Losyon ile Krem Arasındaki Fark

Cilt vucüt bakımı kişinin hem görünümünü hem de hissiyatını çok büyük oranda değiştirir. Hem cildin pürüzsüz yumak olması hem de güzel kokmasını sağlayarak bireylerin modlarının yükselmesine yardımcı olur. Vücut bakımında en çokmerak edilen konuların başında ise losyon ile krem farkı nedir gelir. Özellikle kişilerin cilt tipleri ve ürünlere etkileri çok farklı olabilir. Bu nedenle her ürünü deneyimlemek yerine cilt tipine göre ve ihtiyaca yönelik ürünlerin kullanılması son derece önemlidir. Örneğin kış aylarında kuru ve hassas cilt tipine sahip olan bireyler vücutlarını nemlendirmek için kremler kullanırken daha hızlı emilen ve yağlı ciltler ise losyon tercih ederek cildi nemlendirme ihtiyacını güvenli şekilde karşılayabilir. Aynı zamanda çok az kimyasal içeren ürünlerin tercih edilmesi cilde zarar vermeden ve reaksiyon oluşturmadan kullanım imkanı sağlar. Memnun kalınan ürün bulunduysa devam edilmesi ve çok fazla farklı ürün yerine az ve öz ürün kullanılması da cilt için önemlidir. Aksi halde cilt tipine ve ihtiyacına uygun olmayan ürünler nedeniyle beklenmedik reaksiyonlar oluşabilir.

Vücot losyonu ya da erkeklerin kullandıkları traş losyonları yapı olarak daha hafiftir ve hemen emilir. Özellikle cilt nemlendirirken uzun süre emilmesinin beklenmesi istenmiyor ve yapış yapış yağlı hissiyatının olmasından kaçınılıyor ise vücut losyonu tercih edilebilir. Losyon hafif yapıda olduğundan bahar ve yaz aylarında daha sık tercih edilirken vücudu nemlendirme konusunda kış aylarında krem daha çok kullanılır. Kış aylarında cilt daha fazla neme ihtiyaç duyduğu için yoğun kremler ile cilt nemlenir, pürüzsüz ve parlak görünüme kavuşur.

İçindekiler

Losyon Ne İşe Yarar?

Losyon, cildi neme doyurur ve olan nemi hapsederek daha pürüzsüz, parlak ve nemli bir görünüm elde etmesine yardımcı olur. Bunun dışında losyon pul pul görünümün giderilmesini sağlar. Aynı zamanda içeriği temiz, cilt tipi ve ihtiyacına uygun olan losyon sayesinde cilt yumuşar ve elastik özelliğinin korunmasına yardımcı olarak yaşlanma etkileri olabildiğince minimuma iner. Hem yüz cilt bakımı hem de vücut bakımında kişinin cilt özellikleri ve ihtiyacı bilinmeli, ona uygun bakım rutinleri oluşturulmalıdır. Bireyler kendi cilt tipini bilmiyorsa gözlemlemeli ve ürünü kullanmadan vücudunun belli bir bölümüne uygulayarak test etmelidir. Eğer sonucunda herhangi bir reaksiyon meydana gelmiyorsa  ürünü güvenle kullanmaya devam edebilir. Losyon cildin neme doymasını sağlayark parlak, pürüzsüz olmasını sağlar.

Vücut Losyonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir ürünü kullanmadan önce cilt tipi ve ihtiyacına yönelik olduğu unutulmamalıdır. Kuru ciltler daha yoğun yapıda krem kullanarak daha yağlı ve karma ciltler ise losyon kıvamında olan ürünler tercih edebilir. Her vücudun neme ihtiyacı vardır. Her ne kadar cilt yağlı görünse de su bazlı, hemen emilen ve cilt bariyerini güçlendiren nemlendiren losyonlara gereksinim duyar. Düzenli bakımlar yapıldığı takdirde cilt daha sağlıklı, parlak ve canlı görünüme kavuşmuş olur.
https://www.rujvoje.com/

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir