Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Merhaba dostlarııım, bloğuma hoş geldiniiz 🙂

Bugün sizlere yeni duvar dekorasyonumuzdan bahsedeceğim. Evimizdeki bir oda çekim ve dinlenme odası… Odanın daha estetik, üç boyutlu olması için çalışıyoruz eşimle 🙂 Daha tam olarak bitmese de Intagram’dan baskıları nasıl aldınız, yapıştırırken nelere dikkat ettiniz gibi yorumlar almaya başladım. Ben de vakit geçmeden bloğumda da Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap yazımı yayınlamaya karar verdim. Erteledikçe insanın yazası da gelmiyor bir süre sonra 😀 Konuyu uzatmadan hemen detaylara geçelim. Öncelikle baskıların ikisini de Instagram’da Baskisahh’dan aldım. Çok ilgililer ve tam istediğim gibi baskıları gönderdiler. İşbirliği değil bu ara hepsini kendimiz aldık.

Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap
Duvar Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

İçindekiler

Dekoratif Duvar Süsleri Sticker

En popüler duvar sticker süslerinden gül ve yaprakları ilk gördüğümde evimizde de olmalı demiştim. 🙂 Aradan bir yıl geçti ve çok şükür hayal ettiğimden daha estetik bir şekilde yaptık eşimle 🙂

Dekoratif Duvar Süsleri Sticker
Dekoratif Duvar Süsleri Sticker

Bebek odasında da tercih edilebilir. Dediğim gibi biz çekim ve dinlenme odası olarak kullandığımız için estetik, ferah olmasını istedik. Pembe, bir tık daha açık pembe güller ve yaprakları tercih ettik. Bizim hayal gücümüz biraz daha özgürlükçü olduğu için çiçek ve yaprakların arasını açık tercih ettik. Yapraklarda da  uçuyormuş gibi efekt yaratmak istedik ve yapıştırırken de çok eğlendik. 🙂 Anladık Meryem güzel ancak duvar kağıdı nasıl yapıştırılıyor derseniz onu anlatayım.

Duvar Kağıdı Duvara Nasıl Yapıştırılır?
Duvar Kağıdı Duvara Nasıl Yapıştırılır?

Duvar Kağıdı Duvara Nasıl Yapıştırılır?

  • Öncelikle duvar kağıdını yapıştıracağınız alana karar vermelisiniz ve devamı gelecekse mutlaka önceden planlanmalıdır.
  • Farklı, hayal gücüne dayanan duvar stickerı yapıştırmak istiyorsanız önceden yapılmış modellere göz atın, nasıl duruyor, içinize sinecek model hangisi olur ona karar verin.
  • Her şey tamam nereye yapıştıracağınız belli ise stickerı alın ve ucunu önce duvara yapıştırın. HEPSİNİ DEĞİL! Aksi halde hava kabarcıkları olur ve geri çekmek istediğinizde duvar boyanız çıkabilir.
  • Yapıştırdığınız uç kısımdan yavaş hareketlerle kredi kartı gibi sert, ince bir cisimle üzerinden geçerek yapıştırın.
  • Bu işlem daha pürüzsüz ve estetik durmasını sağlayacaktır.
  • Biraz yorucu olabiliyor ancak sonucu her şeye değiyor.
  • İki kişi kolaylıkla yapabilir.
Şerif Duvar Kağıdı
Şerif Duvar Kağıdı

Şerif Duvar Kağıdı

En çok istediğim ve aynadan görmek istediğim detaylardan biri şerit duvar kağıdı idi… Çiçeklere oranla bir tık daha zorlayıcı ancak çok modern duran bir sticker oldu.

Şerit duvar kağıdını yapmak için öncesinde cetvel ile çizerek ilerlemenizi öneririm. Aksi halde simetrik durmuyor. Birkaç kez düzeltme imkanı sunuyor sonrasında yine duvarı kaldırabiliyor. O yüzden dikkatli uygulamak gerekiyor. Yine ucunu pıştırıp sonrasında kart gibi bir cisimle üzerinden geçmek gerekiyor ki hava kabarcığı kalmasın ve stickerlar birbirine yapışmasın.

Çiçekli Duvar Kağıdı Modelleri
Çiçekli Duvar Kağıdı Modelleri

Umarım fikir alabildiğiniz bir yazı olmuıştur; odanın son halini Instagram’dan paylaşacağım takip etmeyi unutmayın dostlarım 🙂 Instagram Meryemlecom hesabımdan takip edebilirsiniz 🙂 Bir sonraki yazımda görüşürüz, sizi seviyoruuum 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir