Tavuk Sarma Tarifi

Merhaba, bloğuma hoş geldiniz 🙂

Okulların açılması ve işe başlamamla zaman nasıl geçiyor hiç anlayamıyorum. Tatil günleri azıcık daha uzun olsaydı hiç itiraz etmezdim. 😀 Yoğunluktan yemek düzenim ilk haftadan bozulacak gibi olsa da çabuk toparladım. Son dönemdeki beslenme düzenimden bahsedeceğim bir yazı yazmak istiyorum özellikle okula işe gidenler için :)Konuyu yine fazlaca dağıttım neyse hemen bugünkü tarifim tavuk sarmaya geçiyorum. Bu tarifte genellikle beşamel sos kullanılsa da ben pek sevmediğimden sossuz şekilde yapıyorum.

tavuk-sarma-tarifi

Malzemeleri:

  • Tavuk incik,
  • Zeytinyağı,
  • Soğan,
  • Salça
  • Garnitür
  • Kırmızı biber, kimyon, tuz

Yapılışı: İlk olarak tavuk incikleri kemiklerin ayırın. Ayrı bir tavada zeytinyağı ile birlikte soğanları kavurun. Üzerine salça koyarak karıştırın sonrasında garnitür ekleyerek baharatlarını atın.5-7 dakika arasında kavurun. Tavukların arasına karışımı koyarak kürdanlarla tavuk uçlarını birleştirin. Sonrasında borcama tavukları koyun çok az salçalı sıcak su karışımı yapın, üzerine dökün ve ısıtılmış fırında 30-45 dakika arasında pişirin.

tavuk-sarma-tarifi-1

Ailecek severek yediğimiz bir yemeği paylaşmak istedim bugün, sizler de yapıyor musunuz? Denk gelip tattınız mı hiç? Benimle yorum olarak paylaşın lütfen! Bloğumu beğendiyseniz sağ köşedeki “takip et” butonundan, instagram, facebook ve Google + ile takip ederek yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Kendinize iyi bakın, hoşçakalın 🙂

Bunları da beğenebilirsiniz

6 yorum

    1. Et ile yapmayı denemedim ama eminim çok güzel oluyordur ablacağım 🙂 Çok teşekkür ederim <3 :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir