Kitap Alışverileri

Herkese merhabalar 🙂

Bu aydan itibaren kitap alışverişlerimi paylaşmaya karar verdim. Kitaplardan ilham alan, öğrenen bir nesil olduğumuz için vazgeçilmez parçalarımız bizim kitaplar… Hâl böyle olunca fikir almak bize hem zaman kazandırıyor hem ne istediğimizi çabuk buluyoruz. Muhteşem değil mi?
Şimdi bu ay idefix’ten aldığım kitapları paylaşmak istiyorum…
CAM01442
İlk iki kitap ders kitabım olduğundan fazla detaya girmeyeceğim. Gazetecilik bölümü okuduğum için Nitel Araştırma Yöntemleri ve kitle iletişim sistemleri önemli dersler olunca ben de fotokobi çektirmek yerine kendi kitaplığımda olmasını tercih ediyorum, kütüphanemde mesleki kitaplarımın olmasını seviyorum ve her an ihtiyacım olduğunda elimin altında olmasına özen gösteriyorum.
CAM01444
İşte beklediğimm kitap sonunda benimm oldu. Anneme reklamcı olduğumu söylemeyin, o beni bir genelevde piyanist sanıyor kitabını birkaç aydır gözüme kestiriyordum fakat derslerimin yoğunluğunda okuyabilir miyim diye düşünüyordum fakat cesaret edip attım hemen sepete… Reklamcılık sektöründeyseniz ya da reklamcılığı düşünüyorsanız ilgi duyacağınız bir kitap olabilir. Gerçek hikayeler barındırdığından başarınıza ilham olabilir. Hemen başlayıp bitirmek için sabırsızlanıyorum.
CAM01447
The tipping point türkçesi “kıvılcım ânı ” kitabını bir blogger’da görüp merak ettiğim için aldım. Sevgili Simla’nın önerileri gerçekten harika bloguna buradan ulaşabilirsiniz. Harika ve gerçekçi yazıları var. En sevdiğim bloggerlardan farklı konuları özgün bakış açılarıyla ele alması, popüler kültürü eleştirmesi ile başarılı buluyorum. Kitaba gelecek olursak küçük bir olayın büyük etkiler yaratmasını anlatıyor. Düşüncenin eşik noktasından sonra büyülü ânını ele alıyor. Kitaplar bitince inceleme burada olacak…
CAM01454
İnternet gazeteciliği ve blog yazarlığı kitabı bu dönemde en çok ihtiyacım olan bir kaynak… Kitabı karştırdığımda beklentimden çok yüksek olduğunu farkettim. Genelde bu tür kitaplarda yabancı yazarları seçmek gerektiğini düşünüyordum fakat şimdilik başarılı gibi görünüyor. Bittiğinde incelemesi gelecek… İnternet gazeteciliği oldukça ilgimi çeken bir alan olduğu ve burada daha profesyonel yazılar yazmak istediğimden umarım beklentilerimi karşılar.
CAM01458
2016 İlkbahar döneminde saha araştırması yapacağım için şimdiden konu arayışlarına girişmeye karar verdim ve güzel, ilgi çekici bir konu için en ilham alınacak yerler kitaplar olduğunu düşünüyorum. Yeni medyayı daha iyi özümsemek ve gazetecilik alanında teknik özelliklerin ele alındığı bir kitap seçtim umarım beklentilerimi karşılar.

Benim aralık ayı kitap alışverişim biraz mesleğe ağırlık versem de umarım fikir verebilmişimdir. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir