dove ürünleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Bloğumu beğendiyseniz abone olabilir; instagram, facebook, Google plus ve pinterest üzerinden takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir