Vize Haftası mı?

Herkese merhabalar 🙂
Vize haftasının sonuna yaklaşırken kendimi unuttuğum hatta en son ne zaman uyudum uyandım okula geldim dediğim doğrudur. Tüm sınavı olan, önemli projelere hazırlananlara kısaca çalışmaktan kendini unutanlara selam olsun.
Biz millet olarak rahat insanlarız. İşlerimiz birikir “yaparım elbet” diye ertelemeyi severiz kabul edelim. O projenin son günü, o sınav haftası gelmeyecekmiş gibi davranmaya bayılırız. Son gün müüüüü kendimizi paralarız. 😀
İşleri ertelemek, korkmak bir işe yaramıyor maalesef ve başarının sırrı biriktirmeden, düzenli, anlayarak, yorumlarak çalışmak… Ne iş yapıyorsanız yapın “amacım ne sorusunu” kaçırmayın ki motive olasınız.
Vize haftasında olduğum için bu hafta oldukça yoğun günler geçirdim. Önceden birkaç derse hazır olmam çok işime yaradı ve çalışma konusunda kendimi motive ettim ve son bir adımda hepsini halledip çıkabildim. Gazetecilik bölümünde okuduğum için sayfalar dolusu kuramlar, sosyol bilimciler, kavramlar, tanımlar okudum. Metroda, otobüste, evde her yerde kelimeler vardı artık beynimin uyuştuğunu hissediyordum. Yetiştiremediğim bir sosyoloji vardı ki en çok bu derste panik olmuştum yapazsam diye sınav bittiğinde öyle rahatladım ki… Sınavın bitmesi bile stresi alıp götürüyor. İnsan önceden hazırlanmadığı bir derse çalışmak da istemiyor, panik oluyor. Çalışsan bir dert çalışmasan kalacaksın. Aşağıdaki görseldeki gibi bir durum aslında.
nhj
Yine çalıştım. Çalışmayı başarabildim en azından. Bu sefer yattığımda acaba ne sorar, kolay olur mu, geçer miyim soruları başladı durum aynen görseldeki gibi…
11419128_1140705935946430_320443867_n
Sınav saatin yakın okula gidilir ve hocaya kolay mı diye sevimli bir şekilde bakış atılır. Aynen görseldeki gibi…

http://www.volpeypir.com/
http://www.volpeypir.com/

Hocaların klişe sözü “dersi dinleyen, çalışan rahatlıkla yapar” edası…
2688003-neseli-cocukluk
Sonuç son gün de olsa çalıştıysan mutlusun ve yaparsın ya da yaptığına inanırsın. (ki bugün sosyolojiden 2.5 sayfa yazdım iyidir diye umuyorum) Halin görseldeki gibidir.
fft64_mf1008265
Okuldaki yakın arkadaşlarının kötü geçtiyse sınavı, sevimli bir ifadeye bürünürsün ama yine de sevincini yaşarsın. Aslında o tatlı bir durumdur. (en azından benim için öyle :D)
neseli_minik
Bu hafta hep okumakla geçmesine rağmen kendi kitaplarıma dönmek için sabırsızlanıyorum. Bir süre daha bu şekilde okul dersleri ağırlıklı olsa da biriktirmek yok. Siz siz olun ertelemeden işlerinizi bitirin. Hem kendinize güvenin hem de yaptığınız işin en iyisini yapın. Başarılı olmak güzel ve bunu çalışanlar hakeder.
Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, yeni yazılarda görüşmek üzere… 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir