Essence Eyebrow Designer 05 Soft Blonde

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Bugün uzun zamandır kenarda bekleyen bir ürün olan essence’in kaş kalemini inceleyeceğim. Geçen sene kış sonu, bahar başlarında saç rengimi kahverengi aralarına ışıltı katarak değiştirmiştim. Kendi kaş rengim siyah olunca ortaya uyumsuz bir görüntü çıktı. Yeni saç rengi ve modeli yazının üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz. Oradaki saç rengim ışıltılı kahveydi ve ben de kaşlarımla saç rengimin birbirini tamamlaması için essence 05 soft blonde rengindeki kaş kalemini aldım.

essence-kas-kalemi-4

İlk olarak saçlarımla uyumlu olan bir kahveydi fakat ben o rengi elde edinceye kadar kaşlarımı birer ikişer dökülüyor, kırıyordu. Bunun nedeni ise tek katta renk vermemesi… Aslında kaş doldurmaya yeni başlayanlar ve sadece kaşlarımdaki boşlukları dolduruyorum diyenler için ideal olabilir çünkü kontrol edilebiliyor.

essence-kas-kalemi-2

Kaşlarımı kırmaya devam edince kullanımı bıraktım. Ucunda kaş fırçası var, bu durum ilk başta bana işlevsel gelse de sonrasında hiç bu fırça ile kaşlarımı taramadığımı fark ettim. Uyguladığım esnada kalıcılığı güzel gelmişti. 5 saatten fazla kaldı ve kaş maskarası uygulamamıştım. Üst fotoğraftaki rengini elde edebilmem için en az 4-5 kere uyguladım.

essence-kas-kalemi-3

Açtığımda ucu kırılarak bana zorluk çıkarmadı. 1 gram ve 36 ay kullanım süresi var. İlk kaş kalemi deneyimim maalesef başarısızlıkla sonuçlandı.  Essence kaş farı fiyatı 5-7 TL civarı diye hatırlıyorum.

essence-kas-kalemi

Sizler hangi kaş ürünlerini kullanıyorsunuz? Favorileriniz neler? Lütfen benimle yorum olarak paylaşın! Bloğumu beğendiyseniz sağ köşedeki “takip et” butonundan, instagram, facebook ve Google + ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Kendinize iyi bakıııın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

8 yorum

    1. Kaşlarımı kırması ve dökmesi bir kenarda unutmamı sağladı. Çok teşekkür ederim. <3

  1. Mary’im kaş kalemleri bence günlük kullanım için uygun değiller. Ya çok sert oluyorlar ya çok kremsi… Sert olanlar kaşları kırıp döküyor, kremsi formüller dağılıp gidiyor. En iyisi uygun bir kaş farı kullanmak diye düşünüyorum. Kalemleri de hep seyahatlerimde yanıma alıyorum. Yves Rocher ve Flormar kaş kalemleri denediklerim arasında iyiler… Essence denemedim, yazından sonra da almam zaten Ellerine sağlık, öpüyorum❤❤

    1. Yves Rocher kaş kalemleri hakkında güzel yorumlar okumuştum Blana’mmm ama kaş farı daha kullanışlı geliyor artık. 🙂 Çok öpüyorum güzel gözlümm :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir