Garnier Skin Naturals Nem Bombası Koruyucu Nemlendirici Sprey

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Cildim oldukça kuru özellikle mevsim değişikliğinde ve kış aylarında pul pul dökülüp baş edilmesi zor bir hale gelebiliyor. Bu yüzden ben de bakım dolabıma bol bol nemlendirici ürünler stokluyorum. Acele ile hazırlandığım dönemlerde ise pratik ürünler kullanıyorum daha çok… Tek tek güneş kremi, nemlendirici vs. uğraşmak istemiyorum. Garnier’in bu nem bombası serisinden maske kullanmıştım daha önce ve tek kelimeyle bayıldım. (Yorumlarımı okumak için Garnier Skin Naturals Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi Tık tık! ) Alışverişim sırasında da sprey formda olan garnier skin naturals nem bombası koruyucu nemlendirici spreyi görünce deneyimlemek istedim.

    Garnier skin naturals nem bombası koruyucu nemlendirici sprey vaatleri:

 • Koruyucu etkisi ile cildi hava kirliliğine karşı korur.
 • Spf 30 içerir ve güneşin zararlı ışınlarına karşı korur.
 • Makyaj üstüne uygulanabilir.
 • Yağlı, yapışkan bir his bırakmaz. Ferah, hafif bir yapısı vardır.
 • Beklemeye ve dağıtmaya gerek yoktur.

     Garnier skin naturals nem bombası koruyucu nemlendirici sprey kullanımı: Kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekiyor. Talimatında göz ve ağız iyice kapatılmalı uyguladıktan sonra dudak üzerindeki krem silinmeli ve göz çevresinde alerjik bir reaksiyon gözlenirse bol su ile durulamak gerektiği yazıyor. Gün içerisinde tazelenebilir.

Garnier skin naturals nem bombası koruyucu nemlendirici sprey yorumlarım:

 • Cildimi gün içerisinde güneşe karşı korudu. Bunu nasıl anladın derseniz kış aylarında güneş kremi kullanmadığım dönemde birçok kere yüzüm yandı. –Acısı tarif edilemez.- Bu yüzden artık gündüz kremlerimde ya da kullandığım ürünlerde spf içermesine dikkat ediyorum. Bu dönemde de güneş kremi kullanmadım ve etkisini çok beğendim.
 • Makyaj üstüne uyguladığımda da ten ürünlerini yerinden oynatmadı ve o an cildimde kuruluk hissediyorsam onu belli bir süre giderdi.
 • Sadece nemlendirici amacı ile alacaksınız ve cildiniz benim gibi çok kuruysa tek başına yetmeyecektir. Mutlaka ekstra nemlendirici krem uyguluyorum zira anlık nemlendirme sağladı. Bu yüzden yağlı-karma cilt tipine sahip olanlara daha uygun olduğunu düşünüyorum üzerinde tüm cilt tipleri için yazsa da…
 • Asıl kullanımda zorluk çektiğim taraf ise kokusu… Benim koku hassasiyetim var ve kullandığımda sanki cildime sadece parfüm sıkıyormuşum gibi hissettim. Çok kötü bir kokusu yok fakat bana yoğun geldi…
 • Cildimde herhangi bir alerji, kızarıklık, kaşıntı meydana gelmedi.
 • Kullandıktan sonra dudak ve göz çevremi sildim.
 • Uyguladıktan sonra yağlı bir his bırakmadı ve hemen emildi. Spf içerdiğinden dolayı beyaz tabaka olur mu diye düşünsem de öyle bir durumla karşılaşmadım.

Sprey formunda olduğu için uygulaması çok kolay ve pratik… İsterseniz gün içerisinde kullanmak için çantaya atıp çıkabilirsiniz. 75 ml ve düzenli kullanımda yaklaşık bir ay yetecek diye düşünüyorum. (Çok kuru ciltli iseniz daha erken bitecektir.) Ben kullanımı bıraktım kokusu yüzünden onu da belirteyim ve yaklaşık iki hafta deneyimledim.

İçeriğinde birkaç alkol çeşidi gözüme çarptı. Garnier skin naturals nem bombası koruyucu nemlendirici sprey fiyatı 15-16 TL civarı… Gratis, Rossmann ve kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

Sizler Garnier’in nem bombası serisini kullandınız mı? Sevdiğiniz nemlendirici spreyler var mı? Benimle yorum olarak paylaşırsanız çok sevinirim. Bloğumu beğendiyseniz abone olabilir; instagram, facebook, Google plus, pinterest üzerinden takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın, hoşçakalııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

12 yorum

 1. Kullandığım bazı sprey ürünler sivilce yatı tatlım. Bu ürünü merak ediyorum aynı zamanda da korkuyorum böyle bir etkisi olur mu diye

  1. Garnier’ın bazı ürünleri hassas cildime iyi gelmedi, tereddütün varsa uzak durmakta yarar var.

 2. İçeriği çok iyi değil ama benim cildime Garnier ürünleri çok iyi geliyor hatta göz kremine bayılmıştım ve yenisini almak istiyor fakat bulamıyorum bu ürünüde indirimde almak istiyorum biraz pahalı gibi gelmişti.

  1. İndirimde fiyatı gayet makul ablacığım, ben genellikle garnier ürünleri ile anlaşamam. Bu serinin kağıt maskesini çok sevince denemek istemiştim. Denersen seversin umarım ablam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir