The Tipping Point / Kıvılcım Anı – Malcolm Gladwell

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Okuduğum kitapların çoğunu yorumlayamadığım için huzursuz hissediyorum ve artık elimden geldiğince blogda yer vermeyi planlıyorum. Kitap okumayı gerçekten çok seven biriyim ve elimden geldiğince her yerde okumaya çalışıyorum. Hâl böyle olunca sizlere ne tarz kitaplar okumayı sevdiğimi, beğendiklerimi, beğenmediklerimi paylaşmak istiyorum. Bugünkü yorumlayacağım kitap ise Malcolm Gladwell imzası taşıyan kıvılcım anı kitabı

kivilcim-ani-kitap-incelemesikivilcim-ani-kitap-incelemesi-1

The tipping point (kıvılcım anı) kitabının kapak kısmında “küçük şeyler nasıl farklar yaratır?” sorusunu görünce merak edip almıştım. Böyle girişimci, farklı kişisel gelişim kitapları bana ilham veriyor. Sistemi analiz etmek çoğu zaman koşuşturma içerisinde mümkün olmuyor. Bu kitapta özellikle genç kesim arasındaki ağızdan ağıza yayılan popüler fikrilerin nasıl oluştuğuna, ne gibi etkileri olduğuna değiniliyor.

kivilcim-ani-kitap-incelemesi-4

İlk olarak kitapta bölümler halinde fikirlerin nasıl salgın hale geleceği kurallar şeklinde anlatılmış ve olaylarla desteklenmiş. Örneklerini çok beğendiğimi söylemeliyim. Özellikle toplumsal araştırmaları niceliksel olarak belirtmesi kitaba olan güvenimi artırdı.

kivilcim-ani-kitap-incelemesi-2

Kitabın son bölümlerinde ise örnek olaylar daha geniş kapsamda ele alınmış. Bir fikrin dalga halinde nasıl yayıldığı, karşılaşılan sorunların Erbaplar yani arabulucularla çeşitli şekillerde çözümlendiği anlatılmış. Bence artık daha fazla detay vermeyeyim ilginizi çektiyse alın okuyun derim. Girişimcilik kitaplarını seviyorsanız özellikle kesinlikle önerebileceğim, güzel bir kitap… D&R’da 18,24 TL ‘ye bulabilirsiniz.

Sizler girişimcilikle ilgili kitaplar okumayı seviyor musunuz? Hangilerini okudunuz benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Bloğumu beğendiyseniz sağ köşedeki “takip et” butonundan, instagram, facebook ve Google + ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirisiniz. Kendinize iyi bakın, hoşçakalıın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir