Yeni Saç Rengi ve Modeli

Selam 🙂
2015’in sonbaharından beri saçlarımı kestireceğim, model değiştireceğim derken her zamanki gibi depresyonda olduğum zaman kuaföre gittimm ve o gözüm gibi baktığım saçlarımı epey kestirdim. İlk başta içim acımadı değil fakat saç modelime alıştım ve modern bir kesim olduğunu düşünüyorum.
P_20160206_211350_BF
Kendi saç rengim koyu kahveydi diplerinden itibaren tüm saçımı kendi rengime boyattım ve aralarına ışıltı katmayı tercih ettim.
P_20160206_211335_BF
İlk başta çok açık kahve tonu düşünsem de doğal durmazsa diye endişelenip yaptırmadım. İlk başta yakışmadı olmadı dedim fakat gözüm alıştı ve çevremdeki insanlardan da olumlu tepki alınca bu bakış açımın sürmesi uzun olmadı 😀 Hem de saçlarım ilk boyasında bile daha canlı ve parlak bir görünüm kazandı.
P_20160210_152726
Saçlarımın bu kadar kısa olması ise benim için üst üste yaptığım ikinci hata oldu. Sınav döneminde sıkılıp aynı boy kestirmiştim ve inanılmaz pişman olmuştum. Kat falan da attırmamıştım ve hiç sevmediğim bir modelle geziniyordum.
P_20160210_161446_BF
Bu modelde de beklediğimden kısa oldu. Fakat ilk kestirdiğim kadar çok fazla takılmadım. Oval şeklinde katlı kesim şu an saçlarım, arkasında kat yok emocu olmaya gerek yok 😀 Saçlarım doğal kıvırcık olduğu için bonus şeklinde geziniyorum 😀 Bir de bu sene kahve tonları moda olduğu kadar ombrelerde ön planda… Ombrelerin dipleri siyah olmaktansa tavsiyem saç diplerinizi açık kahveye boyatıp sonra yaptırmanız, çünkü o zaman daha doğal ve parlak saçlara sahip olursunuz. İlk dip boyasında bile saçlarda parlaklık ve canlılığı öyle gözlemliyorsunuz ki değdi her şeye diyorsunuz.
P_20160212_134050_BF

Yeni saç modelimi beğendiniz mi yorum olarak yazmayı unutmayın, sizin sevdiğiniz renk tonları neler ya da kullanmaktan bıkmadığınız saç modeli nedir ? 🙂
Yeni yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

4 yorum

 1. Uzun saçlar da çok yakışıyormuş sana ^^
  Bu yeni hali kesinlikle daha modern <3
  Rengi ve kesimi cidden çok modern duruyor..
  Omuzlarda kesilen saçların daha modern göründüğünü bence kimse inkar edemez 🙂
  Işıltılar da çok güzel olmuş ^^
  Özellikle saçların dalgalıyken bence harika görünüyorlar <3
  Benim de saçlarım böyleydi ama son birkaç aydır hiç ilgilenmediğim için, değişik bir biçimde uzadı ve rengi açıldı..
  Saçlarımda bir takım değişiklikler yapacağım ama sürpriz olsun hemen herşeyi söylemeyeyim <3

  1. Vuhuuu güzelliğimm heyecanlandım değişimini merakla bekliyorummm eminim her model yakışır sana fıstığım <3 Kısa saç konusunda ise ne kadar kullanmayı sevsem de uzun saçın yeri ayrı son hız saç uzatıyorum canımın içi 😀

 2. Dalgalı ve uzun saç sana çok yakışıyor 🙂
  Ben de uzunca bir süredir kuaföre gidip saçlarıma bir kesim yaptıracağım ama iyi bir kuaför bulamadım henüz…

  1. Saçlarımı kestirmek gibi bir düşüncem vardı şu sıralar yorumunu okuduktan sonra acaba biraz daha beklesem mi demeden edemedim :)) İyi kuaför bulmak gerçekten zor olabiliyor çoğu zaman… Sevgiler <3 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir